P0

Verslas

Sumenko ir „Neo Group“ pajamos, ir pelnas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-14


Klaipėdos LEZ veikiančios PET gamintojos UAB „Neo Group“ pardavimo pajamos pernai siekė 366 mln. EUR, o pelnas – 18 mln. EUR. Pajamos pernai buvo 28% mažesnės nei 2019-aisiais, o kompanijos pelnas sumažėjo 25%.

Teigiama, kad tokiems rezultatams didžiausios įtakos turėjo svyravimai žaliavų rinkose ir sutrikimai tiekimo grandinėse.

Vis dėlto visus praėjusius metus bendrovės gamyba vyko stabiliai, faktiškai įgyvendinta beveik 3 mln. EUR investicijų į energetikos, efektyvumo ir naujų produktų kūrimo projektus.

„Neo grpuo“ vadovas Ruslanas Radajevas komentuoja, kad nors praėjusiais metais mažėjo pakuotų gėrimųvartojimas dėl pristabdytų turizmo srautų, jį iš dalies kompensavo augantis vartojimas kito pakuoto maisto, skirto
sunaudojimui namuose, segmente.

„Šiemet planuojame išlaikyti stabilias gamybos ir eksporto apimtis. „Neo Group“ toliau vystys pradėtus investicinius projektus žaliosios energetikos, panaudotos pakuotės perdirbimo technologijų, žiedinės ekonomikos ir kitose srityse. Didžiausius lūkesčius siejame su masine 25-30% perdirbtos žaliavos mūsų nuosavos technologijos dėka turinčių PET granulių gamyba. Toliau investuosime į šią technologiją bei rinkos ir klientų edukaciją dėl tvaresnio PET naudojimo“, – pranešime cituojamas R. Radajevas.

„Neo group“ šiemet klientams pradėjo tiekti pirmąsias PET granulių, kurių gamyboje panaudota 25% perdirbtos antrinės žaliavos, partijas. Prielaidas šiam „NEOPET CYCLE“ pavadintam produktui sukūrė kompanijos inžinierių ir mokslininkų sukurta cheminio perdirbimo technologija, kurią „NEO GROUP“ šiuo metu patentuoja ES. Ši naujovė gėrimų pakuočių gamintojams leidžia jau dabar įgyvendinti dar tik 2025 m. ES įsigaliosiančius antrinių žaliavų panaudojimo reikalavimus neinvestuojant į esamos gamybos infrastruktūrą.

Apie 90% savo produkcijos „Neo Group“ eksportuoja – pirmiausia į Lenkijos, Skandinavijos, Baltijos šalių ir kitas Europos rinkas.

Verslo straipsnių visus kompas


  2021-06-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt