P0

Kultūra

Muzikinio teatro bokšte įrengtas iš Prancūzijos atgabentas laikrodis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-08


Vienintelis šalyje ne tik rekonstruojamas, bet ir statomas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pasipuošė išskirtiniu bokšto laikrodžiu, kurį suprojektavo ir įrengė garsi prancūzų firma „Bodet“. 

Buvusiuose Klaipėdos kultūros namuose Danės gatvės 19-ame pastate įsikūręs teatras ir sovietmečiu turėjo elektroninį laikrodį savo 33 metrų aukščio bokšte, tad natūralu, kad ir rekonstruojant bokštą jis tapo būtinybe. 

„Bokštas be laikrodžio – ne bokštas. Muzikinio teatro bokštas laikrodį visada turėjo, tad ir rekonstruojant pastatą ieškota, kokį laikrodį čia įkurdinti. Tyrinėjome rinką ir pasirinkome vienus stipriausių šios srities profesionalų Europoje – prancūzų firmą „Bodet“, kuri daugiau nei 150 metų specializuojasi projektuodama ir įrengdama bokštų, pilių, bažnyčių, aerouostų ir kitų išskirtinių objektų laikrodžius. „Bodet“  specialistai pasiūlė mūsų pastatui tinkantį nuosaikų klasikinį laikrodžio dizainą. Jis pritaikytas Klaipėdos klimatui: vėjui, vandeniui ir kitiems galimiems gamtos veiksniams. Tikimės, kad laikrodis bus ilgaamžis ir rodys tikslų laiką. Laikrodžio rodyklės bus su pašvietimu, valandų žymenys taip pat turės pašvietimą į bokšto sieną, todėl laikrodis bus gerai matomas ir tamsoje“, – teatro pranešime pažymi Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Strateginio ir investicijų valdymo skyriaus vedėjas Naglis Stancikas.  

Muzikinio teatro laikrodis bus matomas iš toli: jo skersmuo 4 metrai, didžiosios rodyklės ilgis – 1,75 metro, o valandas žymintis brūkšnys – net pusės metro ilgio.  

Firmos „Bodet“ laikrodžius galima išvysti Prancūzijos Liono stotyje ir garsiausiose šios šalies katedrų bokštuose. „Bodet“ laikrodžiai padeda nevėluoti Indonezijos, Tailando, Seulo, Kazachstano aerouostų keleiviams bei Meksikos, Kairo, Teherano, Bukarešto didžiulių miestų gyventojams.  

2001 m. firma „Bodet“ Varšuvos Kultūros ir mokslo rūmų bokšte įrengė laikrodį, kurio ciferblato skersmuo 6 metrai 30 centimetrų, o rodyklių ilgis – apie 6 metrus. Laikrodis net penkių kilometrų atstumu matomas iš visų keturių bokšto pusių. Palyginimui garsiojo Londono Big Beno rodyklių ilgis tik 4 metrai 30 centimetrų. 

Naujame KVMT pastate modernumas derės su istorija: priestate numatoma įrengti pagrindinę, didžiąją iki 700 sėdimų vietų žiūrovų salę su natūralia akustika ir šiuolaikinėmis vaizdo, garso bei apšvietimo sistemomis. Bus ir kamerinė iki 200 vietų salė. Didžioji scena bus pakankamai erdvi: 13 m pločio ir 12 m gylio. Artistai džiaugsis naujomis repeticijų salėmis ir jaukiais persirengimo kambariais. Orkestro ložė taps kilnojama, salėje bus įrengtos akustinius reikalavimus atitinkančios kėdės.  

Tikimasi, kad išskirtinės architektūros pastato konstrukcijos bus įrengtos iki metų pabaigos, o tada prasidės dar sudėtingesni vidaus įrengimo darbai. 


  2021-07-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt