P0

Verslas

Jau galima įsigyti proginių Jūros šventės monetų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-14


Liepos 23-25 dienomis į Klaipėdą sugrįžtant laukiamiausiam vasaros renginiui – Jūros šventei, Lietuvos bankas tęsia „Tradicinės lietuvių šventės“ seriją ir kartu su renginio organizatoriumi „Klaipėdos šventės“ pristato unikalią Jūros šventės monetą, kuri bus išleista dar iki Jūros šventės. Išankstinis Jūros šventei skirtų kolekcinių monetų pardavimas – jau nuo šiandien, liepos 14 d., praneša organizatoriai.

Skelbiama, jog 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio monetų jau galima įsigyti Lietuvos banko el. parduotuvėje.

Monetų averse – Vyčio simbolis ir Klaipėdos miesto herbas, tarsi įspausti smėlyje ant jūros kranto, kaip ir tarsi smėlyje išraižytas užrašas „Lietuva“, nominalas „5 €“, metai „2021“, Lietuvos monetų kalyklos logotipas. Monetos reverse – šventinę nuotaiką sukuriantys Jūros šventės ir Klaipėdos simboliai, tarsi sūkurys įtraukiantys į pramogų ir pojūčių jūrą.

Sidabro monetos viduryje – pirmąkart Lietuvos banko monetų leidyboje panaudotas Baltijos jūros simbolis – gintaro gabalėlis. Briaunoje – stilizuotos jūros bangos ir žuvėdros.

Naujųjų kolekcinių monetų aversą sukūrė Eglė Ratkutė ir Adelė Žemaitienė, reverso autorius – Rytas Jonas Belevičius.

Jūros šventei skirta 5 eurų sidabro moneta išleidžiama 2500 vnt. tiražu, o 1,50 nominalo moneta – 30 000 vnt. tiražu.

Monetų bus galima įsigyti ir šventėje

Liepos 24 d., šeštadienį, nuo 10 iki 15 val., Jūros šventės svečiai taip pat turės galimybę įsigyti 1,50 euro nominalo monetų. Jomis Lietuvos bankas prekiaus Atgimimo aikštėje įrengtoje palapinėje, kol bus parduotos visos atsivežtos monetos. Čia taip pat lankytojų lauks pramogos ir konkursai.

Primenama, jog pasikeitus Lietuvos banko numizmatinių vertybių pardavimo taisyklėms, įsigydamas kolekcinių monetų, nukaldintų iš tauriųjų metalų, iš anksto ar monetos išleidimo dieną vienas pirkėjas galės jų nusipirkti ne daugiau kaip 1 vnt. (vietoje anksčiau buvusių 2 vnt.). Taip siekiama suteikti galimybę įsigyti monetų didesniam pirkėjų skaičiui. 1,50 euro monetų, kaip ir anksčiau, bus galima įsigyti ne daugiau kaip 5 vnt.

Monetų serija „Tradicinės lietuvių šventės“ pradėta leisti 2017 m. Jau išleistos monetos Kaziuko mugei, Joninėms ir Užgavėnėms.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-07-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt