P0

Švietimas

Gimnazistai „matavosi“ uostamiesčiams būdingas profesijas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-18


Klaipėdos Baltijos gimnazijos universitetinės inžinerinės klasės gimnazistai, padedami Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos specialisto, sukūrė laivų atvykimo programėlę. Tai – šių metų Baltijos gimnazijos ir Uosto direkcijos bendradarbiavimo rezultatas. Uosto direkcijos elektronikos specialistas Žilvinas Atkočiūnas dirbo su devyniais gimnazistais – Klaipėdos Baltijos gimnazijos pirmos klasės jaunaisiais inžinieriais.

Nuotoliniuose susitikimuose, bendro darbo metu ir gimė laivų atvykimo programėlė. Gimnazistai susipažino su tam tikromis sistemomis, algoritmais, taip pat sužinojo ir galėjo patys išbandyti jūrinį radijo ryšį bei kitas specifines sritis.

Švietimo vidus

„Kurdami programėlę gimnazistai susipažino nuo A iki Z, kaip tai yra daroma. Žinoma, dar galėtume tikslinti ir tobulinti šį mūsų „produktą“, bet tai paliekame ateičiai. Neabejoju, kad ši bendradarbiavimo patirtis buvo naudinga abiem pusėms – moksleiviai įgijo nemažai žinių, kurios pravers gilinantis į IT, man pačiam irgi buvo įdomu. Gaila, kad dėl pandemijos negalėjome bendrauti gyvai. Manau, kad norėdami sudominti jaunus žmones jūrinėmis, uostinėmis profesijomis, turėtume tęsti tokį bendradarbiavimą ir jį dar labiau gilinti“, – pranešime cituojamas elektronikos specialistas Ž. Atkočiūnas.

Praėjusį rudenį tarp Uosto direkcijos ir Baltijos gimnazijos buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Ji numato, kad gimnazijos moksleiviai įmonėje turi galimybę atlikti projektinius darbus, kuriuos kuruoja mentoriai – paskirti Uosto direkcijos specialistai. Moksleiviams taip pat buvo sudaromos sąlygos iš arčiau susipažinti su įmonėje kuriamais ir diegiamais IT sprendimais. Vienas iš bendradarbiavimo tikslų – iš arčiau moksleivius supažindinti su uosto profesijomis bei jaunus žmones paskatinti jas rinktis.


  2021-06-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt