P0

Miestas, Svarbu

Ant kilimėlio kvies ir „Kaminerą” (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-06-08


Po antradienį Klaipėdos savivaldybėje vykusio tarpinstitucinio pasitarimo dėl uosto įmonės „Kamineros” krovinių terminalo keliamo triukšmo ir galimos taršos sutarta sukviesti viešą pasitarimą, kurio metu savo skundus galėtų išsakyti kaimynystėje gyvenantys žmonės, o bendrovė išdėstytų, kokių sprendimų ketina imtis.

Palmiros Mart nuotr.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, darbinį pasitarimą inicijavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamentas.

„Mūsų noras yra kuo labiau pasirūpinti gyventojais, tačiau, deja, savivaldos galimybės šioje srityje yra itin ribotos. Tenka pripažinti, kad ir koordinacijos tarp skirtingų institucijų trūksta. Todėl buvo sutarta, jog rengsime viešą pasitarimą, į kurį kviesime ir gyventojus, ir įmonės atstovus, kad jie paaiškintų, kokių priemonių ketina imtis. Tikimės, kad įmonė sureaguos”, – sakė G. Neniškis.

NVSC Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas teigė, jog pastaruoju metu iš Smeltės kvartalo, esančio šalia „Kamineros” krovinių terminalo, gyventojų sulaukiama skundų ir dėl triukšmo, sklindančio kraunant metalo laužą, ir dėl taršos.

„Žmonių teigimu, esant sausiems orams tarša sklinda ir kraunant metalo laužą, kai pajudinamos krūvos, ir dėl kitų birių produktų, durpių krovos. Viena neseniai skambinusi moteris teigė, jog negali net mikroventiliacijai praverti lango kai pučia šiaurės, šiaurės vakarų vėjai. Dėl to ir buvo sutarta surengti tokį bendrą susitikimą, kad gyventojai galėtų tiesiai įmonės atstovams išsakyti savo bėdas, nes dabar gali atrodyti, kad institucijos sutirština spalvas. Taip pat lauksime ir informacijos iš įmonės, kokių priemonių ketinama imtis, juolab kad nuo gegužės yra įsigaliojęs ir naujas birių krovinių krovos reglamentavimas dėl dulkėjimo. Niekas nėra nusistatęs prieš krovos veiklą, tačiau turi būti draugiškai sugyvenama su kaimynais, turi būti įgyvendinamos aplinkosauginės priemonės”, – teigė R. Grigaliūnas.

Gyventojai „Kamineros” krovinių terminalo kaimynyste skundžiasi jau mažiausiai trejus metus.


  2021-06-08

  2 komentarai “Ant kilimėlio kvies ir „Kaminerą””

  1. Avatar. (IP: 88.118.167.96)

   Na va ir išlindo yla iš maišo . Ir paaiškėjo kodėl Kamineros savininkas, tarybos narys A. Tuma taip džiaugsmingai tarybos posėdžio metu palaikė administracijos direktoriaus Neniškio ataskaitą , būdamas opozicijoje.
   Tai kaip jums kaimynai atrodo , ką dabar Neniškis pasakys ar padarys tarybos nariui dėl mūsų dulkinimo . Dulkink brangusis, nes mano rankos ir akys užrištos.
   Ir kaip čia su tais interesais ? Kur tos mūsų tarybos nenuilstančios moterytės Velykienė , Puteikienė ar Simonavičiūtė žiūri ?
   Na dar tokios beviltiškos , pusiau oligarchinės tarybos nesame matę .

  2. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Nebejuokinkit.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt