P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Vaisingumo klinikos tyrimas: sumokėjo dalį nuslėptų mokesčių

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-07-01


Nors nuo garsiai pareigūnų pradėto tyrimo dėl finansinių machinacijų Vaisingumo klinikoje praėjo jau keturi mėnesiai, tyrimui vadovaujantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Linas Kiaurakis didesnių naujienų teigė pateikti kol kas negalintis.

Kratų metu rasta apie 0,5 mln eurų grynųjų.

„Tyrimas yra labai didelės apimties, daug medžiagos, vertinami daiktiniai įrodymai, reikia apžiūrėti daugybę medicininių dokumentų, juos būtina susisteminti ir perduoti specialistams atlikti finansinės veiklos tyrimą. Vien pacientų kortelių yra keli tūkstančiai, daugybė apklausų įrašų, kuriuos reikia iš įrašų perkelti į popierinį variantą”, – tyrimo specifiką aiškino prokuroras.

Jo teigimu, taip pat būtina įvertinti, ar vadovaujančias pareigas einančių įtariamųjų išlaidos atitinka jų pajamas ir turimą turtą, o tai esą užima labai daug laiko.

„Yra labai daug techninio darbo”, – sakė tyrimui vadovaujantis prokuroras.

Pasak L. Kiaurakio, įtariamųjų skaičius kol kas nėra padidėjęs – likę tie patys 13 įtariamųjų, tarp kurių – 4 klaipėdiečiai ir pats klinikos vadovas Algirdas Usonis. Jo žmonai, ginekologe Vilniuje dirbančiai Audronei Usonienei, specialiosios liudytojos statusas irgi nėra panaikintas. Įtariamieji nuo pareigų nėra nušalinti, jei ir toliau dirba.

Tačiau pradėjus ikiteisminį tyrimą, L. Kiaurakio teigimu, dalį nuslėptų mokesčių klinikos vadovybė visgi sumokėjo.

„Sumokėjo tiek, kiek jie jaučiasi neapskaitę pajamų”, – sakė prokuroras, neatskleidęs konkrečios Vaisingumo klinikos į valstybės biudžetą įneštos pinigų sumos.

INFORMACIJA

Ikiteisminis tyrimas dėl galimų nusikalstamų veikų Vaisingumo klinikoje atliekamas pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl apgaulingo įmonės apskaitos tvarkymo bei mokesčių slėpimo, t.y. neteisingų duomenų apie pajamas, pelną, turtą ar jų naudojimą pateikimo. Už tai numatyta laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų.

Įtariama, jog siekdami išvengti mokesčių ir veikdami pagal iš anksto sugalvotą nusikalstamos veikos planą, Vaisingumo klinikos vadovai atsakingiems darbuotojams buvo nurodę neįtraukti į įmonės buhalterinę apskaitą dalies iš pacientų gautų pajamų. Vėliau šie neteisingi duomenys buvo įrašyti pateikiant deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Įtariama, jog iš viso nuo valstybės privati klinika galėjo nuslėpti apie 1 milijoną eurų. Kokia dėl to padaryta žala valstybei, bus nustatyta vėlesniame tyrimo etape.

Tyrimą dėl finansinių machinacijų Vaisingumo klinikoje atlieka Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.


  2021-07-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt