P0

Kriminalai ir nelaimės

Sukčiavimo dėl butų sandorių Palangoje teismas nenustatė – visus išteisino

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-23


Penktadienį Klaipėdos apylinkės teismas paskelbė nuosprendį sudėtingoje byloje dėl nusikaltimų, susijusių su sukčiavimu.

Nusikalstamų veikų padarymu buvo kaltinami aštuoni asmenys, iš kurių du – juridiniai. Teismas visus kaltinamuosius išteisino, pripažinęs, kad santykiai tarp nukentėjusiosios ir kaltinamųjų yra civiliniai ir baudžiamąja tvarka jie neturėjo būti nagrinėjami.

Teismo pranešime nurodoma, jog dėl nusikalstamų veikų sudėtingumo bei dėl epidemiologinės situacijos šalyje, ši byla buvo narpliojama beveik trejus metus.

Asmenys buvo kaltinami tuo, kad esą iš anksto susitarę iš Rusijos Federacijos pilietės apgaule išviliojo turto už 689 733 tuometinių litų (199 772 eurų).

Nustatyta, kad dar 2013 metų rugsėjį buvo sudarytos aštuonios preliminarios nekilnojamo turto pirkimo–pardavimo sutartys, pagal kurias juridinis asmuo ir nukentėjusioji įsipareigojo iki 2014 m. gegužės mėnesio sudaryti notarines butų, esančių Palangos mieste, pirkimo–pardavimo sutartis. Kadangi preliminarios sutartys nebuvo įvykdytos, nustatytas galimas sukčiavimas įgyjant didelės vertės svetimą turtą.

Vis dėlto teismas, įvertinęs bylos medžiagą, nusprendė, jog byloje nėra jokių objektyvių duomenų, kurie patvirtintų, kad kaltinamieji sukčiavo. Kaltinimas dėl esminio sukčiavimo požymio – apgaulės – buvo grindžiamas tuo, kad kaltinamieji, žinodami, jog nukentėjusioji nėra Lietuvos pilietė ir dėl to negali įgyti Lietuvos Respublikoje žemės nuosavybės teise, sudarė preliminarias sutartis dėl nekilnojamo turto pirkimo, t.y. nukentėjusioji nesuprato, kad dėl savo pilietybės negalės realiai įgyti žemės sklypo dalių.

„Tačiau teisme apklausta nukentėjusioji nurodė, kad ji ir nesiekė įgyti nuosavybėn žemės sklypų Lietuvoje. Savo santykius su juridiniu asmeniu ji apibūdino kaip paskolinius, investavimo. Preliminarias sutartis vertino tik kaip pagrindą lėšoms pervesti”, – rašoma teismo pranešime.

Teismas padarė išvadą, kad tarp nukentėjusiosios ir kaltinamųjų susiklostė išskirtinai civiliniai teisiniai santykiai ir jie turi būti sprendžiami civilinio proceso tvarka, tad visus kaltinamuosius išteisino.

Teismo sprendimą galima skųsti apeliacine tvarka.


  2021-07-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt