P0

Kultūra

Klaipėdoje – nemokamos kaligrafijos dirbtuvės ir suomių kaligrafų paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-10


Visus besidominčius rašto menu Prof. A. Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla rugsėjo 20-24 dienomis kviečia į gotiškojo šrifto kūrybines dirbtuves bei Suomijos kaligrafijos draugijos narių parodą „Laiškai kaip brangakmeniai“.

Gotiškasis šriftas Europoje atsirado brandžiaisiais viduramžiais, maždaug XII a., ir buvo vienas ilgiausiai naudotų kaligrafinių bei spaudos šriftų Senajame žemyne.

Bėgant šimtmečiams šis šriftas įgavo daugybę stilistinių atmainų (fraktura, švabachas, rotunda ir kt.), viena jų – gotiškąja tekstūra – buvo surinkta pirmoji spausdintinė knyga Europoje – Gutenbergo Biblija (XV a. vid.). Paskutinės spausdinto gotiškojo šrifto apraiškos sutinkamos XX a. 5 deš. Vokietijoje, o šiandien gotika vėl aktuali ir sparčiai populiarėjanti, kaligrafijos mėgėjų ir profesionalų rankose ji įgauna iki šiol nematytas stiliaus ir ekspresijos formas.

Gotiškojo šrifto kaligrafijos dirbtuvių dalyviai susipažins su kaligrafijos rašymo principais ir įrankiais, įgis gotiškojo šrifto rašymo pagrindus, susipažins su šio šrifto specifika, istoriją, patys išbandys jėgas mažųjų ir didžiųjų šio šrifto raidžių rašyme bei kaligrafinių kompozicijų kūrime. Dirbtuvėse gotiškasis šriftas taip pat bus pristatytas paskaitos ir demonstracijos forma.

Suskaitmeninti kūrybinių dirbtuvių dalyvių darbai bus eksponuojami Kaligrafijos ir rašto meno mokyklos tinklapyje ink4.art ir mokyklos socialinėse paskyrose.

Nemokamose kūrybinėse dirbtuvėse gali dalyvauti asmenys nuo 16 metų, pradedantys ir jau turintys įgūdžių. Įrankiais ir medžiagomis aprūpins organizatoriai. Užsiėmimai vyks Bažnyčių g. 4, Klaipėdoje (Meno kieme). Į visas kūrybines dirbtuves būtina išankstinė registracija el. paštu: ruta@ink4.art. Visuose renginiuose dalyvavimas galimas tik su Galimybių pasu.

Suomijos kaligrafijos draugija, kurios paroda „Laiškai kaip brangakmeniai” bus pristatoma Klaipėdoje, pernai šventė savo 20-metį. Tema „Laiškai kaip brangakmeniai“ buvo pasirinkta neatsitiktinai – norėta, kad ji vizualiai iliustruotų 20 kūrybinių metų, draugijos nariams savo kūriniuose nevaržomai naudojant skirtingas priemones, medžiagas, pasirenkant įvairiausias temas, motyvus. Parodą bus galima aplankyti nuo rugsėjo 15 d. iki spalio 8d. Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje.


  2021-09-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt