P0

Svarbu, Vasara

Dėl tualetų paplūdimyje – nesusipratimas (5)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-07-13


Melnragės moterų paplūdimį vasaromis dažnai lankanti klaipėdietė čia pasigedo tualeto, tačiau paaiškėjo, jog jau antra vasara minėto paplūdimio prieigose veikia du kilnojamieji biotualetai. Tiesa, iki jų moterims tenka galiuką paėjėti.

Paaiškėjo, jog valdininkės nurodytu adresu pastatyti tualetai yra ne šalia moterų, o šalia bendrojo paplūdimio tako – juo iki moterų paplūdimio dar reikia galiuką paėjėti. Palmiros Mart nuotr.

„Žinot, apturėjau taip vadinamą svetimą gėdą. Aš pati pliaže paprastai ilgai nebūnu, tad iki šiol nebuvau su šia problema susidūrusi. Bet birželio pabaigoj pas mane atvyko bičiulė iš Vokietijos ir Melnragės moterų paplūdimy užsibuvome ilgiau. Karšta, gėrėm daug mineralinio vandens, tad prireikė tualeto. Susigriebiau, jog puskilometrio spinduliu jokio tualeto nėra. Prisiminiau tik tą stacionarų, kuris nuo senų laikų veikia prie įėjimo į centrinį pliažą, bet iki jo pėdinti iš moterų pliažo – labai toli. Teko viešnią, kaip kokiais viduramžiais, palydėti į artimiausią miškelį”, – „Atvirai Klaipėdai” guodėsi klaipėdietė.

Jos teigimu, ten moterys aptiko nemažai po krūmais jau iš seniau paliktų „dovanėlių”, tad prieš viešnią ji esą neturėjusi kur akių dėti.

Pradėjus domėtis šia situacija, paaiškėjo, jog moterims reikėjo tik paėjėti per kopas vedančiu mediniu taku keliasdešimt metrų – Melnragės moterų paplūdimio prieigose jau antra vasara veikia du kilnojamieji biotualetai.

„Yra du biotualetai pastatyti kopose, prieigose prie takelio į moterų pliažą. Jų adresas yra Kopų g. 26, toje vietoje, kur yra vienintelė vieta, kad rangovas galėtų privažiuoti išvalyti”, – kilnojamųjų tualetų vietą nurodė Klaipėdos miesto tvarkymo skyriaus patarėja Irena Nachčiunova.

Jos teigimu, jie dėl to ir buvo įrengti, kad anksčiau savivaldybės darbuotojai buvo sulaukę nemažai moterų skundų, tačiau esą nuo praėjusios vasaros, kai tualetai buvo pastatyti, nusiskundimų jau nebegaunama.

Valdininkė samprotavo, jog jei minėtos moterys į paplūdimį ėjo pajūriu, jos galėjo ir nežinoti, kad kopų prieigose antra vasara veikia nuolat valomi ir prižiūrimi kilnojamieji tualetai.

„Norėjom pastatyti stacionarų tualetą, bet to daryti miškuose negalima, tai radom tokią išeitį”, – teigė savivaldybės darbuotoja.

Smiltynėje keliose vietose pastačius biotualetus, laukiantieji kelto dabar gamtinius reikalus gali atlikti civilizuotai. Palmiros Mart nuotr.

Panaši situacija prieš trejus metus buvo kilusi ir Smiltynėje, kur biotualetų buvo pasigedę savaitgaliais iš Neringos automobiliais grįžtantys, ilgose eilės prie kelto priversti stovėti poilsiautojai.

Tačiau čia keliose vietose pastačius kilnojamuosius tualetus, ši problema irgi buvo išspręsta ir jau antra vasara gamtinius reikalus poilsiautojai Smiltynėje gali atlikti civilizuotai.


  2021-07-13

  5 komentarai “Dėl tualetų paplūdimyje – nesusipratimas”

  1. AvatarNevala (IP: 90.131.36.121)

   Mužkit į jūrą,kaip ir visą gyvenimą!

  2. AvatarKlaipediete (IP: 86.100.58.98)

   Į tuos bio tualetus nėra jokios nuorodos. Tai žmonės net nežino kur tie tualetai. Valdžia turėtų tankiau pastatyti bio tualetus, kad nereikėtų kilometrą kulniuoti pliazu iki tupyklos.

   • AvatarNu (IP: 84.15.184.232)

    O šikną jum nereik nuvalyt.Pažįstamas dirba Toi-toi tai tuos tualetus neprivažiuoja per smėlį išvalyt,tai tempia ant kupros ir už tai 1000 per mėn uždirba,dirbsamas naktimis ir valydamas Jūsų š…o jums vargas paeit.isidėkit pampersą

  3. AvatarAida (IP: 85.232.154.32)

   Šis bio tualetas stovi šalia bendro paplūdimio ir yra gyvenamo kvartalo prieigose. Atstumas nuo tualeto iki moterų pliažo yra pakankamai didelis ir visai nepakeliui. Moterų paplūdimys neturi ne tik tualeto, nes įtariu, kad miesto valdžia mano, kad moterys fiziologiškai nesišlapina, bet per visą pliažą yra tik viena šiukšlinė ir vienas suoliukas, kurie ribojasi su bendru pliažu. Na šiukšles galima panėšėti iki konteinerio, senjorės gal kaip nors susiraitys pasėdėti ant smėlio, bet ką daryti, kai šaukia gamta.. tai eiti tiesiai į gamta! Baisu! Belieka paprašyti, kad miesto tvarkymo skyrius surankiotu kopų prieigose tualetines šiukšles.

  4. AvatarNuoroda (IP: 88.119.136.56)

   Take į pliažą reikia įrengti nuorodas kur yra WC, nes žmonėms sunku susiorentuoti !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt