P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro vadovo ieškos iš naujo (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-06-14


Uostamiesčio savivaldybės valdoma bendrovė Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) pirmadienį paskelbė konkursą, kurio metu ieško, kas surengs naują jos vadovo atranką.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Naujo konkurso prireikė prie dėl to, kad pirmąjį, kurio metu buvo sulaukta net 45 pretendentų, nutraukė KRATC valdyba. Pastaroji tokį sprendimą argumentavo informacijos nutekėjimo faktu – „Atvira Klaipėda” buvo paskelbusi, jog sulaukė žinių, kad į šį postą nusprendė pretenduoti ir Klaipėdos miesto tarybos bei mero sekretoriato vadovas Modestas Vitkus, vėliau pats savo paskyroje „Facebook” patvirtinęs šį faktą. 

Pirmasis KRATC direktorius Šarūnas Reikalas šiai bendrovei vadovavo nuo pat jos įsteigimo 2003-iųjų kovą. Paskutinį kartą jo kadenciją KRATC valdyba pratęsė 2017 m. gruodžio 21 d. – likus dešimt dienų iki Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pataisų, pagal kurias nuo 2019-ųjų turėjo nebeturėjo likti ilgamečių tokių bendrovių vadovų, įsigaliojimo.

Pasibaigus šiai kadencijai valdyba Š. Reikalą iš pareigų atleido nuo gegužės 1-osios, išmokėdama jam vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio išeitinę kompensaciją. 

Laikinąją įmonės vadove yra paskirta direktoriaus pavaduotoja Gražina Eimantaitė. 

UAB „Alpha Consultants” už pirmosios atrankos vykdymą KRATC buvo įsipareigojusi sumokėti 2081 eurą. 

Atrankos konkurso sąlygose nurodoma, kad jį laimėjęs paslaugos teikėjas visai procedūrai turės ne daugiau kaip du mėnesius. Atrankos konkurso skelbimas turės būti paskelbtas Klaipėdos miesto savivaldybės, KRATC, Valdymo koordinavimo centro internetiniuose puslapiuose.

Taip pat nurodoma, kad skelbiant atranką kandidatams bus keliami šie specialieji reikalavimai: turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą; turėti ne mažesnę kaip penkerių metų vadovaujančio darbo patirtį/stažą; išmanyti LR ir ES teisės aktus, reglamentuojančius aplinkosaugą, atliekų tvarkymą, vietos savivaldą, viešąjį administravimą, įmonių valdymą, darbo santykius, teisėkūrą ir t.t.; turėti „B“ kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir kt.

Pranašumais bus laikomas vienos ar daugiau dažnai vartojamų Europos Sąjungos kalbų mokėjimas; patirtis kolegialių valdymo organų veikloje; Atliekų tvarkymo įstatymo 112 straipsnyje nustatyto specialaus pažymėjimo turėjimas.

Apie vykdomą konkursą turės būti paskelbta per 3 darbo dienas nuo sutarties pasirašymo, kandidatams turės būti suteiktas 20 darbo dienų laikotarpis pateikti paraiškas. Išvadas, įskaitant ir kandidatų reitingavimą, atrankos vykdytojai KRATC valdybai turės pateikti per 2 savaites.


  2021-06-14

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro vadovo ieškos iš naujo”

  1. AvatarJuokas (IP: 86.100.53.185)

   Cha, cha…Juoką sukelia tai kad negalime išsivaduoti iš korupcijos liūno… Reikalas ir jo pavaduotojas pateko į postus kaip koncervatoriai. Paskui Reikalas ir kiti tampa paslaugūs liberalams. Paskui ir tiems ir kiitiems ir aniems… bet labiausiai… pinigams… Nesvarbu kad šiukšlių konteineriai smirdi apkrauti krūvomis atliekų… Jeigu net KU prof. Povilanskas vadovauja stebėtojų tarybai, kiti “žymūs” visuomenės veikėjai aktyviai “duoda komandą” -kas taps KRATC nauju direktoriumi..? .O dar labiau ,jau nejuokinga, o liūdna- kas darosi Klaipėdos savivaldybėje? Atrodo grįžta į praeitį…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt