P0

Svarbu, Verslas

Karštas vanduo išliks trečdaliu brangesnis nei pernai (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-06-30


Nors uostamiesčiui ir Gargždams centralizuotą šilumos energiją, kuri šiltuoju metu laiku naudojama karštam vandeniui ruošti, tiekiančios AB „Klaipėdos energija” valdyba liepai nustatė šiek tiek mažesnį jos tarifą nei galiojantis birželį, lyginant su praėjusių metų liepa jis bus ženkliai didesnis.

Nuo liepos už AB „Klaipėdos energija” tiekiamą šilumą teks mokėti po 3,58 ct/kWh be PVM – 4 proc. mažiau nei birželį. Tačiau šis tarifas yra beveik 37 proc. didesnis už galiojusį 2020-ųjų liepą (2,62 ct/kWh).

Trečdaliu daugiau nei prieš metus už karštam vandeniui sunaudojamą šilumos energiją tenka mokėti ir birželį – (atitinkamai 3,73 ir 2,86 ct/kWh be PVM).

Kaip ir įprasta šiltuoju metų laiku, visą reikiamą šilumos energijos kiekį birželį tieks nepriklausomi jos gamintojai. Visi jie šiemet už savo šilumą pasiprašė daugiau – ypač ją iš atliekų gaminanti „Fortum Klaipėda”. Pastaroji įmonė liepą šilumą tieks už tokią pačią kainą kaip ir birželį – 0,98 ct/kWh, o pernai ją buvo sugalvojusi tiekti beveik už veltui – po 0,01 ct/kWh ir tuo metu tapusia vieninteliu gamintoju, iš kurio buvo superkama šiluma.

Pigiausią šilumą liepą tieks „Miesto energija”, pasiprašiusi 0,3 ct/kWh (pernai birželį – 0,07 ct/kWh). „Klaipėdos baldai” savo šilumą lyginant su pernai pabrangino nuo 0,25 iki 0,36 ct/kWh, „Klaipėdos mediena” – nuo 0,36 iki 0,42 ct/kWh.

Šilumą liepą nebus superkama iš „Pramonės energijos”, pasiūliusios 2,45 ct/kWh tarifą, nedirbs ir pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katilai, kuriuose pagaminta šiluma būtų atsiėjusi 2,51 ct/kWh.

Nuo liepos 1 dienos įsigalioja ir naujos gamtinių dujų bei visuomeninio elektros energijos tiekimo kainos gyventojams. Visuomeninio elektros tiekimo kaina nuo liepos 1 d. vidutiniškai padidės apie 8,4 proc., o dujų – apie 36,8 proc., tad ir tokiu būdu šildomas vanduo jau bus gerokai brangesnis.


  2021-06-30

  Vienas komentaras apie “Karštas vanduo išliks trečdaliu brangesnis nei pernai”

  1. AvatarKetvirtokas (IP: 86.100.153.45)

   Rasytojau, kaip gali Išlikti, jeigu ( kis) brangs?ko toliau to tankiau, pinasi žodeliai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt