Į Klaipėdos koncertų salės direktoriaus kėdę – iš džiazo komandos (26)

Miestas, Svarbu
Virginija Spurytė
2021-08-13

Klaipėdos koncertų salės direktoriaus konkursą laimėjo ir penkerius metus jai vadovauti turėtų žurnalistas Tadas Grabys, kurį savo dalimi vadina ir Klaipėdos pilies džiazo festivalio komanda.

T. Grabys yra buvęs Klaipėdos pilies džiazo festivalio renginių vedėju. „Facebook” nuotr.

Konkursas užimti Klaipėdos koncertų salės direktoriaus vietą buvo paskelbtas birželio 17 dieną, nes baigiasi dabartinės vadovės Danutės Žičkuvienės penkerių metų kadencija.

Paraiškas pateikusių ir kriterijus atitikusių pretendentų paskutinioji atranka vyko penktadienį.

„Atviros Klaipėdos“ žiniomis, konkursą laimėjo žurnalistas Tadas Grabys, pastaruoju metu dirbantis naujienų portale 15min. Anksčiau laidos vedėju jis dirbo televizijoje „Info TV“.

T. Grabys yra buvęs Klaipėdos pilies džiazo festivalio renginių vedėjas.

„Klaipėdos pilies džiazo festivalio komanda norėtų paprašyti visų džiazo mylėtojų prisidėti prie mūsų ir pasveikinti mūsų komandos narį bei nuostabų festivalio vedėją Tadą Grabį gimtadienio proga!“ – savo „Facebook“ paskyroje 2018 metų gruodį skelbė Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Pernai gruodį Klaipėdos pilies džiazo festivalis savo paskyroje socialiniame tinkle dėkojo T. Grabiui už tai, kad jis savanoriauja ligoninėje, skatina visus būti saugiais ir atsakingais, kad 2021 metais „galėtume klausytis džiazo Kruizinių laivų terminale“.

Pats T. Grabys neneigė, jog dalyvavo konkurse, tačiau nuo išsamesnių komentarų susilaikė.

„Manau, būtų kiek per ankstyva duoti interviu. Palaukime visų procedūrų pabaigos. Ačiū“, – santūrus išliko T. Grabys.

„Atviros Klaipėdos“ duomenimis, žurnalistas įveikė gana stiprų pretendentą iš kultūros srities, kuris, beje, nesurinko net minimalaus balų skaičiaus, tad negalėjo net pretenduoti tapti nugalėtoju. Šio kandidato pavardė „Atvirai Klaipėdai“ yra žinoma, tačiau jos viešai neskelbiame, nes taip pageidavo pats pretendentas.

„Ateitis parodys, ar šis komisijos pasirinkimas buvo teisingas. Klaipėdos koncertų salę bent aš matau kaip vietą, kur reikia stiprinti akademinės muzikos turinį. Dabartinė vadovė puikiai tvarkėsi, o mano siekis buvo dar pagerinti turinį, renginių kokybę. Žurnalistai yra universalūs žmonės, gal viskas bus gerai“, – šyptelėjo „Atviros Klaipėdos“ pakalbintas už ribos likęs kandidatas.

Pretendentai tapti Klaipėdos koncertų salės vadovu privalėjo turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus humanitarinių mokslų, socialinių mokslų, menų studijų krypčių grupių studijas ir ne mažesnę kaip 2 metų vadovaujamo darbo patirtį įmonei, įstaigai ar organizacijai ir (ar) jų padaliniams arba verslo ir viešosios vadybos mokslų, teisės studijų krypčių grupių studijas ir ne mažesnę kaip 2 metų vadovaujamo darbo patirtį kultūros srityje veikiančiai įmonei, įstaigai ar organizacijai ir (ar) jų padaliniams. Kandidatai turėjo pateikti Klaipėdos koncertų salės 5 metų perspektyvinės veiklos programą, kurioje išdėstytas koncertinės įstaigos veiklos vertinimas ir pateikiama veiklos vizija, apimanti įstaigos kūrybinę veiklą, kūrinių sklaidą, kultūrines edukacines veiklas, planuojamas rinkodaros veiklas (bilietų rezervavimo ir pardavimo sistema, paslaugų vystymas, priemonės, skatinančios žiūrovų lankomumą, ir kita), infrastruktūros ir žmogiškųjų išteklių valdymą, finansinių išteklių valdymą ir kitą pretendento nuožiūra svarbią informaciją.

T. Grabys ne pirmasis su Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko šeima ir džiazo festivaliu susijęs žmogus, pastaraisiais metais įdarbintas savivaldos struktūroje ar jos įstaigose. Neseniai VšĮ „Klaipėdos šventės” pradėjo vadovauti buvęs prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Liutauras Galinis. Jis G. Nausėdos rinkimų štabe dirbo kartu su uostamiesčio mero žmona Inga Grubliauskiene, ėjusia Klaipėdos rinkimų štabo vadovės pareigas. 

Pernai V. Grubliausko patarėju pradėjo dirbti buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnas Leonas Barišauskas. Pastarajam iki šiol nuolat viešai kai kurie politikai vis prikišdavo tai, kad jis savanoriaudavo mero žmonos rengiame Klaipėdos pilies džiazo festivalyje. Pernai balandį Klaipėdos miesto Tarybos ir mero sekretoriate vyriausiąja specialiste pradėjusi dirbti Roberta Burgan-Norkuvienė tapo trečiąja Klaipėdos pilies džiazo festivalio savanore, dabar einančia pareigas šiame savivaldos aparate. Praėjusią kadenciją mero Vytauto Grubliausko patarėju dirbęs Albertas Barauskas taip pat buvo miesto I. Grubliauskienės vadovaujamos asociacijos rengiamo festivalio savanoris.  2018 m. lapkritį iš pareigų savo noru pasitraukusį A. Barauską pakeitė dar viena festivalio savanorė Natalija Sadovskaja, vėliau čia pradėjo darbuotis ir Julija Mažeikaitė, irgi savonariavusi džiazo festivalyje.

Žymos: | | |

Komentarai (26):

Atsakymai į “Į Klaipėdos koncertų salės direktoriaus kėdę – iš džiazo komandos”: 26

 1. Anonimas parašė:

  Klaipėdos meras jau seniai neskiria tarnybinių ir privačių interesų .

 2. Nepo parašė:

  Nepotizmas 100 proc., na ir kas, špyga taukuota ?
  Kaip vanduo nuo žąsies, nuo Kongo !
  Apsidengęs stogais, atsidėkoja bendradarbiams iš biznio reikalų !

 3. Kuka parašė:

  Vagys rools…Todėl mano gimtasis miestas toks nugyventas. Gėda , mere…Kai liaudis sako: kad tave skradžiai žemę…

 4. klaipėdietė parašė:

  Gėda griubliauskiams

 5. merui GĖDA parašė:

  akivaizdus nepotizmas

 6. Anonimas parašė:

  Įdomu kokiai įstaigai šitas žurnalistėlis yra vadovavavęs?

 7. Petras parašė:

  Gerai čia Grubliauskas prakišo šitą žmogutį.

 8. R parašė:

  Meras padarė viską ,kad klaipėdiečiai nekęstų jo ir minėtų kaip patį blogiausią. Gėda turėt tokį merą!

 9. Nesvarbu parašė:

  Mėgstu džiazą, bet kai jis per visus galus brukamas ( aišku, dėka buvusio alubario dūdoriaus), darosi neskanu. Turi gi būti kažkokia žanrų pusiausvyra ir aukštesnis meninis lygis. Kodėl pvz Jūrmala per šventes kviečia ir gerus simfoninius orkestrus, o Klaipėda – tik regioninio lygio ” žvaigždes”- klykūnus ir saviveiklinio lygio ansamblius? Kultūra pataikaujanti visų pirma buduliams.

 10. Komentaras parašė:

  Miela visuomeninio Grubliausko komiteto komandos kandidate Virginija Spuryte, netrinkite komentarų. Ar pykstate,kad meras taip norimo posto jums neskyrė, nes esate tik vidurinį išsilavinimą turinti visų galų „specialistė”?

  • Martynas Vainorius parašė:

   Nė vienas komentaras po šia publikacija nebuvo ištrintas, todėl anonime esi paprasčiausias melagis.

 11. Kiek tas senioks dar meraus? parašė:

  O štai meras padaręs nustebusias mažutės akutes dideliame veide, sakys, kad viskasčia- ATSITIKTINUMAI… Šių metš gruodį jam sueina visi 65-eri. Gal žmoną į meres stums?

 12. Niekau parašė:

  O ką ten veikia Natalja niekas nesupranta.Aišku tik , kad sugeba regzti intrigas.Ko gero ir meras to nepastebi

  • Dar viena bėda parašė:

   Grabys?????
   Tai kad jis žemiau žemiausio lygio, kas, liečia vadovauti tokiai įstaigai! Daug kas žino, kaip per žmogiškąjį „galą” jis pateko į TV 🙂
   Kas čia vyksta?
   Ar tikrai MERIENE vadovauja miestui?

 13. Palangiškiai parašė:

  Mielieji, paklauskite Palangos miesto kultūrininkų apie tą kitą pretendentą…pasižymėjęs kaip reikia. Su tokia reputacija net nedera konkursuose dalyvauti. Taigi tiek. Kas nežino nuo komentarų siūlome susilaikyti.

 14. Priminimas parašė:

  KULTŪRININKĄ NUTEISĖ UŽ SMURTĄ
  2018-03-21
  Buvusiam Palangos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjui Vygantui Rekašiui nepavyko įrodyti savo nekaltumo. Lietuvos Aukščiausiasis teismas atmetė kultūrininko skundą ir konstatavo, jog palangiškis teisingai nuteistas už smurtą.

  O smurto griebtasi 2014 m. gruodžio 31-ąją. Konfliktas kilo tarp V.Rekašiaus ir tuomečio Palangos kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio.

  Kumščiais mojavusiam V.Rekašiui buvo nepalankios tiek žemesnės, tiek aukštesnės instancijos teismų nutartys.

  Palangiškio nepagailėjo ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Jis paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo V.Rekašius buvo įpareigotas keturis mėnesius nuo 22 val. iki 6 val. ryto laiką leisti namuose.

  Iš V.Rekašiaus nukentėjusiajam priteista 52,4 euro turtinės žalos, 1,2 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų, iš kaltininko priteista ir 700 eurų neturtinei žalai atlyginti.

  Teisiniai ginčai tarp dviejų vyrų tęsėsi daugiau nei trejus metus.

  2015-ųjų sutiktuvių išvakarėse kultūros šventovėje, Palangos kurhauze, V.Rekašius kumščiais puolė esą jo žmoną įžeidusį Ž.Kažį.

  Konfliktas kilo dėl sutapusių smuikininko Martyno Švėgždos von Bekkerio ir atlikėjo Donato Montvydo repeticijų.

  Šioms scenos žvaigždėms, kaip ir kitiems atlikėjams, teko net vykti į teismo posėdžius duoti parodymų.

  Ž.Kažio manymu, repeticijų laiką ir kitas darbines smulkmenas turėjo suderinti Kurhauzo salės administratorė Diana Rekašienė.

  Teisme liudyta, kad Ž.Kažys paprašė prodiuserio Martyno Tylos nutraukti repeticiją ir pats padėjo nurinkti įgarsinimo aparatūrą.

  Staiga į salę besiplūsdamas įsiveržė pylos gavusios D.Rekašienės vyras V.Rekašius ir puolė kumščiais Ž.Kažį.

  Pats V.Rekašius teisme aiškino, jog Ž.Kažį tik patampė už striukės skvernų.

  Tačiau atlikėjai teisme liudijo, jog vyras griebė Ž.Kažį už atlapų ir kelis kartus kumščiu smogė į veidą.

  Šios istorijos dalyviai po konflikto pasakojo, kad nesusipratimas dėl repeticijų iš esmės jau buvo išspręstas, tad valdininkui koncertų salėje tikrai nebuvo reikalo mojuoti kumščiais.

  Pats V.Rekašius teisėjų kolegiją įtikinėjo, kad net nesuprato, už ką buvo nuteistas. Vyras skunde abejojo viešai išsakytais atlikėjų liudijimais ir aiškino, kad jie yra naudingi nukentėjusiajam.

  • Komentaras parašė:

   Viena ką galima pasakyti, Rekašius pasielgė kaip tikras vyras. Davė į galvą už savo moters ašaras. Mažai kam šiais laikais pakaktų smarvės taip pasielgti. O nabagas Kažys, vietoje to, kad atsikirstų, kaip mažvaikis nubėgo skųstis į teismą. Gavo į galvą, fakto nepaneigsi. Na, nuteisė, bet moraliai Rekašius teisus. Bet pravartu būtų skirti smurtą nuo elementaraus buitinio konflikto. Ir tik dvasios ubagas gali po tiek metų tyčiotis ir rašyti inkognito ilgus postus. Rekašius nelaimėjo konkurso. Ak, kaip smagu…

 15. Palangos nuomonė parašė:

  Eimutis Židanavičius.”Kalbama, kad konkurse Klaipėdos koncertų salės direktoriaus pareigoms eiti, realus kandidatas į nugalėtojus yra Vygantas Rekašius.
  Džiugu, kad Palanga dalinasi su Klaipėda geriausiais ir patikrintais savo kadrais.
  Manau, kad Klaipėdoje sunku rasti kitą, turintį patirties snukiadaužyje su bokso elementais, sunkaus svorio kultūros vadovą, kuris vos nenokautavo daug lengvesnio svorio kultūrininką Žilviną Kažį. Beje, teismas nepripažino nokauto, o nuteisė Rekašių tik už lengvą Žilvino Kažio nokdauną.
  Kadangi konkurso nuostatuose yra sąlyga, kad kandidatas turi turėti nepriekaištingą reputaciją, tai gal teismo verdiktas, kuriuo buvo nuteistas Vygantas Rekašius, galimai, padarė komisijai didelį kandidato reputacijos įspūdį ir padidino šansus nugalėti kitus, ne tokios įspūdingos reputacijos, kandidatus?
  Palinkėkime konkurso komisijai sėkmės, o įstaigos darbuotojams suskubti užsirašyti į savigynos treniruotes.

 16. Anonimas parašė:

  AK paviešinkite atrankos komisijos sudeti. Ar ne meras ta atrankos komisija sudaro?

 17. Tomas parašė:

  Nieko nuostabaus, pažiūrėkit kad laimėjo parodų rūmų direktoriaus kėdę iš trečio karto! Gėda, meras pradėjo atvirai tyčiotis iš akademinės bendruomenės.

 18. neringa parašė:

  Klaip4dos meras jau seniai neskiria tarnybinių ir privačių interesų, o jo žmona jam tame uoliai padeda. Gaila miesto, kurio meras neturi saigarbos ir gėdos jausmo.

 19. Liūdesys parašė:

  Gal kas nors iš Klaipėdos profesionaliosios akademinės muzikos atstovų galėtumėte nors trumpai papasakoti apie šio žmogaus susivokimą aukštojoje muzikoje.
  Gerai pažįstu Klaipėdos rimtosios muzikos atstovus. Ši pavardė absoliučiai nieko nesako, nežinoma.
  Manau, Klaipėda ir toliau sėkmingai naikina aukštosios muzikos apraiškas.

  • Liudeseliui parašė:

   Nu va, kaip gaila. O tai ko konkurse nedalyvavote?

  • Suvokimas parašė:

   Suvokimas aukštojoje muzikoje? O direktorė Danutė Žičkuvienė be išsilavinimo kokį supratimą turėjo aukštojoje kaip jus sakote muzikoje? Choreografės specialybę turinti direktorė ilgai išbuvo šiose pareigose, beje.

 20. Nesavanoris parašė:

  Per tiek daug metų Klaipėdos džiazo festivalyje savanoriavo labai daug įvairaus plauko žmonių, o štai straipsnio autorė V. Spurytė per rinkimus buvo V. Grubliausko komandos narė ir ką? ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Klaipėdos pašto kompleksas: pajudėjo ir savivaldybė

Po pasikeitimo priekaištais su Kultūros ministerija dėl buvusio Klaipėdos centrinio pašto įveiklinimo pajudėjo ir savivaldybė: pasirašyta sutartis dėl  Frydricho Vilhelmo ...
2024-05-28
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Didžiuosius burlaivius apsups renginių gausa 

Birželio 27-30 dienomis penktą kartą į Klaipėdą sugrįžtančioms „The Tall Ships Races“ didžiųjų burlaivių lenktynėms užsiregistravo 45 laivai. Pirmą kartą ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje - Italijos džiazo vokalisto Mario Biondi koncertas

XXX Klaipėdos pilies džiazo festivalyje, kuris vyks birželio 27-29 d., Klaipėdos teatro aikštėje žiūrovus savo pasirodymu džiugins populiariausias Italijos vokalistas ...
2024-05-24
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This