Jau galima įsigyti proginių Jūros šventės monetų

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-07-14

Liepos 23-25 dienomis į Klaipėdą sugrįžtant laukiamiausiam vasaros renginiui – Jūros šventei, Lietuvos bankas tęsia „Tradicinės lietuvių šventės“ seriją ir kartu su renginio organizatoriumi „Klaipėdos šventės“ pristato unikalią Jūros šventės monetą, kuri bus išleista dar iki Jūros šventės. Išankstinis Jūros šventei skirtų kolekcinių monetų pardavimas – jau nuo šiandien, liepos 14 d., praneša organizatoriai.

Skelbiama, jog 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio monetų jau galima įsigyti Lietuvos banko el. parduotuvėje.

Monetų averse – Vyčio simbolis ir Klaipėdos miesto herbas, tarsi įspausti smėlyje ant jūros kranto, kaip ir tarsi smėlyje išraižytas užrašas „Lietuva“, nominalas „5 €“, metai „2021“, Lietuvos monetų kalyklos logotipas. Monetos reverse – šventinę nuotaiką sukuriantys Jūros šventės ir Klaipėdos simboliai, tarsi sūkurys įtraukiantys į pramogų ir pojūčių jūrą.

Sidabro monetos viduryje – pirmąkart Lietuvos banko monetų leidyboje panaudotas Baltijos jūros simbolis – gintaro gabalėlis. Briaunoje – stilizuotos jūros bangos ir žuvėdros.

Naujųjų kolekcinių monetų aversą sukūrė Eglė Ratkutė ir Adelė Žemaitienė, reverso autorius – Rytas Jonas Belevičius.

Jūros šventei skirta 5 eurų sidabro moneta išleidžiama 2500 vnt. tiražu, o 1,50 nominalo moneta – 30 000 vnt. tiražu.

Monetų bus galima įsigyti ir šventėje

Liepos 24 d., šeštadienį, nuo 10 iki 15 val., Jūros šventės svečiai taip pat turės galimybę įsigyti 1,50 euro nominalo monetų. Jomis Lietuvos bankas prekiaus Atgimimo aikštėje įrengtoje palapinėje, kol bus parduotos visos atsivežtos monetos. Čia taip pat lankytojų lauks pramogos ir konkursai.

Primenama, jog pasikeitus Lietuvos banko numizmatinių vertybių pardavimo taisyklėms, įsigydamas kolekcinių monetų, nukaldintų iš tauriųjų metalų, iš anksto ar monetos išleidimo dieną vienas pirkėjas galės jų nusipirkti ne daugiau kaip 1 vnt. (vietoje anksčiau buvusių 2 vnt.). Taip siekiama suteikti galimybę įsigyti monetų didesniam pirkėjų skaičiui. 1,50 euro monetų, kaip ir anksčiau, bus galima įsigyti ne daugiau kaip 5 vnt.

Monetų serija „Tradicinės lietuvių šventės“ pradėta leisti 2017 m. Jau išleistos monetos Kaziuko mugei, Joninėms ir Užgavėnėms.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Kaipgi be jo?*

Spyglys šeštadienį po vidurdienio apsidžiaugė pagaliau išvydęs ir išgirdęs mūsų miestelio savivaldybės valdomos VšĮ „Klaipėdos šventės“ užsakymu sukurtą Jūros šventės ...
2024-07-20
Skaityti daugiau

Miestas

Pristato Jūros šventės himną

Likus savaitei iki didžiausio vasaros renginio Jūros šventės, kuri šiais metais mini savo gimimo 90-metį, renginio organizatorius – viešoji įstaiga ...
2024-07-20
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Jubiliejinė Jūros šventė - su himnu ir fejerverku 

„Į jūrą visa Lietuva“ – kaip ir prieš 90 metų kitą savaitgalį kvies Jūros šventė. Jai šįkart sukurtas ir himnas, ...
2024-07-16
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This