P0

Uostas ir jūra

Uosto direkcijoje lankėsi Suomijos ambasadorė (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-15


Iš Klaipėdos uosto kroviniai laivais keliauja į daugiau nei pusšimtį šalių, tarp kurių – ir Suomija. Nors Suomijos krovinių srautai iš ir į Klaipėdos uostą sudaro tik mažą visų krovinių dalį, tačiau bendradarbiavimas su šia šalimi yra svarbus.

Uosto direkcijos nuotr.

Praėjusių metų rugpjūtį Suomijos ambasadorės pareigas Lietuvoje pradėjusi eiti J. E. Arja Inkeri Makkonen ketvirtadienį lankėsi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje.

Ambasadorė, lydima Suomijos Garbės konsulo Klaipėdos krašte Krister Castren, susipažino su vieninteliu Lietuvos jūrų uostu, jame vykdomomis veiklomis ir teikiamomis paslaugomis. Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas svečiams pristatė Klaipėdos jūrų uosto vystymo kryptis, vykdomus projektus.

„Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo su Suomija jūrinio transporto srityje tikslas yra didinti esamus krovinių srautus iš ar į Suomiją, pritraukti naujas krovinių rūšis. Ateities infrastruktūros projektai Klaipėdos uoste taip pat galėtų tapti mūsų bendradarbiavimo objektu“, – pranešime cituojamas A. Latakas.

Suomija – jūrinė valstybė, galinti pasigirti ne vienu uostu. Nors žiemą Suomijos uostus sukausto ledas, į juos įplaukiama pasitelkus ledlaužius, tad veiklos procesai Suomijos jūrų uostuose nenutrūksta ištisus metus. Jūrų uostai vaidina ypač svarbų vaidmenį šios šalies ekonomikoje, mat 90 procentų šalies eksporto ir 70 procentų importo yra būtent per juos. 2017 metais Helsinkio jūrų uostas tapo vienu iš daugiausiai keleivių pervežusių jūrų uostu pasaulyje. Kasmet į Suomijos uostus investuojama daugiau nei 100 milijonų eurų.


  2021-07-15

  Vienas komentaras apie “Uosto direkcijoje lankėsi Suomijos ambasadorė”

  1. AvatarTikėkimės, (IP: 78.61.179.125)

   apsilankymas nesusijęs su uosto pavertimu uabu?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt