Vyko naftos išsiliejimo valdymo pratybos

Uostas ir jūra

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas kartu su partneriais organizavo interaktyvias naftos išsiliejimo valdymo pratybas „Kopos 2021“. Jų metu buvo imituojamas didelio naftos kiekio išsiliejimas „X“ terminale prie Lietuvos krantų. Iš viso šiose pratybose dalyvavo 17 organizacijų ir institucijų.

Šios pratybos – ES „Interreg“ programos finansuojamo projekto „Oil spill“ dalis. Jų metu buvo imituojamas labai didelio naftos kiekio išsiliejimas Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų, inscenizuojama, jog naftos dėmė skyla ir, pasiekusi krantą, užteršia nemažą pakrantės ruožą.

Naftos surinkimą koordinavo Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, teršalų šalinimą priekrantėje – Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Pirmą kartą užterštų teritorijų paieškai buvo naudojami bepiločiai orlaiviai ir imituojamas nuo naftos nukentėjusių paukščių surinkimas ir valymas.

Pratybų „Kopos 2021“ tikslas buvo įvertinti atsakingų institucijų sąveiką ir tobulinimo sritis įvykus naftos išsiliejimui Baltijos jūroje ir pakrantėje bei sutelkti įvairias institucijas, universitetus bei NVO, kurie privalo reaguoti į tokios nelaimės likvidavimą, dalijimąsi svarbiausia informacija vieni su kitais bei visuomene. Jų užduotys buvo suformuoti incidento likvidavimo štabą, įdiegti darbo sistemą, galinčią koordinuoti veiksmus tarp priešgaisrinių gelbėjimo padalinių, specialiųjų tarnybų, organizacijų ir institucijų, taip pat tobulinti komunikaciją socialinėse medijose.

Institucijų ir organizacijų atstovai buvo padalyti į štabą bei 3 darbo grupes, kurios ieškojo suformuotos situacijos – didelio kiekio naftos išsiliejimo Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų sprendimo būdų. Buvo išgrynintas platus spektras būtinųjų darbų – nuo pirmosios pagalbos teikimo naftos garais apsinuodijusiems žmonėms iki paukščių, išsitepusių nafta ar joje įklimpusių, gelbėjimo.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Sutarė bendradarbiauti stiprinant energetinę infrastruktūrą Baltijos jūroje

Aštuonių Baltijos jūros valstybių energetikos ministrai ir jų atstovai pasirašė Vilniaus deklaraciją dėl bendradarbiavimo plečiant energetinę infrastruktūrą Baltijos jūroje. Ji ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Ugniagesiai išgelbėjo ir užstrigusį katiną, ir lifte įkalintą žmogų

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad antradienio rytą jo pareigūnams teko gelbėti Klaipėdoje, viename Šilutės plento daugiabutyje, prie įėjimo ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Ugniagesiai gelbėjo du nelaimėlius

Klaipėdos regiono ugniagesiai pirmadienį padėjo medikams suteikti pagalbą dviem nukentėjusiems žmonėms. Ryte, apie 7.30 val, buvo gautas pranešimas, kad Kretingos ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This