P0

Uostas ir jūra

Į molus jau sudėjo beveik ketvirtadalį visų naujų akmenų (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-14


Uosto direkcija praneša, kad nuo pavasario, kada startavo bangolaužių rekonstrukcijos darbai, jau sudėta beveik 100 tūkst. tonų akmenų (visam projektui jų reikės apie 447 tūkst. tonų).

Į Klaipėdą iš Skandinavijos atgabenta apie 116 tūkst. tonų akmenų, kurie laikomi Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco”) nuomojamoje teritorijoje. Prieš šiuos darbus rangovai demontavo daugiau kaip 300 senųjų tetrapodų, kurių didžioji dalis vėl bus panaudota. Planuojama pagaminti ir atgabenti daugiau kaip 200 naujų tetrapodų.

Šiuo metu taip pat vyksta povandeninės sienutės vamzdžių įrengimo darbai prie šiaurinio molo.

„Tiek vamzdžių įrengimo, tiek vėliau prasidėsiantys įlaidų gramzdinimo darbai bus atliekami pasitelkus tokias technologijas, kad nebūtų keliamas triukšmas. Taip pat ir medžiagos atplukdomos vandeniu, o ne vežamos gatvėmis, siekiant netrikdyti įprasto klaipėdiečių gyvenimo. Prieš pradedant projektą šie klausimai buvo aptarti su gyventojų bendruomenėmis“, – pranešime cituojamas Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Rekonstrukcijos metu yra numatoma sustiprinti esamus pietinį ir šiaurinį bangolaužius, nekeičiant jų konfigūracijos. Abu bangolaužiai bus paaukštinti, dalyje hidrotechninių statinių bus įrengtos atraminės sienutės. Ant molo Smiltynėje bus įrengtos dvi apžvalginės aikštelės klaipėdiečiams ir miesto svečiams.

Uosto bangolaužius rekonstruoja konkursą laimėjęs Vokietijos bendrovės „Depenbrock Ingenieurwasserbau GmbH & CO. KG“ ir Belgijos bendrovės „Herbosch – Kiere N.V.“ konsorciumas.

Projekto vertė – apie 49 mln. Eur. Darbai finansuojami Uosto direkcijos ir ES sanglaudos fondo lėšomis (jos padengs apie 85 proc. visos vertės).


  2021-09-14

  2 komentarai “Į molus jau sudėjo beveik ketvirtadalį visų naujų akmenų”

  1. Avatartomis (IP: 78.58.195.71)

   gal ir molų galų švyturius galų gale nudažys fluoroscensiniais žaliais ir raudonais dažais……ir lemputes stipresnes įsuks…..

  2. AvatarAntanas (IP: 77.79.44.51)

   apžvalgos aikštelės(net2)Smiltynėje ,o tai reiškia ,kad laikui bėgant pietinis molas bus uždarytas,be reikalo džiaugėsi miestiečiai ir svečiai ,eilinė afera

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt