P0

Sportas, Svarbu

Abejonės nesustabdė: rems reprezentacinius klubus – susimažins mokesčius (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-06-22


Nei Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje perspėjimas dėl galimo įstatymų pažeidimo, nei kai kurių politikų abejonės nesustabdė daugumos Klaipėdos miesto tarybos narių ir jie antradienį patvirtino tvarką, pagal kurią bus taikomos mokestinės lengvatos verslui už paramą reprezentacinėms sporto komandoms. 

Pagal patvirtintą tvarką lengvatas suteiks parama, skiriama krepšinio klubui „Neptūnas“, rankinio klubui „Dragūnas“ ir ledo ritulio klubui „HC Klaipėda“.

rkdragunas.lt nuotr.

Suteikęs ne mažesnę nei 1000 eurų paramą subjektas bus atleidžiamas nuo  metinio nekilnojamojo turto ir (arba) valstybinės žemės nuomos mokesčio (ne daugiau kaip 50 proc. paramai skirtų lėšų sumos).

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad tokie Klaipėdos valdžios užmojai Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš nuomone, gali diskriminuoti kitus subjektus ir galimai neatitinka Konkurencijos įstatymo nuostatų.

Savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė politikams teigė, jog panašią tvarką, su daug platesniu sąrašu” jau turi Šiauliai ir Panevėžys. 

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, priminęs apie D. Kerekš raštą, kartu informavo, jog po jos kreipimosi į Konkurencijos Tarybą, atsakymo dar nėra. Anot mero, jeigu panašus reglamentavimas veikia kitose savivaldybėse, Klaipėda irgi turi teisę savam sprendimui, o jei paaiškės, kad yra prieštaravimų, yra galimybė kvestuoniuoti Konkurencijos Tarybos sprendimą.

Geriau padaryti ir gailėtis, nei gailėtis, kad nepadarei”, – teigė meras. 

Tuo metu Ninai Puteikienei kilo abejonių dėl to, kad išskiriamos tik trys komandos, nėra, pavyzdžiui, paplūdimio tinklinio.

R. Rumšienė teigė, kad reprezentacinių komandų sąrašas sudaromas po pagal patvirtintą tvarką įvykdyto konkurso.

Tačiau tiek N. Puteikienė, tiek liberalė Alina Velykienė siūlė tobulinti sprendimo projektą, kad lengvatos būtų suteikiamos ne tik už paramą sportui. 

„Dar metus pasvarstykime ir neliks komandų, jau nuo praėjusio rudens svarstome, visada yra galimybių pasitaisyti. Nebeturime laiko diskusijoms”, – už sprendimo projektą ragino balsuoti valstietis Arvydas Vaitkus.

Liberalas Saulius Budinas tokią tvarką vadino meškere sporto klubams, kurios pagalba jie gali įtikinti verslus skirti paramą.

„Ta sinergija galėtų būti daug rimtesnė jei sudarysime lengvatas”, – teigė jis. 

Už tokią tvarką balsavo 24 miesto Tarybos nariai, susilaikė trys: Ela Andrejeva, Rimantas Didžiokas ir N. Puteikienė. 


  2021-06-22

  3 komentarai “Abejonės nesustabdė: rems reprezentacinius klubus – susimažins mokesčius”

  1. AvatarRimantas (IP: 78.60.154.179)

   Ar išgelbėja milijonas “Neptūną ” gaudamas kas metus? Anksčiau du krepšininkai net pabėgo gerai žaidę į Vilnių. Nusiperka juodus užsieniečius (kieks jiems moka? ) , rezultatus nerodo. Treneriai keičiasi… Buvo dar blogiau. Gaudamas milijoną skirtavo abonementus tiems, kurie negali nusipirkti bilietus. Pataupysime ir nusipirksime bilietus, investuosime ir mes į Neptūną. Gal padės… 🤔

  2. AvatarSavivaldybei (IP: 90.131.46.143)

   “Puiku” skatina remti klubus kurie uzsiema tik saves islaikymu ir nerodo rezultatu
   Geriau duotu sklypa savivadybe nemokamai kuriame atsirastu futbolo maniezas bet tiesiog duotu nes sis miestas pats nieko nesugeba padaryt
   Bus vis bus tos sporto bazes o kada bus? Kai zmoniu nebeliks
   Kitas dalykas norime remti Klaipedos Universiteta tai nebus lengvatos???

  3. AvatarKur logika, ponai? (IP: 90.131.41.25)

   Tai jei įmonė remia vaikų sportą, jokia lengvata jai nepriklauso?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt