P0

Politika

Meras tikisi, kad Klaipėdai migrantus reiks priimti tik „kraštutiniu atveju” (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-14


Po praėjusią savaitę uostamiestyje kilusio Nidos gatvės gyventojų protesto dėl jų esą gautos žinios, kad nelegalūs migrantai gali būti apgyvendinami Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centro bendrabučio patalpose, savivaldybės paskelbtame interviu meras Vytautas Grubliauskas tikina, kad jei Klaipėdoje vis dėlto būtų nuspręsta apgyvendinti neteisėtai į šalį patekusius užsieniečius, miestiečiai apie tai būtų informuoti pirmiausiai ir nedelsiant.

Praėjusios savaitės protesto Nidos gatvėje akimirka. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Kalbant apie kvotas, kada, kiek ir kuriai savivaldybei būtų skirta neteisėtų migrantų, tai reikia aiškiai pasakyti, kad šiandien nėra priimta jokių sprendimų, kurie galėtų būti įvardijami kaip įpareigojimai Klaipėdai priimti vienokį ar kitokį skaičių migrantų. Kaip situacija klostysis ateityje, kokie bus valstybės žingsniai, negaliu žinoti, bet labai tikiuosi, kad tai nekels ažiotažo atskirose savivaldybėse, tame skaičiuje ir Klaipėdoje, nepriešins žmonių ir nekels socialinės emocinės įtampos bei nepasitikėjimo valstybinėmis institucijomis”, – cituojamas meras.

Jis teigia besitikintis, kad Vyriausybė ar Ekstremalių situacijų komisijos operacijų valdymo centras sprendimus pervežti į nuo Baltarusijos sienos per 350 km. nutolusias savivaldybes priims tik kraštutiniu atveju.

„Toks susirūpinimas arba dirbtinai keliamas ažiotažas, kada kai kur net renkami parašai, iš kažkur gavus žinių, kad konkrečiame name bus konkretus skaičius migrantų, yra dezinformacija, situacijos kaitinimas, taip nereikėtų daryti – ir be to situacija yra labai jautri bei pavojinga. Labai atidžiai sekame situaciją, nuolat bendraujame su Vidaus reikalų ministerijos, kitais situaciją reguliuojančiais pareigūnais ir, sužinoję apie galutinį valstybės sprendimą, informuosime klaipėdiečius apie jį, nes tai neabejotinai paveiktų gyventojų gyvenimo kokybę ir saugumą. Mano kvietimas ir prašymas – nepasiduoti provokacijoms, sekti, analizuoti bei vertinti oficialiąją informaciją iš valstybės institucijų. Esu įsitikinęs, kad niekas už nugarų nieko nerengia ir nieko paslapčia nedarys. Tačiau gyvendami šioje valstybėje, jos rūpestį ir problemas taip pat turime suprasti. Tikiuosi, kad ir valstybė supranta, kad galbūt paprasčiau, saugiau ir patogiau visiems spręsti nelegalių migrantų apgyvendinimo klausimą ne skleidžiant juos per visas šalies savivaldybes, bet bandant juos koncentruoti vienoje geografinėje erdvėje, kas šiuo metu ir yra daroma. Tie modeliai, kuriuos aptarėme, matyt, būtų aktyvuoti, jei situacija dramatiškai blogėtų”, – teigia V. Grubliauskas.

Anot jo, dar nėra gauta detalios informacijos, kuriam laikui migrantai būtų apgyvendinami Klaipėdoje, jei būtų priimtas toks sprendimas, esą tik „preliminariai buvo kalbama apie dešimt dienų”.


  2021-07-14

  Vienas komentaras apie “Meras tikisi, kad Klaipėdai migrantus reiks priimti tik „kraštutiniu atveju””

  1. AvatarJuos (IP: 78.61.179.125)

   reikia deportuoti arba sodinti į kalėjimą už neteisėtą sienos kirtimą! Kaip jie be dokum. atskrido į Baltar.? Kur “pametė” dok., o telef. nepametė? Jei sako, kad atėmė baltar., tai kodėl ten telef. neatėmė? Jokių kraštutinių atvejų – nebent valdžia juos apgyvendins savo palociuose! Valdžiai tauta nerūpi, kodėl tautai turi rūpėti “prisidirbusio” valdžios problemos.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt