P0

Nuomonės

Tik trys klausimai (8)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-09-01


Amerikiečiai, panašu, baigė savo fiasko patyrusią, daugybę finansinių nuostolių ir, kas skaudžiausia, jaunų žmonių gyvybių nusinešusią 20-ties metų karinę aferą Afganistane. Tiesa, konstatuoti, jog baigė, yra ne visai tikslu, mat dalies savo tautiečių amerikiečiai taip ir nesugebėjo parskraidinti į namus, palikę juos kartu su gausia ginkluote talibams.

Jei šie turtingiausios pasaulio šalies kariniai žaidimai būtų tik jos vienos problema, nuostolius galėtume nurašyti dėdės Semo naivumui ir jo kišenei, nesukdami sau dėl to galvos.

Lietuvos kariuomenės nuotr.

Deja, bet šios beprotybės, siekusios demokratiją sukurti viduramžiškos santvarkos šalyje, rezultatus dar ne vienerius metus jausime mes visi, Lietuvos ir Klaipėdos gyventojai – taip pat.

Melskimės, kad jie būtų tik finansiniai, priglaudus mūsų šalyje beveik 200 žmonių iš gentinės santvarkos šalies ir už tai paskyrus premijas juos evakavusiems kariams, kurių tariamus žygdarbius taip kruopščiai piarina oficialioji žiniasklaida.

Beje, dėl dalies žiniasklaidos.

Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vyko Vakarų Lietuvos žurnalistams skirtas seminaras, kuriame be kitų dalykų buvo kalbama ir apie šiandieninės šalies žiniasklaidos būklę, gyventojų pasitikėjimui ja kritus iki dar neregėtų žemumų.

Man labiausiai įsiminė šiuo metu Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko pavaduotojo pareigas einančio, o praeityje – žymaus TV žurnalisto ir laidų vedėjo Dariaus Lukoševičiaus viena svarbi pastaba. Jo teigimu, kai kurie dabartiniai žurnalistai ne tik kad nebemoka paklausti, bet jie to net ir nebedaro, kaip papūgos atkartojantys kitų, tarp jų – ir politikų – pasakytus žodžius. Praradę (o greičiausiai – net jų ir neturėję) vienus iš svarbiausių šiai profesijai būtinų bruožų – smalsumą, žingeidumą ir, žinoma, kritinį mąstymą, jie neretai neužduoda klausimų net ir tuo atveju, kai situacija pati juos pateikia „ant lėkštutės”.

Mano akimis, tokia „lėkštutė” ir yra dabartinė situacija su afganų vertėjų, jų gausių šeimų narių bei kitų esą lietuvių kariams talkinusiųjų pargabenimu į Lietuvą.

Kadangi tiesiogiai paklausti anušauskų/landsbergių&Co neturiu galimybių, tai padarysiu šio kuklaus portalo erdvėje. Nors klausimų turėčiau ne vieną, šiam kartui apsiribosiu vos trimis.

Kuris iš ministrų galėtų paneigti, jog tarp ne tik į Lietuvą, bet ir į kitas Europos šalis bei JAV atgabentų „gerųjų” afganų nėra tokių, kurie čia persikraustė, iš anksto turėdami konkretų tikslą – sukurti talibano agentūros tinklą nekenčiamame kitatikių pasaulyje, kad čia būtų galima pradėti šventąjį džihadą?

Kas bus atsakingas už tai, jei Paryžiuje, Londone ar Berlyne, neduok Dieve, po kurio laiko pasikartos rugsėjo 11- oji? „Gerieji” afganai, naivieji politikai ar abu labu?

Ir svarbiausias klausimas: kiek iš viso ši karinė intervencija, įskaitant ir Lietuvos karių dalyvavimą vadinamojoje misijoje Afganistane, kainavo ir kiek dar kainuos mūsų šalies biudžetui?

O kokius kitus klausimus ta pačia tema prieš dieną uždavė mūsų portalo apžvalgininkas, rasite čia.


  2021-09-01

  8 komentarai “Tik trys klausimai”

  1. AvatarDi (IP: 188.69.210.211)

   Kaip jūs pati manote,ar išdavę savo šalį afganai,neišduos ir Lietuvos?Žinoma išduos,nes jų tokia prigimtis.Melagiai,bailiai ir išdavikai.

  2. AvatarAnonimas (IP: 85.232.134.106)

   ” kurių tariamus žygdarbius taip kruopščiai piarina oficialioji žiniasklaida. ”
   Laukiu teisybes is Palmiros Mart apie tikruosius ju darbus

   Ir dar klausimelis, as irgi noriu buti zingeidus, kuria neoficialia žiniaskalaida reikia tiketi? Aciu uz konkrecius pasiulymus

   • AvatarAnonimas (IP: 85.232.134.106)

    Dar vienas: kokiomis temomis dar nereikia tiketi oficialiaja ziniasklaida. Dar karta aciu

   • AvatarNezabitauskas (IP: 78.61.173.9)

    Atsakyčiau – bet kuriomis temomis. Kai valdžia ar žiniasklaida prisimeluoja (tiek vidaus, tiek užsienio politikos temomis), ja nebetikima net tada, kai ji sako tiesą (pvz., apie skiepų naudą).

  3. AvatarAnonimas (IP: 85.232.134.106)

   “Kuris iš ministrų galėtų paneigti, jog tarp ne tik į Lietuvą, bet ir į kitas Europos šalis bei JAV atgabentų „gerųjų” afganų nėra tokių, kurie čia persikraustė, iš anksto turėdami konkretų tikslą – sukurti talibano agentūros tinklą nekenčiamame kitatikių pasaulyje, kad čia būtų galima pradėti šventąjį džihadą? ”

   VAJE VAJE KAS BUS KAI TERORISTAI ATEIS IKURS TALIBANA LIETUVOJE KLAIPEDOJE VAJE BUS TALIBANO AGENTURA TAURALAUKYJE VAJE TERORISTAI SUSPROGDINS VISKA VAJE VAJE KAS DABAR BUS OI OI OI OI KAS GALI PANEIGTI KAD BUS LABAI BAISU???? aš tik užduodu klausimus čia

  4. Avatar? (IP: 90.135.145.179)

   O prie amerikonų dirbęs Afganistano prezidentas , dabar jau buvęs , pabėgo pagrobęs valstybės pinigus ? Matyt patryjotas ?

  5. Avatar? (IP: 90.135.145.179)

   Parvežė tuos kurie dirbo okupantui ? Jooo…ir parvežė Lietuvos patryjotai kurie virkauja dėl ” sovietžmogių ” bendradarbiavimo , verčia paminklus ? Neliko nieko valdant šiai seimo daugumai …atsakomybė prieš Lietuvą ir jos žmones ? Manau jie iš vis nežino ką tie žodžiai reiškia .

   • AvatarAnonimas (IP: 85.232.134.106)

    Gal tur ir busi ta Talibano agentura, kurio Afganistana buvo okupave okupantai?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt