P0

Politika

Vyriausybė neteisėtai keitė logistikos sektoriaus mokesčius (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-07


Konstitucinis Teismas paskelbė nutarimą byloje pagal klaipėdiečio parlamentaro, liberalo Simono Gentvilo inicijuotą Seimo narių grupės prašymą ištirti 2019 m. spalio mėn. 16 d. Vyriausybės sprendimą, kuriuo buvo padidintas komandiruočių kompensacijų apskaičiavimo koeficientas transporto sektoriaus darbuotojams nuo 1,3 iki 1,65. Teismas pripažino, kad šis sprendimas prieštarauja Konstitucijai ir įstatymams.

„Dėl staigių pokyčių 7 proc. BVP sukuriančiame sektoriuje reikia tartis atsakingai, o ne priiminėti sprendimus per vieną dieną. Praėjusi Vyriausybė manė esanti visažinė, o šiandien matome to rezultatus – šimtai Lietuvos įmonių savo verslus perkėlė į Lenkiją“, – pranešime cituojamas dabar aplinkos ministro pareigas einantis S. Gentvilas.

Anot jo, nei visuomenei, nei kitoms kompetentingoms valstybės institucijoms tuomet nebuvo sudaryta galimybė susipažinti su parengtu projektu, pateikti savo išvadas ir pasiūlymus, nes projektas Vyriausybės buvo apsvarstytas ir priimtas per kelias valandas nuo jo paskelbimo teisės aktų sistemoje. Konstitucinis Teismas pripažino, kad Vyriausybė, priimdama šį nutarimą pažeidė Vyriausybės darbo reglamentą, nesilaikė Teisėkūros pagrindų įstatyme numatytų reikalavimų, Darbo kodekse numatytos tvarkos, Vyriausybės, profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų susitarimo dėl trišalio bendradarbiavimo.

„Šiandien matome, kokius padarinius turėjo šis skubotas Sauliaus Skvernelio Vyriausybės veiksmas – tūkstančiai krovininių automobilių buvo perregistruoti kaimyninėse šalyse, o tai reiškia vežėjų mokamus mokesčius į kitų šalių biudžetus”, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis S. Gentvilas.

Pasak politiko, buvusios Vyriausybės deklaruotas noras apsaugoti darbuotojus atsisuko prieš juos pačius – padidinus dienpinigius, sumažėjo jų algos dalis, o tai reiškia mažesnes socialines garantijas ateityje.

Konstitucinio Teismo nutarimas Teisės aktų registre oficialiai bus paskelbtas ir įsigalios 2022 m. sausio 3 d.


  2021-06-07

  Vienas komentaras apie “Vyriausybė neteisėtai keitė logistikos sektoriaus mokesčius”

  1. Avatar***** (IP: 83.179.11.148)

   Kad tik liberalieji nesirūpintų eiliniu vairuotoju 🙂 —— Nesunku paskaičiuoti, kad vežėjams minimalus atlyginimas padidėjo beveik 40 proc. Mūsų verslas konkuruoja tarptautinių krovinių gabenimo…..P.S . ” blogieji valstiečiai ” pajudino tuos vadukus , kurie nebežinojo kur dar pilį pasistatyti ar nusipirkti ? Sunku klausytis liberalo ministerio ..

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt