P0

Politika, Svarbu

Po metų Klaipėdos mero komandoje – nusivylimas (12)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-08-19


Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko komandą palieka jau trečiasis jo patarėjas šią kadenciją. Nuo rugsėjo 1-osios iš pareigų savo noru traukiasi Leonas Barišauskas, kuris patarėju dirbo trumpiau nei metus ir savo patirtį apibūdino kaip nusivylimą.

Leonas Barišauskas Klaipėdos mero komandoje išdirbo tik 11 mėnesių.

L. Barišauskas Klaipėdos mero patarėju pradėjo dirbti nuo praėjusių metų spalio 1 dienos. Jis prie komandos prisijungė mero kvietimu. Toks kvietimas pasėjo ir abejonių, nes ne vienas klaipėdietis yra matęs, kaip L. Barišauskas savanoriauja V. Grubliausko žmonos Ingos organizuojamame Klaipėdos pilies džiazo festivalyje.

L. Barišauskui buvo pavesta rūpintis Klaipėdos ekonominės plėtros strategija, teikti rekomendacijas dėl korupcijos prevencijos politikos įgyvendinimo, dėl savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų darbo santykių reguliavimo.

Iki darbo rotušėje L. Barišauskas 14 metų dirbo Specialiųjų tyrimo tarnybos Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininku. Darbą šioje tarnyboje jis paliko praėjusių metų birželį. Dar anksčiau L. Barišauskas keliolika metų dirbo Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriuje.

Paklaustas, kodėl traukiasi iš mero patarėjo pareigų, L. Barišauskas teigė, kad priežasčių yra ne viena.

„Praktiškai visas mano darbas mero patarėjo pozicijoje vyko pandemijos ir karantino sąlygomis. Tai ir dalis darbo nuotoliniu būdu, apsunkintas žmonių bendravimas ir panašiai. Nežinau, ar dėl to, bet ta mano metų patirtis galėtų būti įvardinta vienu žodžiu – nusivylimas. Pirmiausiai – savimi, o tada ir kitais. Pasigedau taip vadinamosios „mero komandos“ narių vieningumo bei vidinės komunikacijos strateginiais klausimais, dalijimosi įžvalgomis, kokiu būdu sieksime vieno ar kito tikslo“, – teigė L. Barišauskas.

Kita rimta priežastimi jis įvardijo savo sveikatą: „Gulėjau ligoninėje tyrimams, meldžiuosi ir laukiu atsakymo, kad tai nėra onkologija“.

Klaipėdos meras V. Grubliauskas tvirtino, kad atsilaisvinusi patarėjo vieta tuščia neliks.

„Tikiuosi, kad rasime žmonių, kurie norėtų dirbti tokioje pozicijoje, su tokia atsakomybe ir atlieptų manuosius lūkesčius“, – teigė V. Grubliauskas.

L. Barišauskas yra jau trečiasis mero patarėjas, kuris per šią kadenciją paliko Klaipėdos mero komandą.  

Nuo praėjusių metų kovo 1-osios iš mero patarėjo pareigų pasitraukė Leonas Makūnas, kuris šioje pozicijoje dirbo realiai nuo naujos kadencijos pradžios 2019 metų pavasarį. L. Makūnas buvo atsakingas už vadinamosios Mėlynojo proveržio strategijos koordinavimą. Savo pasitraukimo priežastimi L. Makūnas įvardijo nuovargį.

Netrukus – nuo 2020 metų kovo pabaigos mero patarėju pradėjo dirbti Artūras Šulcas ir juo dirbo iki rugsėjo 1-osios. Jis iš pareigų pasitraukė, nes esą ir buvo sutarta dėl terminuotos darbo sutarties bei konkrečių užduočių, susijusių su pandemija ir Klaipėdos savivaldybės administracijos reforma.

Klaipėdos mero komandoje yra trys patarėjų etatai. Uostamiesčio vadovui jau nuo praėjusios kadencijos pabaigos patarinėja Natalija Sadovskaja, o nuo pernai lapkričio patarėju tapo buvęs Palangos oro uosto vadovas Andrius Daujotas.  


  2021-08-19

  12 komentarai “Po metų Klaipėdos mero komandoje – nusivylimas”

  1. AvatarMatyt (IP: 88.119.136.56)

   Kad išlaikyti džiazą, reikia turėti miestą !

  2. AvatarJaučia (IP: 78.61.179.125)

   žiurkės, kad byra visų vasalų laivas, tai skuba pasitraukti. O kapitonas – bus paskutinis.

  3. AvatarAne (IP: 88.119.43.99)

   dviračių taką palei Dangę nors vieną kartą per vasarą liepkit Šakalienei nušienaut…va čia tai bus darbas miesto labui

  4. AvatarMūsų Klaipeda (IP: 84.15.184.32)

   Plūduriuoja, dreifuoja, ir plaukia pasroviui mūsų savivaldybės laivas…
   Nežinau tu geras ar labai geras žmogus Grubliauskas … Bet čia dirbti reikia, čia ne seimas. Simpatijos ir įvaizdis tik laimėti rinkimus padeda. Reikia pripažinti kad efektyviam darbui trūksta kompetencijų.
   Manau Klaipėdos miesto akcininkai (t.y gyventojai) turėtų samdyti geresni vadova -administratoriu. Pavydas ne geras dalykas bet aš pavydžiu Kaunui .

  5. AvatarAnonimas (IP: 84.46.225.129)

   Nereikia jam kokių tai patarėjų Svarbiausiasis patarėjas yra namuose. Šoka ne tik Pats, bet ir visi rudnosiukai

  6. AvatarNesuprantu (IP: 78.62.20.83)

   Kodėl kiekvienas paskyrimas, atsistadynimas, atleidimas, priėmimas savivaldybės institucijose vienaip ar kitaip siejasi su džiazo festivaliu? Ką tai reiškia?

   • AvatarNesvarbu (IP: 83.179.65.23)

    Todėl, kad apart džiazo jie nieko kito nežino, nemoka

  7. AvatarAnonimas (IP: 83.179.65.23)

   Nu jo, svarbu, kad ” užims vietą” ir nekels bangų bei pataikaus Aukščiausiam. Buvo didžiulė klaida išrinkti šitą…

  8. AvatarMIndaugas (IP: 86.38.236.205)

   Vaizdingai tariant: Šokinėja iš Skęstančio (dūda prakiurdyto) durnių laivo…

  9. AvatarJuokas (IP: 86.100.53.185)

   Cha,cha, cha.,… Be galo juoktis norisi. Tokius “asus’ vyrus Grubliauskas prisiima į savo komandą: tai ir L.Makūnas .žymus “Kl. vanduo” ilgametis direktorius,…L.Barišauskas…. Gėda. Gėda… Paruošė Mėlynąją strategiją 2030 m. už kelis ml. eurų ir negali jos pradėti vykdyti…. Cha, cha…. Taip ir bus.. Gali dar 3-ar 10 naujų patarėjų priimti… Meras visai nesugeba vadovauti miestui..?.

  10. AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)

   Įdomu, ką tas Daujotas patarinėja?

   • AvatarUžimti vietą (IP: 86.100.178.161)

    Atsako už tą patį kaip ir Barišauskas. Patiko mero požiūris: atras, kad UŽIMS VIETĄ. Tai ko čia mums atsakomybės norėt!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt