Jūros šventės lygtis – su nežinomaisiais

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2021-06-28

Šiemetinė Jūros šventė liepos 23-25 dienomis planuojama su didžiuliais koncertais, eisena, muge ir burlaivių lankymu, tačiau jos organizatoriai pripažįsta, kad jei nepasikeis pirmadienį Vyriausybės patvirtinti reikalavimai ekstremaliai situacijai, teks imtis kardinalių pakeitimų.

Pirmadienį surengtos Jūros šventei pristatyti skirtos spaudos konferencijos metu paskelbta, jog tradicinė fiesta šiemet kvies su šūkiu „Pasiilgto miesto istorijos”.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Ką suplanavo?

Naujasis šventę rengiančios VšĮ „Klaipėdos šventės“ vadovas Liutauras Galinis teigė, jog šiemet bus atkreipiamas dėmesys į senjorus, tautines mažumas. Renginiai vyks ir paplūdimiuose, bus skirtas dėmesys sveikatingumui.

Įstaigos komunikacijos koordinatorė Živilė Putnienė sakė, jog šventės dalyviai pagal sudarytą žemėlapį galės keliauti ir išgirsti negirdėtas istorijas.

Šiemet 30-metį mininti Uosto direkcija vėl rengs tradicinę eisena, tik ji šįkart startuos Klaipėdos universiteto miestelyje. Tik kapitonai prisijungs prie jos įprastoje vietoje – ties J. Janonio gatve.

Pasak Ž. Putnienės, numatomos dvi koncertinės aikštelės – triukšmingesnė Kruizinių laivų terminale ir ramesniems pasirodymams skirta Teatro aikštėje. Penktadienį terminale Uosto direkcija savo jubiliejaus proga dovanos koncertą, kuriame pasirodys „Sisters on wire”, „The Roop” ir Kastytis Kerbedis. Po jo bus surengtas fejerverkas. Šeštadienį „Švyturys-Utenos” alus dovanos Giedrės Kilčiauskienės, Donato Montvydo ir Marijono Mikutavičiaus pasirodymus.

Kaip jau skelbta, atšauktą burlaivių regatą „The Tall Ships Races 2021“ pakeis nauja, kurią organizuoja trys Baltijos šalių uostai – Talinas, Klaipėda ir Ščecinas. Pasak jos organizavimu Klaipėdoje besirūpinančios Violetos Ulevičienės, joje turėtų dalyvauti apie 30 laivų. Kol kas numatoma, kad juos bus galima lankyti.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas savo ruožtu teigė, jog šventėje tikimasi sulaukti prezidento Gitano Nausėdos, o galbūt ir daugiau valstybės vadovų.

Ž. Putnienė taip pat informavo, kad Lietuvos bankas specialiai Jūros šventei išleis progines 1,5 ir 5 eurų nominalo monetas.

Kaip užtikrins reikalavimus?

Pirmadienį Vyriausybė nutarė nuo liepos 1 d. vietoje karantino palikti tik paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją. Tačiau ir jos metu išlieka apribojimai. Pavyzdžiui, numatyta, jog atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose, kuriuose žiūrovai stebi ne tik iš sėdimų vietų, jų skaičius neribojamas, tačiau gali dalyvauti tik asmenys, turintys galimybių pasus.

Taip pat yra numatyta apribojimų prekybai maistu.

Paklaustas, kaip ruošiamasi užtikrinti šiuos reikalavimus, L. Galinis teigė, jog jei tokie ribojimai išliks, bus pokyčių, kad renginiai vyktų pagal Vyriausybės nustatytus apribojimus. Gali atsirasti atitvarai, norintys patekti į renginius būti tikrinami. Taip pat gali nelikti prekybos maistu, mugėje – jo pardavėjų. Pastaroji vėl įsikurs Danės gatvėje.

V. Grubliauskas savo ruožtu ragino švenčiant neprarasti atsakomybės jausmo.

„Palinkėčiau, kad vakcinuota šventė būtų”, – sakė jis.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje - Italijos džiazo vokalisto Mario Biondi koncertas

XXX Klaipėdos pilies džiazo festivalyje, kuris vyks birželio 27-29 d., Klaipėdos teatro aikštėje žiūrovus savo pasirodymu džiugins populiariausias Italijos vokalistas ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Kultūra

Kvies Baltojo švyturio vakarienė su Leonu Somovu

Vakarienė prie šiaurinio molo Melnragėje sugrįžta. Ilgojo Joninių savaitgalio išvakarėse, birželio 21 dienos vakarą, visa Lietuva kviečiama į bendrą vakarienę ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Klaipėdos uoste rengiamasi naudoti techniką, varomą žaliuoju vandeniliu

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija su Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ pasirašė memorandumą, kuriuo susitarė bendradarbiauti siekiant klimato kaitos mažinimo. ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This