P0

Koronavirusas, Svarbu

COVID-19 statistika: skaičiai Klaipėdoje vis dar auga (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-29


Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šeštadienį šalyje nustatyti 396 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš viso per praėjusią parą buvo ištirta 7 859 mėginių, virusas rastas 5 proc. iš jų.  

Klaipėdoje per parą šia infekcija, išankstiniais duomenimis, užsikrėtė 82 žmonės. Penktadienį tokią diagnozę išgirdo 60 klaipėdiečių, ketvirtadienį – 74 klaipėdiečiai, trečiadienį – 95, antradienį – 62, pirmadienį – 79.

Mobili vakcinavimo komandą Klaipėdoje kitą savaitę dirbs prie aukštųjų mokyklų. Palmiros Mart nuotr.

Savaitinis naujų ligos atvejų skaičius Klaipėdoje pakilo net 17,1 proc., šalyje jis padidėjo 2 proc.

Uostamiestyje vėl šoktelėjo ir susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų skaičius – nuo 591,8 iki 604,5 atvejo. Šalyje jis pakilo labai nežymiai – nuo 283 iki 283,2 atvejo.

Pagal šį rodiklį uostamiestis ir toliau yra įsitvirtinęs paskutinėje vietoje tarp visų šalies savivaldybių ir yra juodojoje zonoje.

Šiuo metu šalyje, statistikų duomenimis, koronavirusine infekcija yra užsikrėtę žmonės 7 058, pasveikusiais laikomi 279 529. Klaipėdoje šie skaičiai atitinkamai yra 824 ir 16 138.

Per praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 ligos paguldyta dar 63 žmonės.

Per parą COVID-19 vėl pareikalavo aukų – mirė septyni žmonės, iš kurių vienas buvo paskiepytas. Bendras mirčių skaičius Lietuvoje dabar jau siekia 4539. Klaipėdoje praėjusią parą aukų taip pat neišvengta, mirė vienas žmogus ir bendras mirčių skaičius išaugo iki 168.  

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą šalyje dalinai paskiepyta 1049 žmonės, pilnai – 1326. Klaipėdoje pirmą dozę gavo 122 asmenys, pilnai pasiskiepyti 134 klaipėdiečiai.

Klaipėdos savivaldybė pranešė, kad prasidėjus naujiems mokslo metams uostamiesčio aukštųjų mokyklų studentams ir darbuotojams bus suteikta galimybė pasiskiepyti nuo COVID-19 šalia mokymo įstaigų ir be išankstinės registracijos.

Kitą savaitę, trečiadienį, rugsėjo 1 d., mobili vakcinavimo komanda dirbs Klaipėdos universiteto (Herkaus Manto g. 84) aikštėje. Apsisprendusių skiepytis studentų ir šios aukštosios mokyklos darbuotojų medikai lauks nuo 13 iki 16 val.

Rugsėjo 2 d., ketvirtadienį, pasiskiepyti nuo COVID-19 kviečiami Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, esančios adresu I. Kanto g. 7, studentai ir darbuotojai. Mobili vakcinavimo komanda šios įstaigos kieme dirbs nuo 12 iki 16 val. Esant blogam orui, skiepijimas vyks mokyklos vestibiulyje.

Bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis. Išankstinės registracijos nereikia, norint pasiskiepyti užtenka turėti asmens dokumentą.

Siekiama, kad kuo daugiau gyventojų galėtų grįžti į iki pandemijos įprastą gyvenimą – mokytis ir dirbti kontaktiniu būdu. Pasiskiepiję įgyja „imunitetą“ įvairiems nuo rugsėjo 13-osios įsigaliosiantiems suvaržymams. Vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, auditorijose studijuoti ir dėstyti galės tik turintieji Galimybių pasus. Paprasčiausias būdas jį įgyti tiems, kurie yra pasiskiepiję – reikia tik atsispausdinti ar išsaugoti išmaniajame įrenginyje.

Pasiskiepyti nuo COVID-19 prie aukštųjų mokyklų kviečiama ne tik švietimo bendruomenė. Pasinaudoti proga pasiskiepyti kiekvienam patogiu laiku kviečiami ir aplinkiniai gyventojai bei šalia įsikūrusių įstaigų darbuotojai.

Pasiskiepyti be išankstinės registracijos galima kiekvieną ketvirtadienį bet kuriame Lietuvos vakcinavimo centre. Klaipėdos vakcinavimo centre gyventojai be išankstinės registracijos taip pat priimami kiekvieną darbo dieną 13-15 val.

Primenama, jog Klaipėdos vakcinavimo centras, dabar veikiantis adresu Kretingos g. 36, nuo  rugsėjo 1 d. persikels į kitą vietą naujosios Futbolo sporto mokyklos teritorijoje, adresu Paryžiaus Komunos g. 16A. Kaip ir iki šiol, vakcinavimo centre bus skiepijami visi norintys. Vakcinacijos centro darbo laikas nesikeis: pirmadienį – penktadienį nuo 8 iki 20 val., šeštadienį – nuo 9 iki 12 val.


  2021-08-29

  2 komentarai “COVID-19 statistika: skaičiai Klaipėdoje vis dar auga”

  1. AvatarRaimis (IP: 77.79.44.58)

   Gal kas galetu mane uzkresti, niekaip nepavyksta per tuos du metus, nors imk ir pasiskiepik..

  2. AvatarKuo daugiau skiepu , to daugiau covid susirgimu (IP: 90.131.41.93)

   Praeita vasara nebuvi tiek daug paskiepytu, nebuvo vasara ur civid lygoniu

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt