P0

Uostas ir jūra

Vyko naftos išsiliejimo valdymo pratybos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-01


Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas kartu su partneriais organizavo interaktyvias naftos išsiliejimo valdymo pratybas „Kopos 2021“. Jų metu buvo imituojamas didelio naftos kiekio išsiliejimas „X“ terminale prie Lietuvos krantų. Iš viso šiose pratybose dalyvavo 17 organizacijų ir institucijų.

Šios pratybos – ES „Interreg“ programos finansuojamo projekto „Oil spill“ dalis. Jų metu buvo imituojamas labai didelio naftos kiekio išsiliejimas Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų, inscenizuojama, jog naftos dėmė skyla ir, pasiekusi krantą, užteršia nemažą pakrantės ruožą.

Naftos surinkimą koordinavo Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, teršalų šalinimą priekrantėje – Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Pirmą kartą užterštų teritorijų paieškai buvo naudojami bepiločiai orlaiviai ir imituojamas nuo naftos nukentėjusių paukščių surinkimas ir valymas.

Pratybų „Kopos 2021“ tikslas buvo įvertinti atsakingų institucijų sąveiką ir tobulinimo sritis įvykus naftos išsiliejimui Baltijos jūroje ir pakrantėje bei sutelkti įvairias institucijas, universitetus bei NVO, kurie privalo reaguoti į tokios nelaimės likvidavimą, dalijimąsi svarbiausia informacija vieni su kitais bei visuomene. Jų užduotys buvo suformuoti incidento likvidavimo štabą, įdiegti darbo sistemą, galinčią koordinuoti veiksmus tarp priešgaisrinių gelbėjimo padalinių, specialiųjų tarnybų, organizacijų ir institucijų, taip pat tobulinti komunikaciją socialinėse medijose.

Institucijų ir organizacijų atstovai buvo padalyti į štabą bei 3 darbo grupes, kurios ieškojo suformuotos situacijos – didelio kiekio naftos išsiliejimo Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų sprendimo būdų. Buvo išgrynintas platus spektras būtinųjų darbų – nuo pirmosios pagalbos teikimo naftos garais apsinuodijusiems žmonėms iki paukščių, išsitepusių nafta ar joje įklimpusių, gelbėjimo.


  2021-06-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt