Sankcija Rimantui Cibauskui už nelegalią tvorą – 5 eurai per dieną (2)

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2021-07-07

Praėjus beveik metams laiko po to, kai Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) pavedimą gavusi antstolė kreipėsi į Klaipėdos apylinkės teismą dėl uostamiestyje, Dailidžių gatvėje, verslininko Rimanto Cibausko pastatytos nelegalios tvoros nugriovimo, jis pagaliau priėmė sprendimą – patvirtino, kad antstolė gali užsiimti šios tvoros griovimu.

Taip pat teismas paskyrė piniginę baudą R. Cibauskui, skaičiuojant nuo praėjusių metų birželio 24-osios.

„Teismas pažymi, kad suinteresuotas asmuo Rimantas Cibauskas pastatė statinį – tvorą – savavališkai, nesilaikant galiojančių teisės aktų reikalavimų, todėl turi prisiimti savavališkos statybos padarinius”, – rašoma sprendime. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad pernai gegužę baigusis teismų procesams, kurių metu buvo atmestas R. Cibausko prašymas pratęsti terminą iki kada jis turi nugriauti teismų sprendimais nelegalia pripažintą tvorą, kuria užtvertas valstybinės žemės sklypas, birželio pradžioje VTPSI atliko patikrinimą ir nustatė, kad tvora vis dar stovi, tad procedūrų vykdymas buvo perduotas antstolei Astai Rimaitei-Žičkuvienei.

Pastaroji į teismą prašydama leisti nugriauti tvorą, sutvarkyti teritoriją, išieškoti patirtas išlaidas iš verslininko ir skirti jam iki 300 eurų baudą už kiekvieną pradelstą sprendimo vykdymo dieną, kreipėsi pernai liepos pabaigoje. Klaipėdos apylinkės teismas pirmą šios bylos posėdį bandė surengti tik baigiantis 2020-iesiems. Vėliau jos nagrinėjimas vis neprasidėdavo dėl įvairiausių R. Cibausko ir jo advokato Sauliaus Tamošaičio prašymų, kuriuos vainikavo noras nuo neva politizuotos bylos nagrinėjimo nušalinti visus Klaipėdos apygardos teismus. Tačiau Apeliacinis teismas nepatenkino tokio prašymo.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Kristina Serdiukienė konstatavo, kad ta aplinkybė, jog atspausdintose privalomųjų nurodymų kopijose numeriai įrašyti ranka klaidingai, nesudaro pagrindo išvadai, jog šiek nurodymai yra negaliojantys ar jų turinys yra skirtingas ir dėl to neturi būti vykdomi. Sprendime akcentuojama  ir aplinkybė, kad nepaisant šios klaidos nurodymų turintys R. Cibauskui tikrai buvo žinomas – tai rodo kiti jo inicijuoti bylinėjimosi procesai.

Teismas atmetė kaip nepagrįstą bei neįrodytą ir kitą verslininko advokato teiginį, jog vykdomasis dokumentas esą yra suklastotas.

Teismas akcentavo, kad nuo privalomojo nurodymo priėmimo 2018 m. sausio 26 d. praėjo daugiau nei 3 metai ir per tą laiką R. Cibauskas turėjo ir galėjo imtis aktyvių veiksmų nugriauti tvorą arba ją įteisinti.

„Teismas pažymi, kad suinteresuotas asmuo Rimantas Cibauskas pastatė statinį – tvorą – savavališkai, nesilaikant galiojančių teisės aktų reikalavimų, todėl turi prisiimti savavališkos statybos padarinius”, – rašoma sprendime.

Teismo vertinimu, valstybės naudai turi būti skirta 5 Eur dydžio bauda už kiekvieną privalomojo nurodymo nevykdymo dieną, ją skaičiuojant nuo 2020 m. birželio 24 d. Tokia bauda, anot sprendimą priėmusios teisėjos, yra teisinga, protinga, adekvati ir šiuo metu pakankamai skatinanti įvykdyti privalomąjį nurodymą.

R. Cibauskas 2015 m. kandidatuodamas į Klaipėdos miesto tarybą ir mero postą buvo deklaravęs, kad jo privalomo turto vertė sudaro milijoną litų (289 620 eurų), jis tada turėjo 40 000 litų (11 584 eurus) piniginių santaupų, 650 000 litų (188 253 eurų) paskolą, o metinės pajamos sudarė 344 211 litus (99 690 eurų).

Tokia pirmos instancijos nutartis dar gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.

ISTORIJA

Dienraštis „Klaipėda“ dar 2011 m. rašė apie, kaip Savivaldybės žemėtvarkininkai bandė nubausti R. Cibauską už tai, kad jis nelegaliai tvora apsitvėrė valstybinę žemę – dalį jos sudarė sklypas, kurį jis pagal su Savivaldybe pasirašytą infrastruktūros plėtros sutartį ketino įsigyti, o kitą dalį – bendrojo naudojimo želdiniai, kurių parduoti neleidžia įstatymas.

R. Cibausko ieškinį dėl sklypo įsigijimo ne aukciono tvarka atmetus visų instancijų teismams Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) 2014 m. spalį vykusio patikrinimo metu nustatė, kad už verslininko žemės sklypo pietinės ribos yra savavališkai užimta valstybinė žemė, ji užtverta 2 m aukščio mūrine tvora. Nustatyta, kad savavališkai užimtos valstybinės žemės plotas siekia apie 8,34 a. Tada NŽT raštu nurodė R. Cibauskui iki tų pačių metų lapkričio 26 d. atlaisvinti savavališkai užimtą valstybinę žemę nusikeliant tvorą ir sutvarkant valstybinę žemę taip, kad ji būtų tinkama bendram naudojimui. Tačiau verslininkas tvoros nenugriovė. Tik 2017 m. spalį situacija pradėjus domėtis „Atvirai Klaipėdai“ institucijos vėl grįžo prie šio niekaip neužbaigiamo klausimo ir prasidėjo nauji teismų procesai.

Žymos: | | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Sankcija Rimantui Cibauskui už nelegalią tvorą – 5 eurai per dieną”: 2

  1. algirdS parašė:

    geriausias pavyzdys kaip dirba teismai…ir pinigai .koks butų meras isivaizduokit …vagis

  2. Marija parašė:

    Neturiu noro girdeti apie Cibauska, kaip sakoma Dievas jam atlygins. Geras zurnalistas. Aciu Jums!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

Mecenato įmonei - eilinis teismo įpareigojimas sumokėti mokesčius 

Pirmos instancijos teismas nurodė Klaipėdos verslininko Rimanto Cibausko per kitą įmonę valdomai bendrovei „Mūsų laikas“ sumokėti valstybinės žemės mokestį už ...
2024-06-28
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Mecenato įmonė vengia mokėti mokesčius 

Iš Kultūros ministerijos dar 2014-aisiais mecenato ženklą gavusio Klaipėdos verslininko Rimanto Cibausko per kitą įmonę valdoma bendrovė „Mūsų laikas“ atsidūrė ...
2024-06-22
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Irenos Šakalienės statybų istorija: inspekcijai - vėliava į rankas       

Klaipėdos apygardos teismas per pastarąją savaitę priėmė jau antrą sprendimą dėl buvusios uostamiesčio savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This