P0

Vasara

Vaikų vasaros stovyklos – nuo banglenčių, robotikos iki rūbų dizaino

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-15


Į vasaros stovyklas vaikus leidžiantys tėvai turi iš ko rintis: stovyklų vadovai stengiasi atliepti vaikų ir jų tėvelių poreikius bei naujausias laisvalaikio užsiėmimų tendencijas. Viena iš šio sezono naujovių – plaukiojimas banglentėmis. Klaipėdoje, Baltijos jūroje šį sportą su patyrusiu instruktoriumi išbandyti galės ir mažiausieji stovyklautojai – jau nuo 6-erių metų.

Mažojo Klaipėdos licėjaus nuotr.

Ilgametis Klaipėdos licėjaus stovyklų vadovas, šios mokyklos fizinio ugdymo mokytojas Saulius Lukonas sako jau intensyviai besiruošiantis kasmetinei teminei kūrybiškumo ir aktyvaus poilsio dieninei vasaros stovyklai, kuri mažuosius į savaitines pamainas sukvies nuo birželio 28 d. iki pat liepos mėnesio pabaigos.

Stovykla, kaip ir pati Klaipėdos licėjaus ir darželio „Mažasis Klaipėdos licėjus“ filosofija, orientuota į vaikų kūrybiškumo ir sveikatingumo skatinimą, todėl veiklų „puokštė“ išties spalvinga: vaikai galės sportuoti ir ugdyti gebėjimus futbolo, tinklinio, golfo ir kitų sporto šakų treniruotėse, o kūrybiškumą ir smalsumą išlaisvinti mados ir rūbų dizaino, robotikos, mokslinių tyrinėjimų ir begalėje kitų veiklų.

Stovykla – Melnragėje, darželis – Dragūnuose

„Klaipėdos licėjaus stovyklos vyksta jau daug metų ir tam tikros kertinės veiklos jau yra nusistovėjusios. Šiemet sugrąžinome robotikos užsiėmimus, kadangi mokykloje turime savo robotus, kuriuos galime programuoti ir valdyti, nutarėme išnaudoti juos ir stovyklos metu. Į veiklų sąrašą įtraukėme naujovę, kuri dabar, vaizdžiai tariant, „ant bangos“ – tai plaukiojimas banglentėmis. Šis itin populiarus sportas, tikime, sudomins ir mūsų stovyklautojus. Kadangi jau daug metų organizuojame stovyklas ir esame įtraukę įvairiausių sportinių veiklų, banglenčių sportas atsirado kaip natūrali, prie jūros organizuojamos stovyklos dalis“, – pranešime spaudai pažymi S. Lukonas.

Stovykla, skirta 5-10 ir 11-14 metų vaikams, veiks Melnragėje, Nėgių g. 5, kur iki šiol veikė „Mažasis Klaipėdos licėjus“ – darželis-mokykla, ugdantis 2-6 metų vaikus. Nuo šio rudens darželis perkeliamas į naujas, specialiai pastatytas modernias patalpas Dragūnų kvartale. Šis kvartalas itin patrauklus vaikų darželio veiklai ir tuo, kad, kaip ir Melnragėje, yra šalia natūralios gamtos – miško, kas itin svarbu darželiui, turinčiam akredituotą sveikatos gerinimo programą ir vykdančiam žaidybines-patyrimines veiklas.

„Tiek Mažojo Klaipėdos licėjaus, tiek ir mūsų organizuojamų stovyklų pamatas – į visapusiškos vaiko asmenybės formavimą orientuotas ugdymas, skatinantis ne tik pažinti, tyrinėti, išmokti, bet ir aktyviai leisti laiką, lavinti suvokimą, kad sveikata – didžiausias turtas ir kad ja reikia rūpintis užtikrinant fizinį judrumą, sveiką gyvenseną“, – komentuoja dr. Regina Kontautienė, Klaipėdos licėjaus direktorė, ugdymo programų autorė. Pasak R. Kontautienės, šių metų vasaros stovyklos, skatinančios fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną, tikslų – skatinti socialinį bendravimą.

„Matome, kad nemažai vaikų yra išvarginti jau daugiau nei metus užsitęsusios pandemijos ir jos suvaržymų. Vaikai išsiilgę gyvo bendravimo, socialinio kontakto, veiklos gryname ore ir atotrūkio nuo technologijų, kurios iki pat vasaros atostogų vaikams buvo ir žinių, ir pramogų šaltinis“, – teigia R. Kontautienė.

S. Lukonas akcentuoja, kad daugelis stovyklos personalo yra pasiskiepijęs, taip pat bus užtikrintas periodinis testavimasis dėl koronaviruso, o vaikų pamainos ir personalas bus suskirstyti taip, kad tarpusavyje nekontaktuotų.

„Vis dėl to labai tikimės, kad karantinas Lietuvoje liepą nebebus pratęstas arba įsigalios dar švelnesnės priemonės ir vaikai galės visiškai išnaudoti stovyklos teikiamus privalumus ir pajusti nuoširdų, vaikišką džiaugsmą“, – viliasi S. Lukonas.

Jau buriamos stovyklų grupės, daugiau informacijos: +37061516860 arba info@mazasislicejus.lt


  2021-06-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt