P0

Verslas

Prasideda didžiausio Baltijos šalyse pramonės inovacijų parko statybos (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-11


Klaipėdoje kuriamam moderniausiam Baltijos šalyse Pramonės inovacijų parkui Ekonomikos ir inovacijų ministerija suteikė stambaus investicinio projekto statusą. Projektą ,,VMG Technics R&D Park“ plėtojanti tarptautinė investicinė VMG grupė į jį investuos iki 30 mln. eurų ir sukurs per 150 naujų aukštos pridėtinės vertės darbo vietų.

Pramonės inovacijų parkas statomas Klaipėdos rajone, Dirvupių kaime, greta automagistralės Vilnius-Klaipėda.

Planuojama, kad inovacijų parkas, kuriame bus kuriami ir diegiami pramonės automatizavimo bei robotizavimo sprendimai, veiklą pradės jau kitų metų viduryje. 

Didins pramonės ir šalies konkurencingumą

Investuotojas ir vienintelis VMG grupės akcininkas Sigitas Paulauskas įsitikinęs, kad proveržį pramonės sektoriuje užtikrina inovacijos ir aukštosios technologijos. Todėl, anot jo, modernus ir į 4-osios kartos technologinę revoliuciją orientuotas inovacijų parkas prisidės ne tik prie pramonės, bet ir šalies konkurencingumo didinimo.

„Šis parkas atvers naujas galimybes didinti pramonės našumą, padės kurti naujus gaminius eksportui, ugdys specialistus, skatins pramonės ir mokslo, aukštųjų technologijų sričių bendradarbiavimą. Sėkmingai įgyvendinus projektą Klaipėda turėtų virsti tarptautiniu pramonės inovacijų centru“, – pranešime teigia S. Paulauskas.  

Pasak jo, inovacijų parke bus gaminami standartiniai ir nestandartiniai automatinių sistemų gaminiai pramonei, metalo konstrukcijos, bus vykdoma pramoninių robotizacijos sprendimų integracija į gamybai skirtus technologinius įrenginius.

Pramonės inovacijų parko statinių plotas sieks 21.000 kv. metrų, iš kurių 15.560 kv. metrų sudarys gamybinės – sandėliavimo patalpos, 5.420 kv. metrų – administracinės ir techninės patalpos, viešosios erdvės.  

Ugdys naujus specialistus

Inovacijų parke taip pat bus įkurta 400 kv. metrų mokymo erdvė, kurioje veiks pramonės inovacijų laboratorija ir bus ugdomi nauji specialistai. Šią veiklą planuojama vykdyti bendradarbiaujant su šalies aukštojo ir profesinio mokymo įstaigomis.

Projektą Klaipėdoje plėtoja VMG grupės įmonė „VMG Technics“. Diegiami inovatyvūs technologiniai sprendimai užtikrins, kad inovacijų parke vykdoma veikla būtų draugiška aplinkai.

Šiuo metu VMG grupę sudaro 25 įmonės, kuriose dirba daugiau nei 5000 darbuotojų. Kompanijos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.  


  2021-08-11

  Vienas komentaras apie “Prasideda didžiausio Baltijos šalyse pramonės inovacijų parko statybos”

  1. AvatarLietus (IP: 78.57.219.26)

   Tie kurie naikina miškus yra draugiški aplinkai

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt