Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Statybininkams atsirūgo kyšininkavimas ir dokumentų klastojimas (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-08-05


Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį teismo nuosprendį dėl papirkimo, kyšio priėmimo ir dokumentų klastojimo, svetimo turto iššvaistymo bei nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, organizuojant ir vykdant uostamiesčio Naujojo turgaus rekonstrukciją bei viename Vilniaus daugiabutyje vykdytų darbų techninę priežiūrą.

Teismas dviem statybos įmonių vadovams ir vienos statybos technine priežiūra užsiimančios bendrovės vadovui skyrė finansinės baudas.

Klaipėdos rajone gyventiems Kaziui Skutului ir Gintarui Lubauskui atitinkamai skirtos 54,8 tūkst. ir 49,8 tūkst. Eur baudos, o kauniečiui techniniam prižiūrėtojui Vydui Stasiulaičiui – 15 tūkst. Eur bauda. Taip pat bylą nagrinėjusi teisėja Aurelija Sadauskaitė nusprendė iš G. Lubausko konfiskuoti kaip nusikalstamos veikos rezultatą 28,5 tūkst. Eur.

Kazys Skutulas Naujojo turgaus rekonstrukcijos pabaigimo renginyje. „2016-06-29 statybos rangos sutarties kaina – 1 944 344,43 Eur, o per visą statybos rangos darbų atlikimo laikotarpį objekte buvo pasirašyta papildomų sutarčių iš viso už 557 188,39 Eur. Iš šių sutarčių sąlygų, jų vykdymo ypatumų ir kitų pasirašymo aplinkybių išaiškėja 30 000 Eur kyšio reikalavimo ir davimo motyvas”, – rašoma teismo nuosprendyje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Bylos duomenimis, statybų bendrovės „Konsolė” generalinis direktorius K. Skutulas davė 28 520 eurų kyšį G. Lubauskui už tai, kad jo įmonės statybos darbų techninis prižiūrėtojas, atlikdamas bendrovės rekonstruojamo objekto rekonstrukcijos darbų statybos techninę priežiūrą, laiku pasirašytų darbų atlikimo aktus ir nekreiptų dėmesio į galimai nekokybišką jų atlikimą. Kyšis buvo užmaskuotas kaip teisėtas sandoris tarp įmonių.

V. Stasiulaitis, anot kaltinimo, iš K. Skutulo buvo pareikalavęs 1 proc. (2 326 Eur) vertės kyšio nuo Vilniaus objekte numatytų atlikti papildomų darbų už tai, kad jis greičiau ir nesudarydamas kliūčių pasirašytų darbų atlikimo aktus. Pusės šios sumos siekiantis kyšis buvo pervestas irgi apmokant sąskaitą už neva atliktus darbus.

Visi kaltinamieji teismo proceso metu savo kaltės nepripažino, tačiau įrodymų juos nuteisti, teismo vertinimu, užteko.

Kriminalinės žvalgybos užfiksuotas pokalbis rodė, kad V. Stasiulaičiui perduodami pinigai bus nurašyti kaip už konsultavimo paslaugas „ant turgaus Klaipėdoj“ („Konsolė” vykdė uostamiesčio Naujojo turgaus rekonstrukciją).

„2016-06-29 statybos rangos sutarties kaina – 1 944 344,43 Eur, o per visą statybos rangos darbų atlikimo laikotarpį objekte buvo pasirašyta papildomų sutarčių iš viso už 557 188,39 Eur. Iš šių sutarčių sąlygų, jų vykdymo ypatumų ir kitų pasirašymo aplinkybių išaiškėja 30 000 Eur kyšio reikalavimo ir davimo motyvas. K. Skutulas sutiko mokėti 30 000 Eur ir tuo užsitikrino, kad statybų techninis prižiūrėtojas ir viešųjų pirkimų organizatorius šiame objekte, nesudarys jokių problemų”, – apie Naujojo turgaus rekonstrukcijos aplinkybes rašoma teismo nuosprendyje.

Skirdamas bausmes teismas atsižvelgė, kad 50-metis G. Lubauskas, 71-erių K. Skutulas ir 66-erių V. Stasiulaitis yra neteisti, dirba, o kyšininkavimo sumos nėra reikšmingos. Tad laisvės atėmimas, teismo nuomone, jiems būtų neadekvati bausmė.

Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.


  2021-08-05

  4 komentarai “Statybininkams atsirūgo kyšininkavimas ir dokumentų klastojimas”

  1. AvatarJons (IP: 78.57.242.154)

   Galėtumėte dar pasidomėti kas gamino gelžbetonines konstrukcijas Naujajam turgui. Jos išbrangino projektą. Normalus verslas nebūtų rinkesis tokio brangaus sprendimo, kai gali verstis lengvesnėmis ir pigesnėmis konstrukcijomis. Statybininkai bylojo, kad tai duoklė “Kl Monolitui”, kuris patys žinote kuriam tarybos nariui priklauso.

  2. AvatarOugis (IP: 188.69.215.17)

   30 000 nera reiksminga teisejam

  3. AvatarTrūksta žodžių (IP: 90.135.233.196)

   $$$$$$$ Kas vyksta Klaipėdoje …

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt