P0

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra

Naujasis Smiltynės perkėlos keltas į darbus kibs rudenį (2)

Ernesta Onusaitytė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2021-07-23


Penktadienį Vakarų Baltijos laivų statykloje pakrikštytas naujas Smiltynės perkėlos keltas „Klaipėda“, kurio krikštamote tapo Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Šiandien mums išskirtinis, neeilinis įvykis. Po 15 mėnesių mes šiandien suteikiame naujam laivui „Klaipėdos“ vardą. Išvertus į laivų statytojų kalbą, teko panaudoti 90 000 darbuotojų darbo valandų. Puikus komandinio darbo pavyzdys“, – teigė statyklą valdančios AB „Vakarų laivų gamykla” vadovas Arnoldas Šileika.

Naujasis laivas – moderniausias iš AB „Smiltynės perkėlos“ turimų keltų. Vienu metu jis galės plukdyti iki 40 lengvųjų automobilių, arba 600 keleivių, 8 didžiuosius turistinius autobusus, kurių kiekvieno bendroji masė siekia iki 44 tonų. Kelto korpusas pastatytas iš plieno, o antstatas – iš aliuminio, naudojamo jūrinėje pramonėje. Laivas turi keturias pakrovimo/iškrovimo rampas, jo jėgainės varomos dyzelinu. Esant poreikiui, laivas galės būti nukreiptas dirbti į Senąją perkėlą ir plukdyti vienu metu iki 1000 keleivių.

„Labai džiugu, kad šis keltas atitinka aukščiausius aplinkosaugos ir saugumo reikalavimus. Tai yra labai svarbu, kai visa Europos Sąjunga ir kitos valstybės suvokia, jog gresia klimato kaita, nesibaigiantys potvyniai, uraganai, todėl kiekvienas sprendimas, kiekvienas naujas projektas, naujas dalykas ar daiktas priartina mus prie geresnio klimato tausojimo“, – sveikinimo žodį tarė ceremonijoje dalyvavusi ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Kelto krikštamotė Olga Žalienė naujajam laivui palinkėjo draugiškos įgulos, ramių marių ir laimingų keleivių.

Pasak AB „Smiltynės perkėla“ generalinio direktoriaus Mindaugo Čiako, keltas tikriausiai pradės darbuotis rudenį.

„Pastatytas keltas, tačiau liko dar trys maži žingsneliai. Kitą savaitę pradėsime kelto bandymus, kurie bus atliekami tiek prie kranto, tiek vandenyje. Taip pat vyks kelto registracijos procedūros bei įgulos apmokymai“, – sakė jis.

Paklaustas, kodėl pasirinko statyti dyzelinu varomą keltą, įmonės vadovas teigė, jog dyzeliniai varikliai tobulėja, o šio kelto dyzelinės jėgainės atitinka aukščiausius gamtosauginius reikalavimus. M. Čiakas taip pat užsiminė, jog ateityje planuojama dar vieno, galbūt jau elektra varomo kelto statyba.

Vakarų Baltijos laivų statykla laimėjo valstybės valdomos AB „Smiltynės perkėla“ skelbtą atvirą tarptautinį konkursą naujam keleiviniam-krovininiam keltui statyti. Keleivinis-krovininis keltas bendrovei atsiėjo apie 6,5 mln. eurų, o statybos darbai truko apie 15 mėnesių.


  2021-07-23

  2 komentarai “Naujasis Smiltynės perkėlos keltas į darbus kibs rudenį”

  1. AvatarBože moj (IP: 78.57.211.224)

   kiek penktadienį sugužėjo Vilniaus biurokratų ir iš kailio besinerianti kandidatė prezidentauti, paskutiniu metu tapanti visų renginių ir vakarėlių liūtė. Turbūt valstybės biudžeto sąskaita pasiliks ir nakvoti, Jūros švente pasidžiaugti.

   • AvatarKomandiruotės (IP: 86.100.178.161)

    O kaip gi! Visi naudojasi proga! Pabandytų juos žiemą prisikviest! O dabar ir raudona zona negąsdina. Į Dieveniškes protesto malšint policiją pasiuntė, o čia gi švenčiama, nedirbama.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt