P0

Miestas

Apdovanotas Metų renovacijos projektas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-28


Aplinkos ministras Simonas Gentvilas kartu su Būsto energijos taupymo agentūra ir Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku penktadienį įteikė apdovanojimą „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimų nugalėtoju tapusio Klaipėdos daugiabučio bendruomenės, įmonių, kurios įgyvendino projektą, atstovams.

Pirmasis Klaipėdos sovietinis daugiaaukštis Taikos pr. 3 po renovacijos pasikeitė iš esmės. Aplinkos ministras įteikdamas simbolinę lentelę jo gyventojams kaip klaipėdietis prisiminė, kad dar visai neseniai šis namas gal net byrėjo, o dabar tapo iš tolo matoma puošmena, „harmoningai įsiliejančia į senamiesčio panoramą”.

Martyno Vainoriaus ir Aplinkos ministerijos nuotr.

Pasak ministro, tokie projektai skatina kitus pasitempti ir taip pat pagalvoti apie renovaciją. Jis padėkojo aktyviai namo bendruomenei, namo administratoriui, taip pat projektuotojui už surastą bei prie aplinkos priderintą klaipėdietišką spalvą, baltišką ornamentą.

Būsto energijos taupymo agentūra kartu su Aplinkos ministerija jau kelerius metus iš eilės organizuoja Metų renovacijos projekto rinkimus. Šiemet konkursui buvo atrinkti atnaujinti daugiabučiai namai, geriausiai iliustruojantys pagrindines renovacijos naudas ir jos teikiamas galimybes. Iš rinkimuose dalyvavusių 14 projektų daugiausia balsų pelnė trys: Taikos pr. 3 Klaipėdoje, Draugystės g. 25A Marijampolėje ir Stoties g. 14 Šiauliuose.

Šiuo metu renovacijos lyderės Lietuvoje yra mažosios savivaldybės. Klaipėda pirmauja tarp didmiesčių pagal renovuotų daugiabučių dalį (11,5 proc.). 2020 m. Klaipėdoje renovuota daugiausia daugiabučių namų Lietuvoje – 28. Iš viso mieste renovuota 213 daugiabučių.


  2021-05-28

  Vienas komentaras apie “Apdovanotas Metų renovacijos projektas”

  1. AvatarJustas (IP: 78.58.193.205)

   Nežinau kaip kam, bet man ta tautinė gudų juosta tai nė prie ko. labai jau slaviškai atrodo.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt