P0

Kriminalai ir nelaimės

Tarp „Harley Davidson“ motociklais prekiavusių verslininkų – šventojiškis politikas (atnaujinta) (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-21


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Pajūryje veikusiems asmenims įtarimai pareikšti dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, mokesčių vengimo teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei didelės vertės turto pasisavinimo.

Pasak Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pranešimo spaudai, Palangoje registruotas dvi įmones valdę asmenys papildomai užsiėmė prabangių motociklų „Harley Davidson“ prekyba. Jie pirkdavo iš JAV į Lietuvą atgabentus motociklus su defektais ir juos suremontavę perparduodavo Nyderlanduose registruotai bendrovei.

Pareigūnai įtaria, kad asmenys dokumentuose nurodydavo 3–4 kartus mažesnes sumas nei gaudavo pardavę transporto priemones. Šie dokumentai su tikrovės neatitinkančiomis sumomis, įtariama, būdavo įtraukiami į kaltinamųjų valdomų bendrovių apskaitas, tokiu būdu išvengiant privalomų mokėti mokesčių į valstybės biudžetą. Skaičiuojama, kad per kiek daugiau nei pusę metų galėjo būti nesumokėta per 40 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio bei dar per 20 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Taip pat įtariama, kad trys kaltinamieji gautas neapskaitytas pajamas už motociklus pasisavino, bendra pasisavintų pinigų suma gali siekti per 250 tūkst. eurų.

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorei surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota Klaipėdos apygardos teismui. Tyrimą byloje atliko FNTT Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai.

Teismas už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki dešimties metų.

Papildyta

„Vakarinė Palanga” rašo, jog vienas iš kaltinamųjų – Palangos miesto savivaldybės tarybos narys šventojiškis Vaidas Šimaitis. Kaltinimai pareikšti ir jo sutuoktinei.

V. Šimaitis kaltinimus neigia, vadindamas tai teisėsaugos kerštu už tai, kad jis bylinėjasi su valstybe dėl žalos atlyginimo, prokuratūrai sustabdžius „Elijos“ projektą.


  2021-07-21

  Vienas komentaras apie “Tarp „Harley Davidson“ motociklais prekiavusių verslininkų – šventojiškis politikas (atnaujinta)”

  1. Avatar? (IP: 90.135.132.11)

   Apsukrusis politikas konservatorius ? :)) Kažkaip nebestebina …matyt tokia maža asmeninė ” kova ” su korupcija 😀 nuskriaustieji …

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt