P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Smiltynėje – šeimos tragedija (atnaujinta) (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-06-26


Šeštadienio pavakarę po 17 val. antrojoje Smiltynėje, už oficialaus paplūdimio ribų, vienu metu ėmė skęsti vienos šeimos nariai. 

Pasak ilgamečio gelbėtojų vadovo Aleksandro Siakki, šeštadienį visuose paplūdimiuose buvo labai daug poilsiautojų, jūra buvo banguota, todėl buvo iškelta raudona, maudytis draudžianti vėliava.

Nelaimė nutiko už oficialaus paplūdimio ribos. Gelbėtojų nuotr.

„Trijų asmenų šeima buvo įsitaisiusi jau už paplūdimio ribų, kur gelbėtojai nebudi, tačiau vienas iš jų, pamatęs besimaudančius tris žmones, nuėjo iki jų ir įspėjo, jog yra didelė jūros trauka ir maudytis draudžiama. Tačiau linksmai nusiteikęs vaikinas atsakė, kad jiems nieko nenutiks”, – priešistorę papasakojo A. Siakki.

Jo teigimu, neilgai trukus visi trys besimaudantieji papuolė duobę. 47 moteris ir 23 metų vaikinas iš jos sugebėjo išstumti 9-metę mergaitę, kuri pati išlipo į krantą ir atbėgo gelbėtojams pranešti apie nelaimę.

Į įvykio vietą kiti poilsiautojai dar iškvietė ir ugniagesius gelbėtojus, į pagalbą buvo pasitelktas net sraigtasparnis, tačiau nors buvo mestos didžiulės gelbėtojų pajėgos, moters ir vaikino išgelbėti nepavyko. Atvykę medikai po 19 val. konstatavo jų abiejų mirtį.  

Šoko ištiktą mergaitę išsivežė policija, apie nutikusią nelaimę pranešta Vaiko teisių specialistams.

Ar šeima buvo klaipėdiečiai, ar iš kitur atvykę, A. Siakki teigė nežinantis. Vėliau paaiškėjo, jog jie visgi buvo klaipėdiečiai. 

Šiemet tai pirmoji žmonių mirtimi pasibaigusi nelaimė jūroje.

Praėjusiais metais vasaros pabaigoje tarp Melnragės ir Girulių nuskendo 16-metis, daugiau per visą vasarą tragiškai pasibaigusių nelaimų Klaipėdos paplūdimiuose nebuvo.


  2021-06-26

  2 komentarai “Smiltynėje – šeimos tragedija (atnaujinta)”

  1. AvatarZz (IP: 78.63.37.48)

   Jūroje drąsiai galima maudytis su RESTUBE – automatiškai prisipučiamu plūduru. Tai 15X6 cm dydžio, 250 g. dirželiu prisisegamas paketėlis. Kaina 50-60 €.

  2. AvatarZz (IP: 78.63.37.48)

   Mūsuose gajus įprotis (yda) nesilaikyti taisyklių, rizikuoti savimi ir aplinkiniais, nepaisyti kito asmens interesų. Elementaraus saugaus elgesio ar etikos taisyklių ne(iš)mokoma mokykloje ir šeimose. To pasekoje įvairios traumos ar žūtys vandenyje, keliuose, pramogaujant, darbe ir pan. Ši tragedija yra to pavyzdys.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt