P0

Regionas

Į Palangą atskrenda „Angelas“ iš Paryžiaus (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-26


Rugpjūčio 27 d., penktadienį, 15 val., Palangos skulptūrų parke bus atidengta iš Klaipėdos kilusios šiuo metu Prancūzijoje gyvenančios ir kuriančios menininkės Rūtos Jusionytės skulptūra „Angelas“.

„Už šią skulptūrą  – iš Paryžiaus atskridusį „Angelą“ – turime būti dėkingi ne tik jį per septynerius mėnesius sukūrusiai Rūtai Jusionytei, – kviesdamas palangiškius ir miesto svečius į skulptūros atidengimo ceremoniją akcentavo vienas jos pastatymo iniciatorių, galerijos „Menų tiltas“ vadovas Edvidas Žukas. – Visų pirma turime būti dėkingi Palangoje gyvenusiam tikram kultūros žmogui Zigmui Stankevičiui ir jo šeimai“.

Z. Stankevičius itin mėgęs laiką leisti prie Vytauto gatvės 39A numeriu pažymėtame skvere įkurtame Palangos skulptūrų parkelyje. Ir savo artimiesiems – dukrai ir žentui – sakydavęs, kad jo svajonė yra Palangai padovanoti kokią nors gražią skulptūrą ir šitaip papuošti miestą ir jo paties pamėgtą erdvę.

Artimieji prašymo nepamiršo: dukra ir žentas prieš bemaž metus kreipėsi į E. Žuką prašydami padėti susisiekti su R. Jusionyte, mat šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“ pamatė jos skulptūrą „Angelas“, kuri jiems nepaprastai patikusi.

„Rūta priėmė idėją skulptūrą perkelti į erdvę skulptūrų parke, ir po septynių mėnesių kūrybos baltas „Angelas“ iš Paryžiaus atskrido į Palangą“, – sakė skulptūros keline pasirūpinęs V. Žukas, paminėjęs, jog baltajam angelui juodą postamentą-koloną nutašė žymus akmentašys nuo Salantų Juozas Žilinskis ir pabrėžęs, jog viso projekto mecenatas – šviesaus atminimo Z. Stankevičiaus žentas Andrius Pranckevičius.

Ateisiantys į skulptūros „Angelas“ atidengimo ceremoniją turės progos pabendrauti su jos autore R. Jusionyte. Ir ne tik skulptūrų parke: dvi dienas šalia „Ramybės“ galerijos Vytauto g. 35 esančiame „Ramybės“ klube veiks naujausių pastaruoju metu Paryžiuje sukurtų Rūtos Jusionytės skulptūros ir tapybos darbų paroda.

Paroda bus atidaryta penktadienį, rugpjūčio 27 d. 16 val. ir lauks lankytojų iki 21 val., o šeštadienį, rugpjūčio 28 d. ekspoziciją bus galima apžiūrėti nuo 12 iki 19 val.


  2021-08-26

  2 komentarai “Į Palangą atskrenda „Angelas“ iš Paryžiaus”

  1. AvatarTalk (IP: 78.62.147.70)
  2. AvatarRimas (IP: 85.232.133.180)

   Vežkit atgal tą baisuoklį.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt