P0

Svarbu, Verslas

Karštas vanduo – net trečdaliu brangesnis nei pernai (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-06-01


Uostamiesčiui ir Gargždams centralizuotą šilumos energiją, kuri šiltuoju metu laiku naudojama karštam vandeniui ruošti, tiekiančios AB „Klaipėdos energija” valdyba birželiui nustatė gerokai didesnį jos tarifą. Lyginant su geguže jis padidėjo beveik 5 proc. – nuo 3,56 iki 3,73 ct/kWh be PVM. O pernai birželį už karštą vandenį reikėjo mokėti net 30,4 proc. mažiau – tarifas tada siekė 2,86 ct/kWh be PVM.

Ne ką linksmesnė vasarą laukia ir gyventojų, kurie karštą vandenį gaminasi autonomiškai, degindami dujas ar šildydami jį elektra.

Kaip ir įprasta šiltuoju metų laiku, visą reikiamą šilumos energijos kiekį birželį tieks nepriklausomi jos gamintojai (NŠG), tarp kurių ir du pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katilai. Visi NŠG šiemet už savo šilumą pasiprašė daugiau – vieni tik simboliškai padidino kainą, o kiti ją pakėlė kartais.

Pernai birželį visą uostamiesčiui ir Gargždams reikalingą šilumą patiekė ją iš atliekų gaminanti bendrovė „Fortum Klaipėda”. Tada jos pasiūlytas tarifas – 0,23 ct/kWh – buvo mažiausias. O šį birželį įmonė jau pasiprašė jau daugiau nei keturis kartus didesnės sumos – jos tarifas siekia 0,98 ct/kWh.

Pigiausią šilumą šį mėnesį tieks AB „Klaipėdos mediena”, pasiūliusi 0,37 ct/kWh tarifą. Jis yra tik 0,01 cento didesnis nei pernai. Dar didesniu apetitu nei „Fortum Klaipėda” šį mėnesį pasižymi bendrovė „Pramonės energija” – ji už šilumą nori beveik dvigubai didesnės kainos nei pernai, atitinkamai 1,55 ir 0,87 ct/kWh.

Šilumą birželį gamins ir du pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katilai. Juose pagaminta šiluma bus daugiau nei 40 proc. brangesnė lyginant su 2020-ųjų birželiu – atitinkamai 2,49 ir 1,75 ct/kWh. Pasak „Klaipėdos energijos” vadovo Antano Katino tokią situaciją lemia biokuro kainų augimas – šiuo metu, anot jo, biokuras kainuoja tiek pat, kiek ir žiemą.

Ne ką linksmesnė vasarą laukia ir gyventojų, kurie karštą vandenį gaminasi autonomiškai, degindami dujas ar šildydami jį elektra. Pirmadienį Valstybinė energetikos reguliavimo taryba patvirtino nuo šių metų liepos 1 dienos įsigaliosiančias, gamtinių dujų ir visuomeninio elektros energijos tiekimo kainas gyventojams. Visuomeninio elektros tiekimo kaina nuo liepos 1 d. vidutiniškai padidės apie 8,4 proc., o dujų – apie 36,8 proc.


  2021-06-01

  Vienas komentaras apie “Karštas vanduo – net trečdaliu brangesnis nei pernai”

  1. AvatarAčiū "Klaipėdos energijos" valdybai (IP: 81.7.91.14)

   Užtat “Klaipėdos energija” krepšinio profesionalus iš mūsų mokamo tarifo remia. O dėl “Fortum” kainos – klausimai dviems jo atėjimo iniciatoriams ir giedorėliams, kaip viskas bus pigu – Grubliauskui ir Simobnavičiūtei.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt