P0

Kriminalai ir nelaimės

Laivų statybos bendrovės vadovui – teisiamųjų suolas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-23


Klaipėdos įmonės direktoriui pareikšti įtarimai dėl galimai pasisavintų beveik 400 tūkst. eurų įmonės lėšų. Uostamiesčio gyventojas taip pat įtariamas ir dėl daugiau nei 14 tūkst. eurų bendrovės lėšų iššvaistymo bei apgaulingo įmonės apskaitos tvarkymo. 

Pasak Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pranešimo, laivų statybos bendrovei vadovavęs asmuo, pareigūnų surinktais duomenimis, būdamas atsakingas už įmonės valdymą ir lėšas, į bendrovės apskaitą, įtariama, neįtraukė bei jokiais dokumentais nepagrindė per 341 tūkst. eurų, kurių likutis grynaisiais pinigais kaupėsi net nuo 2003 m. Manoma, kad šios lėšos bendrovės veikloje naudojamos nebuvo, o direktorius jas, įtariama, pasisavino. Skaičiuojama, jog nuo 2003 m. galimai pasisavintų bendrovės lėšų suma iš viso siekia daugiau nei 371 tūkst. eurų.

Įtariamasis įmonės vadovas taip pat kaltinamas ir lėšų iššvaistymu. Tyrimo duomenimis, jis 2014 m. vienam iš akcininkų, įtariama, suteikė paskolą, kuri siekė per 14 tūkst. eurų. Direktorius su skolininku nesudarė jokios paskolos sutarties, nepasirašė paskolos grąžinimo garantijų, nepagrindė šių grynųjų piniginių lėšų išmokėjimo apskaitos dokumentais, taip pat toks sandoris nebuvo užfiksuotas bendrovės apskaitoje.

Ikiteisminį tyrimą byloje atliko FNTT Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė Alicija Petkevičiūtė. Jai surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota teismui.

Už iššvaistytą didelės vertės svetimą turtą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki 7 metų, už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą – iki 10 metų.


  2021-06-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt