P0

Uostas ir jūra

Klaipėdoje iškrauta JAV rotacinių sausumos pajėgų technika (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-13


Antradienį Klaipėdos jūrų uoste įvyko JAV rotacinių sausumos pajėgų Lietuvoje karinės technikos iškrovimo operacija. Krovininis laivas „Liberty“ į Lietuvą atgabeno JAV 1-osios pėstininkų divizijos karinę ratinę ir vikšrinę techniką bei ginkluotę. Iš viso – apie 300 vienetų, įskaitant tankus „Abrams“, šarvuočius „Bradley“.

A. Vitkausko (KAM) nuotr.

Ši logistinė operacija yra tvirto JAV ir Lietuvos karinių pajėgų bendradarbiavimo pavyzdys bei gebėjimo sklandžiai vykdyti logistines ir transportavimo operacijas, remiančias JAV Sausumos pajėgų operaciją „Atlanto ryžtas“ (angl. Atlantic Resolve), parodymas.

Lietuvoje amerikiečių kariai treniruojasi kaip JAV Sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ rytinėje Aljanso pusėje dalis. Tuo JAV demonstruoja kolektyvinės gynybos įsipareigojimus NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą Europoje. JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojasi ir treniruojasi nuo 2014 m. pavasario.

Nuo 2021 m. pradžios Lietuvoje buvo dislokuoti Sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai. Šiandien juos pakeitė JAV 1-osios pėstininkų divizijos iš Fort Riley, Kanzaso valstijoje, kariai. 

Savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie mūsų regiono gynybos. Pagal Europos atgrasymo iniciatyvą kasmet skiriama finansinė parama Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, gynybiniams pajėgumas stiprinti ir karinei infrastruktūrai gerinti. JAV taip pat yra viena pagrindinių ginkluotės įsigijimų partnerių.


  2021-07-13

  2 komentarai “Klaipėdoje iškrauta JAV rotacinių sausumos pajėgų technika”

  1. AvatarPastebėjimas (IP: 90.131.42.80)

   Technikos vis atveža., bet neišveža. Gal rudeni ruošesi karantinui mumis uždaryti

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt