Klaipėdos valdininkus nustebino Vyriausybės atstovės įspėjimas

Sportas, Svarbu
Virginija Spurytė
2021-06-09

Uostamiesčio politikai ignoravo Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje įspėjimą, kad parengta naujoji tvarka, kaip reprezentaciniams sporto klubams pritraukti verslo paramą,  gali prieštarauti įstatymams.

Tikimasi, kad savivaldybės nustatytos lengvatos verslą paskatins remti uostamiesčio reprezentacinius klubus. RK „Dragūnas” nuotr.

„Atvira Klaipėda“ jau rašė, kad Klaipėdos savivaldybė parengė naują tvarką, kurioje numatyta, kad reprezentacinius uostamiesčio sporto klubus parėmę verslininkai gaus valstybinės žemės nuomos ir (ar) nekilnojamo turto mokesčio lengvatas. Joje taip pat numatyta, kad paramos iš verslo sulaukę sporto klubai jos mažiau gaus iš savivaldybės biudžeto.

Sykiu su šia tvarka siūloma patvirtinti ir priedą, kuriame numatyta, kad lengvatos verslui bus teikiamos tik už paramą reprezentaciniams klubams, kurie šiais metais yra „Neptūnas, „Dragūnas“, ir „HC Klaipėda“. Šie klubai esą atitiko kitoje tvarkoje numatytus kriterijus, todėl ir yra pripažinti reprezentaciniais.

Tačiau Vyriausybė atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš Klaipėdos savivaldybei pateikė raštą ir priminė, jog draudžiama priimti teisės aktus, kurie teiktų privilegijas ar diskredituotų atskirus ūkio subjektus.

Šis D. Kerekeš raštas daug diskusijų sukėlė ir trečiadienį vykusiame Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje, kuriame buvo svarstoma naujoji paramos sportui tvarka.

„Bandėme nagrinėti raštą ir tikrai reikėjo spėlioti, kas turima omenyje. Iš rašto galima išskaityti, kad problema yra priede, kuriame konstatuojamas faktas – ankstesnio konkurso nugalėtojai. Jei to priedo nebūtų, niekas nepasikeistų, nes nugalėtojai yra nugalėtojai, jie gali būti skelbiami ne priede, o savivaldybės interneto svetainėje. Klaipėdos savivaldybė jau daugybė metų remia reprezentacinius sporto klubus, kurie tokį titulą gauna, kai pateikia savo trimetes programas, atitinka keliamus reikalavimus. Jei iki šiol, kiek remiame visus tuos klubus, niekas nematė problemos, tai šitas sprendimas daugiau privilegijų sporto klubams tikrai nesuteikia. Tad traktuoju, kad šis raštas yra kreipimasis į Konkurencijos tarybą ištirti, ar viskas gerai, o viskas ir yra gerai. Man nepavyko rasti konkretaus atsakymo, kad čia yra kažkokia grėsmė ir ją reikia pašalinti“, – aiškino Klaipėdos savivaldybės Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas.

D. Kerekeš „Atvirai Klaipėdai“ antradienį sakė, kad jei miesto taryba priimtų tokį sprendimą dėl lengvatų verslams, kurie rems tris reprezentacinius sporto klubus, ji informuotų Konkurencijos tarybą, kuri jau ir spręstų, ar skųsti tokį sprendimą administraciniam teismui.

„Aš tik noriu priminti, kad tokia tvarka galioja Panevėžyje ir Šiauliuose ir ji niekam neužkliuvo“, – pabrėžė Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Aidas Kaveckis.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis tvirtino, kad dėl kiekvienos nuolaidos verslui, kuris parems sportą, sprendimą turės priimti miesto taryba.

„Tiesiog šita paramos forma yra gerokai pažangesnė. Bet kokiu atveju dėl kiekvienos nuolaidos eisime į miesto tarybą. Taip kad kelias dar tolimas“, – teigė G. Neniškis.

„Laibai rimtą ir gerą žingsnį žengiame“, – konstatavo A. Kaveckis, o Finansų ir ekonomikos komitetas naujai tvarkai, kuri verslą turėtų paskatinti remti sportą, pritarė bendru sutarimu.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Aidas Kaveckis atsisveikina su konservatoriais

Klaipėdos miesto tarybos narys, verslininkas Aidas Kaveckis pirmadienį pranešė, jog nusprendė trauktis iš Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD). Politikas ...
2024-07-15
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Pėsčiųjų perėja per geležinkelį - dar už kalnų

Kai beveik prieš 10 metų „Lietuvos geležinkeliai” užsimojo Klaipėdoje uždaryti pėsčiųjų perėją per geležinkelio bėgius Pušyno gatvėje, prasidėjo pasitarimų, susitarimų, ...
2024-07-15
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Savivaldybė nori pirkti Žvejų rūmų sportinę dalį

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas sudarė nekilnojamojo turto pirkimo komisiją dėl negyvenamųjų patalpų Taikos pr. 70 pirkimo neskelbiamų derybų būdu. ...
2024-07-01
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This