P0

Regionas

Senelio pavardė – nepakankamas pagrindas dokumentuose rašyti W (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-05


Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose priimtas sprendimas civilinėje byloje, kurioje pareiškėjas prašė panaikinti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyriaus išvadą dėl pavardės pakeitimo ir įpareigoti pakeisti gimimo liudijimą, įrašant į jį pavardę su „W“ raide.

„Byloje nustatyta, kad pareiškėjo prosenelis buvo M. W, senelis – M. W. 1940 m. Priekulės civilinės metrikacijos įstaigoje, Drevernos kaime, Mėmelio apskrityje (Mėmelio apskrities Priekulės civilinės metrikacijos įstaiga) pareiškėjo senelis M. W. sudarė santuoką su M. N., kuri po santuokos sudarymo pakeitė pavardę – M. W. 1946 m. gimė pareiškėjo tėvas. Pagal pareiškėjo senelės mirties liudijimą nustatyta, kad senelė pakeitė savo vardą ir pavardę į M. V., o sūnaus į – M. V. Pareiškėjas R. V. gimė Drevernoje, Klaipėdos r., M. V. ir S. V. šeimoje. 2019 m. lapkričio 12 d. pareiškėjas kreipėsi į Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyrių su pareiškimu pakeisti pavardę „V “ į pavardę „W “ (pagal pareiškėjo senelio M. W. pavardę)”, – rašoma teismo pranešime.

Savivaldybės administracija pateikė išvadą, kad pateiktų dokumentų nepakako įrodyti, jog pareiškėjo senelis turėjo pageidaujamą įgyti pavardę, be to, civilinės būklės aktų įrašai sudaromi lietuvių kalba, todėl nėra teisinio pagrindo pavarde rašyti su W raide.

Tokį sprendimą teismui apskundęs vyras pateikė papildomų įrodymų dėl senelio ir remiantis jais buvo pripažinta, jog pastarasis turėjo pavardę su W raide. Tačiau kartu konstatuota, jog galiojantis teisinis reglamentavimas nenumato galimybės asmens dokumentuose daryti įrašus nelietuviškais rašmenimis.

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.


  2021-08-05

  Vienas komentaras apie “Senelio pavardė – nepakankamas pagrindas dokumentuose rašyti W”

  1. AvatarKamara (IP: 86.100.115.25)

   Ar seneliui pavardėje W raidė atsirado savanoriškai. Kas gali paneigti, kad tai vokietinimo politikos rezultatas. Ar senelis buvo patenkintas ta W? Gal atvirkščiai, ją keikė. O naujoji karta puoja ant kelių ir reikalauja okupanto raidės.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt