P0

Svarbu, Verslas

Klaipėdos šilumininkams išrašė baudų (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-07-15


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) apdalino baudomis bendroves „Fortum Klaipėda”, „Miesto energija” ir „Klaipėdos energija”.

Uostamiesčio savivaldybės valdoma „Klaipėdos energija” gavo dvi baudas. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Fortum Klaipėda” 1507,44 Eur bauda skirta už didesnį parduotos šilumos kiekį nei buvo numatytas šilumos energijos pirkimo–pardavimo sutartyje su AB „Klaipėdos energija”. Sutartyje buvo nurodyta 67 MW termofikacinės elektrinės šilumos gamybos galia, o UAB „Fortum Klaipėda” pardavė šilumą atsižvelgdama į faktinę termofikacinės elektrinės šiluminę galią (85 MW).

„Pažeidimas vartotojams taikomai šilumos kainai įtakos neturėjo, tačiau tai galėjo lemti šilumos tinklų išbalansavimą bei taip pat buvo pažeisti kitų nepriklausomų šilumos gamintojų teisėti lūkesčiai šilumą gaminti sutartyje nurodyta gali”, – rašoma VERT pranešime.

„Klaipėdos energijai” už tai, kad ji iš „Fortum Klaipėda” supirko daugiau šilumos nei nurodyta sutartyje dėl tokių pačių motyvų skirta 5670,25 Eur bauda.

„Klaipėdos energijai” buvo skirta bauda ir už tai, kad ji pažeidė Šilumos ūkio įstatymą – Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje pardavė šilumą ne šilumos aukciono būdu UAB „Miesto energija”. Bendrovė tiekdavo šilumą tik tais atvejais, kai dėl įvairių priežasčių (planiniai, neplaniniai remontai, avarijos) nepriklausomas šilumos gamintojas UAB „Orion Global Pet” negalėdavo tiekti šilumos UAB „Miesto energija”. VERT, atsižvelgdama į tai, jog „Klaipėdos energija” tokio pobūdžio pažeidimą padarė pirmą kartą bei pažeidimo mastas buvo nedidelis, bendrovei skyrė 3500,33 Eur baudą.

„Miesto energijai” už tai, kad ji šilumą pirko ne aukcione taryba skyrė 771,6 Eur baudą.

Dvi baudas gavusi „Klaipėdos energija” teigia, jog sulaukusi visos su sprendimais susijusios medžiagos svarstys galimybę juos apskųsti. Akcentuojama, kad VERT esą jau gana ilgą laiką nepateikia išaiškinimo, kaip turi būti elgiamasi ginčus keliančiu „Fortum Klaipėda” atveju, o baudą skyrė dar nepriėmusi sprendimo dėl pačios supirkimo tvarkos.

„Miesto energijos” atvejis, anot energetikų, yra puikus teisės aktų netobulumo pavyzdys – įmonė esą skubėjo suteikti pagalbą šildymo sezono metu, kad be šilumos tiekimo likę verslai išvengtų nuostolių, o kadangi teisės aktuose nenumatyta jokių kitų šilumos energijos tiekimo būdų tokiais atvejais, buvo nubausta.

Kartu akcentuojama, kad abiem atvejais nei akcininkams, nei vartotojams jokios žalos nebuvo nepadaryta.

„Fortum Klaipėda” sprendimą, kaip elgtis toliau, žada priimti po teisinės analizės.


  2021-07-15

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos šilumininkams išrašė baudų”

  1. AvatarPensininkas. (IP: 78.61.100.125)

   Totali betvarkė valstybėje. Baudžia už GERUS DARBUS.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt