P0

Koronavirusas, Svarbu

Klaipėdoje – dar dvi koronavirusinės infekcijos aukos (14)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-31


Klaipėdos savivaldybė praneša, kad šią savaitę uostamiesčio aukštųjų mokyklų studentams ir darbuotojams bus suteikta galimybė pasiskiepyti nuo COVID-19 šalia mokymo įstaigų be išankstinės registracijos.

Jau rytoj, trečiadienį, rugsėjo 1-ąją, mobili vakcinavimo komanda dirbs Klaipėdos universiteto (Herkaus Manto g. 84) aikštėje. Apsisprendusių skiepytis studentų ir šios aukštosios mokyklos darbuotojų medikai lauks nuo 13 iki 16 val.

Šią savaitę Klaipėdoje kviečiami skiepytis aukštųjų mokyklų studentai. Martyno Vainoriaus nuotr.

Rugsėjo 2-ąją, ketvirtadienį, pasiskiepyti nuo COVID-19 kviečiami Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, esančios adresu I. Kanto g. 7, studentai ir darbuotojai. Mobili vakcinavimo komanda šios įstaigos kieme dirbs nuo 12 iki 16 val. Esant blogam orui, skiepijimas vyks mokyklos vestibiulyje.

Bus skiepijama „Pfizer“ ir „Janssen“ vakcinomis, norint pasiskiepyti užtenka turėti asmens dokumentą.

Pasinaudoti šia proga vakcinuotis kviečiami ir aplinkiniai gyventojai bei šalia įsikūrusių įstaigų darbuotojai.

Paros rodikliai

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pirmadienį šalyje nustatyti 646 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Ištyrus 15 605 mėginius, juose rasta kiek daugiau nei 4 proc. viruso.

Klaipėdoje per parą ši infekcija, išankstiniais duomenimis, diagnozuota 81 žmogui. Sekmadienį tokią diagnozę išgirdo 65, šeštadienį – 82 klaipėdiečiai.

Savaitinis naujų atvejų skaičiaus augimas šalies mastu sudaro 6 proc., Klaipėdoje – net 31,5 proc.

Uostamiestyje vėl paaugo ir susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų skaičius nuo 610,5 iki 620 atvejų, šalyje padidėjimas mažesnis, jis siekia nuo 283,5 atvejo iki 285.  

Pagal šį rodiklį uostamiestis ir toliau yra įsitvirtinęs paskutinėje vietoje tarp visų šalies savivaldybių ir yra juodojoje zonoje. Geriausia padėtis šiuo metu yra Molėtų rajono savivaldybėje (59,3).

Šiuo metu šalyje, statistikų duomenimis, koronavirusine infekcija yra užsikrėtę 6995 žmonės, pasveikusiais laikomi 280 597. Klaipėdoje šie skaičiai atitinkamai yra 860 ir 16 245 – per parą pasveiko daugiau nei 80 klaipėdiečių. 

Per praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 ligos paguldyti 55 pacientai.

Per parą COVID-19 vėl pareikalavo 6 aukų, dvi iš jų – Klaipėdoje. Čia bendras mirčių skaičius jau pasiekė 170, Lietuvoje – 4561. Visos naujos viruso aukos buvo nepasiskiepijusios, jų amžius – nuo 60 iki 89 metų.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą šalyje dalinai paskiepyti 3986 žmonės, pilnai – 9280. Klaipėdoje pirmadienį pirmą vakcinos dozę gavo 232 asmenys, pilnai buvo paskiepyti 616 klaipėdiečiai. Pagal šį rodiklį su 45,6 proc. paskiepytųjų Klaipėda yra 7-ta nuo galo, o tradiciškai pirmauja Neringa.

INFORMACIJA

Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos pasitarime pateiktos rekomendacijos vakcinuoti nustatytoms grupėms priklausančius asmenis trečiąja (sustiprinančiąja) vakcinos nuo COVID-19 doze.

Rekomendacijos pateiktos įvertinus tyrimo rezultatus dviejose (medikų ir slaugos bei globos įstaigų gyventojų) grupėse, kurie parodė sumažėjusį antikūnų kiekį žmonių kraujyje praėjus 6 mėnesiams po vakcinacijos.

Imunitetą stiprinančia „Spikevax“ ir „Comirnaty“ doze praėjus 6 ar daugiau mėnesių po paskutinės įskiepytos vakcinos dozės pagal visą skiepijimo schemą rekomenduojama skiepyti :

darbuotojus, teikiančius stacionarines ir ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas;

profesinio mokymo įstaigų mokinius bei aukštųjų mokyklų studentus, asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ASPĮ) atliekančius praktinį (klinikinį) mokymą pagal trišalę praktinio mokymo sutartį, dalyvaujančius teikiant šias paslaugas;

greitosios medicinos pagalbos brigadų darbuotojus ir studentus, dalyvaujančius teikiant šias paslaugas;

darbuotojus, dirbančius mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose;

palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančius darbuotojus, asmenis, ASPĮ, teikiančiose palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas, vykdančius savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės, ir kitų juridinių asmenų darbuotojus, šiose ASPĮ teikiančius valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turinčius sąlytį su šių ASPĮ pacientais ir (arba) būnančius patalpose, kuriose lankosi šių ASPĮ pacientai;

socialinės globos įstaigų darbuotojus, socialines paslaugas asmens namuose teikiančius darbuotojus;

asmenis, visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų įstaigų laboratorijų darbuotojus, atliekančius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimus, įskaitant ėminių paėmimą;

COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejų ir protrūkių epidemiologinę diagnostiką atliekančius specialistus, kurie vyksta į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židinius;

ASPĮ, kurių steigėja yra Krašto apsaugos ministerija ir Teisingumo ministerija, darbuotojus, teikiančius stacionarines ir ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, ir kitus darbuotojus, kurie turi sąlytį su pacientais;

kitus ASPĮ asmens sveikatos priežiūros specialistus (įskaitant mobiliąsias komandas, Valstybinės teismo medicinos tarnybos sveikatos priežiūros specialistus) ir kartu su jais teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas dalyvaujančius (komandoje) kitus specialistus, kitus ASPĮ, išskyrus ASPĮ, kurių pagrindinė veikla nėra asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas, darbuotojus ir studentus, dalyvaujančius teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas, nenurodytus pirmiau išvardytuose papunkčiuose;

asmenis, ASPĮ vykdančius savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės, ir kitų juridinių asmenų darbuotojus, šiose ASPĮ teikiančius valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turinčius sąlytį su šių ASPĮ pacientais ir (arba) būnančius patalpose, kuriose lankosi šių ASPĮ pacientai;

vaistinių darbuotojus;

darbuotojus, dirbančius savivaldybės (ar savivaldybės paskirtus) ar ASPĮ vairuotojus, įgyvendinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimus pervežančius asmenis, sergančius arba įtariamus, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija);

socialinių paslaugų įstaigų darbuotojus, seniūnijų socialinius darbuotojus, budinčius globotojus, socialinės globos įstaigų veiklos kontrolę atliekančius specialistus, kurie vyksta į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židinius socialinės globos įstaigose, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbuotojus, tiesiogiai dirbančius ir (arba) besilankančius šeimose, neįgaliųjų asmeninius asistentus, gestų kalbos vertėjus ir asmenis, socialinių paslaugų įstaigose vykdančius savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės.

Ekspertai taip pat pateikė rekomendacijas dėl globos ir slaugos namų gyventojų skiepijimo sustiprinančiąja doze. Sveikatos apsaugos ministerijai kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bus siūloma organizuoti vakcinaciją trečiąja vakcinos doze slaugos ir globos namų gyventojams.

Remiantis atliktų tyrimų rezultatais, sustiprinančioji dozė gali būti rekomenduojama ir kitiems 60+ asmenims, turintiems lėtinių ligų ar imunosupresinių būklių, ir anksčiau nei 6 mėnesiai po pirminės vakcinacijos.


  2021-08-31

  14 komentarai “Klaipėdoje – dar dvi koronavirusinės infekcijos aukos”

  1. AvatarBum (IP: 78.62.16.194)

   Jei žurnalistasx neatlaiko kruvio ir pradeda rašyti vėjus lai eina atostogu pailsėti ir nepudrina žmonėm smegenu. Jei aš blogai dirbsiu mane ir atleis iš darbo tai kuo mes skiriamės?

   • Avatarakadministratorius (IP: 88.119.135.16)

    Kur čia jau ta tragedija jei vietoje 86 buvo parašyta “daugiau nei 80”. Jei visgi tragedija, tai gal eikit kur nors kitur ir paskaitykit apie bunkių ir zvonkių krūtines.

  2. AvatarŽmonių rasės atstovas (IP: 46.249.171.76)

   Na va,kovidas nėra durnas serga tik Žmogaus rasė,nes toks verslo planas. Skruzdėlė, beždžionė šuo katė dramblys skiepo nepirks.O verslumo skatinimui mirties atveju žmonija laidojama kartų su virusu,kad šitas galėtų ramiai daugintis.
   Seniau tai maro epidemijos aukos buvo deginamos,kad neplatintu virusų,o šiandien aukštos technologijos pagalba skatina farmacijos kompanijų pelno augimą…

  3. AvatarQ (IP: 90.131.32.34)

   Ir vel sezonini persalima oersa kaip covid, o grioas kaip tuno dar laukia savo eiles pasorodo, ar cia kaip su ziguliukais atejo uzsenietiskos masinos ir is Lietuvos keliu dingo ziguliukai na pavieniai, bet masina liko masina, o na kaip ir sloga paviene ir persalimas pavienis bet jis persalimas o ne covidas kuri bruka visiemz per gerkle.

  4. AvatarLabai (IP: 85.232.150.195)

   Gerai …skiepykites

  5. AvatarAnonimas (IP: 85.232.152.226)

   Vakar mirusiu4547 šianden 6==4553,,,o padidejo iki4561

  6. AvatarLietuvis (IP: 90.131.37.190)

   Per grubliauską užsikrečia ir miršta! 😀

   • AvatarSs (IP: 90.131.46.172)

    Maladec zurnalistas/akadministratorius.Šaunu,skelbia alia savo vejus apie skaicius ,ir dar blt skaitytojai kalti😁😁😁

  7. AvatarNesvarbu (IP: 88.118.59.232)

   Baikit pi…ti prota parsidaveliai

  8. AvatarAdministratoriui (IP: 86.100.19.206)

   Keistokas santykis su skaitytoju… Tokia elgsena kertasi su žurnalistikos principais.

   • Avatarakadministratorius (IP: 88.119.135.16)

    Žurnalistai – taip pat žmonės, kada nors gali baigtis ir jų kantrybė, kai nuolat prisiknisinėjama prie smulkmenų. Pasižiūrėkite į nuolat šiame portale dirbančių žmonių skaičių ir pabandykite įsivaizduoti jų krūvį. Tada galime pradėti diskusiją ir apie tokių skaitytojų santykį su jais.

  9. AvatarSS (IP: 85.206.61.134)

   “per parą pasveiko daugiau nei 80 klaipėdiečių” , tai 81 ar 89?:))) o gal 899???:)))

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt