P0

Regionas

Pervalkoje – kino dirbtuvės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-23


Trečiadienį Pervalkoje startuoja dvidešimt ketvirtosios kasmetinės kino dirbtuvės „Vasaros media studija“ (ang. „Summer Media Studio“). Šių metų renginio šūkis ,,Lokacijos įkvepia!“, kvies dalyvius ieškoti unikalių Neringos lokacijų ir užfiksuoti jas 6 trumpametražių filmų kadruose.

Šis projektas Neringoje vyksta kasmet nuo 1999 m.

Kino dirbtuvių metu dalyviai ne tik kurs filmus, bet ir semsis žinių Lietuvos ir užsienio lektorių paskaitose. Kūrybinių dirbtuvių dalyvius konsultuos ir patirtimi dalinsis kino režisierius, scenaristas bei prodiuseris, „Oskaro“ nominantas Jonathan Tammuz (Didžioji Britanija-Kanada), prodiuseris Paul Nethercott (JAV), dokumentinio kino kūrėjas, Nacionalinės premijos laureatas Audrius Stonys (Lietuva), dramaturgė Birutė Kapustinskaitė (Lietuva), kompozitorius Mantautas Krukauskas (Lietuva) bei montažo režisierius Ričardas Matačius (Lietuva).

Neringos gyventojai ir svečiai kviečiami į dirbtuvių atidarymo renginį birželio 23 d. 21 val. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo bazėje „Kalbantys sodai“. Renginio metu bus atlikti muzikiniai kūriniai: „Robotic Folk” – kompozitoriaus Jono Jurkūno elektroninės eksperimentinės muzikos projektas, tyrinėjantis mechaninius ir organinius garso fenomeno aspektus ir „Covarnis” – kompozitoriaus ir garso menininko Mantauto Krukausko alter-ego, performatyvus personažas su Venecijos maro daktaro kauke, skrajojantis tarp ambient ir noise garsinių pasaulių.

O liepos 5 d. 18 val. visi neringiečiai ir miesto svečiai yra kviečiami į dirbtuvių metu sukurtų filmų peržiūrą ir iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, kuri vyks Liudviko Rėzos kultūros centre Juodrantėje. Geriausiai pasirodę projekto dalyviai bus apdovanoti tradicinėmis skulpturiaus A. Kuzmos statulėlėmis „Neringos žuvelė“.

Šis projektas Neringoje vyksta kasmet nuo 1999 m. Jo organizatoriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius.


  2021-06-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt