P0

Miestas, Svarbu

Piliavietės prieigose stovinti sovietinė salė grius (5)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-06-22


Klaipėdos miesto taryba antradienį pritarė, kad savivaldybės administracija pradėtų Pilies g. 2A esančios sovietinės sporto salės griovimo procedūras.

Šios sporto salės nugriovimas buvo numatytas dar 2013 metais patvirtintame teritorijos detaliajame plane. Martyno Vainoriaus nuotr.

Detaliojo plano, kuriame numatytas šio pastato nugriovimas, sprendinio įgyvendinimą paspartino sporto salės šildymo sistemos gedimas.

„Kol buvo galima vykdyti veiklą, tol ji buvo vykdoma, investicijų jai nebeverta skirti”, – sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė teigė, kad dėl šiuo metu ten sportuojančių gimnasčių perkėlimo į Klaipėdos valstybinės kolegijos sporto sales sutarta dar balandį, dėl tinklininkų taip pat. Dėl buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ sprendžiama dabar.

Tuo metu opozicijai priklausantys politikai – Alina Velykienė, Saulius Budinas ir Arvydas Vaitkus – priekaištavo, kodėl administracija nesusitarė dėl ilgalaikės salės nuomos praėjusią savaitę pristatytame buvusios „Švyturio” alaus daryklos konversiniame projekte.

A. Dirgėlienė teigė, kad joje netiko aukščiai tinkliniui ir gimnastikai, o vicemeras Arvydas Cesiulis tvirtino, jog dar pernai prisistatęs potencialus investuotojas „kėlė gan kategoriškas sąlygas” – nuomotis salę ne mažiau dešimt metų, kas metus mokėti apie milijoną eurų ir dar užsiimti subnuoma, kas esą savivaldybei neleidžiama. Dėl to, anot vicemero, derybos ir nutrūko.

„Vizija tik prieš savaitę pristatyta, tai kokios čia neišnaudotos galimybės? O Pilies gatvės salė nepuošia nei senamiesčio, nei centro, neatlieka savo funkcijos”, – reagavo konservatorius Andrius Petraitis. 

Papriekaištavęs, kad iki šiol dar nepradėta statyti nauja sporto salė Šviesos gatvėje, kuri turėjo iškilti iki Pilies g. bazės griovimo, S. Budinas ragino pasistengti, kad kitų metų rugpjūčio 1-ąją, kai bus minimas Klaipėdos miesto 770 metų įkūrimo jubiliejus, prie piliavietės nebūtų gelžbetonio krūvos ir nesutvarkyta teritorija.

Pasak E. Simokaičio, dar bus sprendžiama, ar skelbti vien griovimo darbų konkursą, ar griovimo ir vietoje jos numatytos automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo iškart.

Preliminariai pagal sąmatos sistemą skaičiuojama, kad Pilies g. 2A esančio pastato griovimo darbai galėtų kainuoti iki 100 tūkst. eurų. Ši suma gali kisti, nes rangovas nugriauto pastato medžiagas veikiausiai panaudos antriniam tikslui. Todėl tiksli griovimo suma paaiškės, tik kai bus nupirktos paslaugos.

Strateginiame veiklos plane numatyta, jog pastato nugriovimui ir automobilių stovėjimo aikštelės įrengimui prireiks 355 tūkst. eurų. Projektavimo darbus ketinama pradėti šiemet, aikštelė įrengta turėtų būti kitais metais.

Už salės nugriovimą balsavo 25 politikai, keturi – Nina Puteikienė, Judita Simonavičiūtė, Jurij Šeršniov ir A. Velykienė – susilaikė.


  2021-06-22

  5 komentarai “Piliavietės prieigose stovinti sovietinė salė grius”

  1. AvatarSeniai lauktas momentas (IP: 78.57.193.166)

   Labai džiuogiuosi, kad gražiausius miesto vaizdus darkantis objektas bus nugriautas.

  2. Avatarekspertas (IP: 78.58.47.6)

   Simona, kaip nepastatė? Gal pasidomėk kas vyksta P.Komunos g. prieš rašinėdama nesąmonęs!!!!

  3. AvatarSimona (IP: 188.69.198.125)

   Grauti ne statyti. Gaila kad dar nepastačius alternatyvų jau griaunamas sporto objektas.

   • AvatarBurokevičius (IP: 86.100.76.76)

    Tylėk sena žaba. Pastatys ką nors derančio prie formuojamos aplinkos. O jeigu nepastatys toje vietoje nieko – reiškia nieko ten ir nereikia. “Sporto objektas”… haha

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    O ka jus siulote Simona, rudeni ir ziema leisti sportinkus i nesildoma sale, neleisti ir palikti stoveti tuscia, o gal sukisti pinigus i sildymo sistemos remonta ir po to nugriauti? 😀

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt