P0

Verslas

Jūros šventei skirta moneta sulaukė didelio populiarumo

Ernesta Onusaitytė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2021-07-24


Lietuvos bankas šeštadienį iki 15 val. Atgimimo aikštėje pardavinėja kolekcines Jūros šventę įamžinusias monetas.

Ernestos Onusaitytės nuotr.

Anot Lietuvos banko vadovo Gedimino Šimkaus, monetose pavaizduota šventinė nuotaika, Jūros šventės ir Klaipėdos miesto simboliai.

„Naujosios monetos ne tik įprasmina ir įamžina vieną garsiausių Lietuvos švenčių, bet ir išreiškia mūsų pagarbą jūrai, jūrininkams ir Lietuvai kaip jūrinei valstybei“, – pranešime spaudai buvo cituojamas G. Šimkus.

Pasak Lietuvos banko komunikacijos atstovės Miglės Zaleckienės, jau nuo prekybos pradžios pirkėjų buvo daug, susidarė eilės.

„Lietuvos bankas kolekcines monetas leidžia jau nuo 1993 metų įvairioms progoms. Šios serijos monetos įamžina šventes, o Jūros šventė tikrai turi būti įamžinta. Viena moneta yra brangesnė, kuri kainuoja 61 eurą, tačiau jos jau yra išparduotos. O kitos yra pigesnės ir paprastesnės, kurios nominalas – 1,5 euro, kad tokias monetas galėtų įsigyti visi. Jų tiražas yra apie 30 000“, – pasakojo Miglė Zaleckienė.

Lietuvos bankas šventės metu taip pat siūlo kiekvienam sudalyvauti viktorinoje, kurios metu galima laimėti įvairių prizų.

Monetų įsigijęs Vidmantas Sadauskas sakė, kad ir jis pats, ir brolis domisi įvairiomis išskirtinėmis monetomis.

„Mane domina įvairūs ženklai ir istorija pačiose monetose. Toks mano hobis“, – sakė vyriškis.

„Nusipirkome 10 monetų ir iš anksto vieną sidabrinę, kadangi mano vyras yra kolekcionierius“, – pasidalino Virginija iš Ukmergės.

Sidabrinės monetos viduryje yra Baltijos jūros simbolis – gintaras, o aplink jį tarsi smėlyje įspaustas Vytis bei Klaipėdos miesto herbas. Pigesnės monetos yra be gintaro. Grafinio projekto autoriai: averso – Eglė Ratkutė bei Adelė Žemaitienė, reverse – Rytas Jonas Belevičius.

Lietuvos bankas paskelbė ir konkursą „Nusifotografuok ir laimėk Jūros šventės monetą“. Konkurso prizai – viena 5 eurų sidabro moneta ir keturios 1,5 euro vario lydinio monetos. Konkurso dalyviai turi nusifotografuoti prie Lietuvos banko palapinės Jūros šventėje kartu su specialiomis monetų dekoracijomis, įkelti nuotrauką į savo „Facebook“ paskyrą ir pažymėti Lietuvos banko paskyrą @Lietuvosbankas. Nuotrauką galima įkelti iki liepos 26 d. imtinai. Konkurso nugalėtojai bus išrenkami burtų keliu.


  2021-07-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt