P0

Politikų tribūna

E. Gentvilas: „Nesureikšminkime fizinės užtvaros”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-13


Neeilinės Seimo sesijos metu svarstant teisės aktų pakeitimus dėl migrantų antplūdžio iš Baltarusijos pusės, Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai teigia, jog svarbiausia užtikrinti tinkamą pagalbą ne tik pabėgėliams, bet ir miestelių bendruomenėms, kuriose suteikiamas laikinas prieglobstis nelegaliai sieną kirtusiems asmenims.

Pastaruoju metu Lietuvos-Baltarusijos sieną nelegaliai kirto maždaug 1700 asmenų. Dėl nuolat augančio srauto Vyriausybė praėjusią savaitę paskelbė ekstremalią situaciją bei numatė pasienyje statyti fizinę užkardą. Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno, klaipėdiečio Eugenijaus Gentvilo teigimu, pasienio užtvarai skiriama itin daug dėmesio, tačiau į hibridinės agresijos grėsmes reiktų žvelgti kur kas plačiau.

„Užtvara yra tik vienas iš įrankių visame priemonių komplekse, nereikia jos taip sureikšminti. Matau daug pykčio, nukreipto į migrantus, tačiau kaltinti juos būtų trumparegiška, nes šioje krizėje jie yra tik įrankis – pagrindinis kaltininkas yra autoritarinis A. Lukašenkos režimas. Žinoma, mes iki galo nežinome, kas yra tie žmonės, atėję iš Baltarusijos pusės, todėl būtina skirti resursų padidintam saugumui mūsų pasienio miesteliuose užtikrinti. Su migrantais privalome elgtis pagal visus tarptautinės teisės standartus – vaikams, asmenims su specialiais poreikiais reikia suteikti būtiną medicininę ir kitą pagalbą, tačiau nepamirškime ir vietos žmonių interesų. Mes kaip valstybė turime prievolę atsakyti ne tik prieš savo piliečius, bet ir prieš Europos Sąjungos piliečius“, – teigia E. Gentvilas.


  2021-07-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt