P0

Švietimas

KU Jurbarke skleis žinią apie beribį jūros potencialą (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-18


Klaipėdos universitetas (KU) jungiasi prie Lietuvos jūrų muziejaus suburtos bendruomenės Lietuvos laivyno 100-mečiui pažymėti.

Rytoj, šeštadienį, Jurbarke vyksiančioje Jūros dienoje KU pakvies pažvelgti į jūrą kitu rakursu: taip, kaip ją mato jūrą ir jos paslaptis tyrinėjantys mokslininkai – archeologai, biologai, ekologai, uosto, jūrų transporto ir laivų projektavimo bei statybos specialistai.

Jūros dienos Jurbarke renginių programoje suplanuotos KU veiklos šeštadienį nuo 12 val. vyks Jurbarko dvaro parke.

Nors KU akademinė bei mokslinė veikla jau gerokai „išaugusi“ vien tik jūrinę kryptį, su kuria sėkmingai konkuruoja socialiniai, humanitariniai bei sveikatos mokslai, KU lieka svarbia jūrinio sektoriaus specialistų rengimo bei su jūra susijusių mokslinių tyrimų įstaiga. Tik čia vykdomos jūrų transporto inžinerijos studijos, čia rengiami kvalifikuoti darbuotojai laivų projektavimo ir statybos sektoriui, kitų sričių inžinerijos specialistai. KU Jūros tyrimų institutas gilinasi į įvairiapusę Baltijos jūros ir jos aplinkos taršos problematiką bei mokslu grįstų sprendimų paiešką. Unikalią sritį Lietuvos archeologijos moksle – povandeninę archeologiją plėtoja KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto komanda.

Švietimo vidus

KU – vienintelis šalies universitetas, turintis laivyną, kuriame unikalus mokslinių tyrimų laivas – plaukiojanti laboratorija „Mintis“ bei didžiausias Lietuvos burlaivis „Brabander“, tarnaujantis mokymo bei mokslo tikslams.

Jurbarke lankytojai fotoparodos stenduose galės pažinti vienintelį Lietuvoje mokslinių tyrimų laivą „Mintis“, sumanytą ir pastatytą Klaipėdoje, o dabar dirbantį globalaus mokslo reikmėms. Visuomenei bus pristatyti KU mokslininkų užfiksuoti vaizdai iš ekspedicijų Arkties vandenyne. Apie jas, jų tikslus ir atradimus diskusijoje papasakos šių ekspedicijų dalyviai, KU Jūros tyrimų instituto mokslininkai – akademikas habil. dr. Sergejus Oleninas, dr. Martynas Bučas. Unikalius vaizdus iš Baltijos jūros gelmės ir sensacingus radinius pristatys akademikas habil. dr. Vladas Žulkus.

Jurbarke lankytojai fotoparodos stenduose galės pažinti vienintelį Lietuvoje mokslinių tyrimų laivą „Mintis“, sumanytą ir pastatytą Klaipėdoje.

Jaunimą jūrų transporto inžinerija stengsis sudominti KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto komanda. Į klausimą, kodėl Lietuvos jūrų pramonei reikalingi sumanūs, kvalifikuoti jauni žmonės, kuo ši sritis gali būti įdomi jaunimui, atsakys jaunosios KU mokslininkų kartos atstovas, tuo pat metu ir laivų projektuotojas – praktikas Lukas Norkevičius. O būsimieji jūrų inžinerijos specialistai visiems norintiems leis pasijusti šios srities specialistais: dirbtiniame uosto kanale bus galimybė pakrauti laivus, parinkti jiems sraigtus ir perplukdyti krovinį į kitą krantą. Sumaniausieji krovos ir laivavedybos ekspertai, įvaldę šio edukacinio stendo mechanizmus, bus apdovanoti.

„Mums didžiausia dovana būtų, jeigu Lietuvos jaunimas atrastų jūrą, jūrines studijas ir šioje srityje pamatytų savo augimo bei karjeros perspektyvas. Šalyje jau dabar stinga kvalifikuotų jūrų transporto inžinerijos specialistų, tad džiaugsimės, jeigu mūsų atvežta žinia paskatins apmąstyti ir rinktis studijas, susijusias su naujų laivų projektavimu ir statyba“, – pranešime pažymi KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė dr. Rima Mickevičienė.

Jūros dienos Jurbarke renginių programoje suplanuotos KU veiklos šeštadienį nuo 12 val. vyks Jurbarko dvaro parke.


  2021-06-18

  2 komentarai “KU Jurbarke skleis žinią apie beribį jūros potencialą”

  1. Avatartustybe (IP: 88.119.36.119)

   kokia valsybė- tokie ir rezultatai. tuštėja Lietuva…menkėja ir tuštėja. Šaunuoliai KU, jie jug ir nerengia jūrininkų, jų nebelabai surenka ir jūreivystės profesinė mokykla. realybė tokia, kokia yra, todėl ir šventė buvo tokia, kiek dalyvių atvyko.

  2. AvatarVitoldas (IP: 86.100.53.185)

   Nalabai malonu skaityti kaip eilinį kartą KU giriasi savo darbais ir nuopelnais ,atseit, jie kuria Lietuvos jūrinę valstybę, jie ruošia būsimus jūros kapitonus …. O iš tiesų juk KU nebesurenka net minimalių skaičių studentų norinčių jūrines profesijas įgyti… Elementarių darbų KU neatlieka – nesigirdi kad skelbtų renginius skirtus Lietuvos jūrinės valstybės 100 čiui pažymėti, pagerbti buvusiu ir esamus Lietuvos jūros kapitonus ir jų pagalbininkus. Prieš keletą metų KU gyrėsi kad jau gavo iš ES pačius moderniausius pasaulio įrenginius laboratorijoms įkurti- jūros ekologijos gerinimo tikslais. Kur visa tai, kokia nauda iš to? Girdisi tik Jūros muziejaus reikšmingi darbai. Daug žinių apie Jūrinės kultūros tarybos darbą. O savivaldybė ir KU tik retsykiais pasirodo,kai reikia Jūros šventėse pasirodyti…Ir kituose renginiuose…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt