P0

Švietimas

Tarp Europos fizikos olimpiados nugalėtojų – ir klaipėdietis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-29


Birželio 19–26 dienomis nuotoliniu būdu vykusioje penktojoje Europos fizikos olimpiadoje (EuPhO 2021) šalies mokiniai pelnė keturis bronzos medalius.

Medaliu olimpiadoje kartu su Vilniaus, Kauno ir Panevėžio gimnazistais įvertintas ir Klaipėdos licėjaus abiturientas Tadas Danilevičius (mokytojai Saulius Žukauskas ir Marius Žadvydas).

Šių metų olimpiados dalyviams teko spręsti tris teorinius uždavinius bei atlikti du eksperimentus. Pirmajame uždavinyje buvo analizuojamas adiabatinis dujų procesas cilindre. Antrajame mokiniams reikėjo naudoti sudėtingą diferencialinį ir integralinį skaičiavimą norint nustatyti mažiausią ilgį siūlo kilpos, kurios, užmautos ant cilindrinio strypo, nepavyktų nutraukti tempiant siūlą išilgai strypo ašies. Paskutiniame teoriniame uždavinyje reikėjo išsiaiškinti optikos fenomeną, sukuriantį optinius atvaizdus stikliniame rutulyje, apšvietus jį išsklaidyta dichromatine šviesa.

Švietimo vidus

Eksperimentai, negalint jų atlikti realiais instrumentais, vyko atliekant simuliacijas kompiuterinėmis programomis.

Europos fizikos olimpiadoje varžėsi mokiniai iš 46 ne tik Europos, bet viso pasaulio šalių. Kitais metais Europos fizikos olimpiadą planuojama rengti Slovėnijoje.


  2021-06-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt