P0

Uostas ir jūra

Uosto direkcija po pusantrų metų taps AB (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-30


Seimas trečiadienį priėmė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pertvarkymo į akcinę bendrovę įstatymą. Nuo 2023 m. sausio 2 dienos Uosto direkcija taps akcine bendrove, kurios 100 procentų akcijų valdys valstybė.

„Apie VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, kuri šiemet mini savo veiklos 30-metį, pertvarkymą į akcinę bendrovę, kalbama jau kelerius metus. Pertvarkai esame pasirengę, priimtą įstatymą įgyvendinsime pagal savo kompetenciją. Iki 2023-iųjų dar turime atlikti ne vieną privalomą darbą, kad sklandžiai pereitume prie naujos įmonės valdymo formos“, – pranešime cituojamas Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Teigiama, kad Uosto direkcijai tapus akcine bendrove atsiras galimybė kurti dukterines įmones, lengviau investuoti ir disponuoti tam tikru turtu.

Pertvarkyti įmonę į akcinę bendrovę buvo nuspręsta po to, kai Lietuva įstojo į tarptautinę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją. Ši organizacija rekomendavo Lietuvai sumažinti valstybės įmonių skaičių, pertvarkant jas į akcines bendroves.


  2021-06-30

  Vienas komentaras apie “Uosto direkcija po pusantrų metų taps AB”

  1. AvatarTMS (IP: 78.60.159.74)

   Labai labai geras sprendimas. Kuo daugiau valstybinių AB’ų, tuo skaidriau ir lengviau augti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt