P0

Kultūra

Pirmieji neurologinę operą išvydo klaipėdiečiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-16


Trečiadienio vakarą Klaipėdos koncertų salėje įvyko režisieriaus Žilvino Vingelio neurologinės operos „Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle“ premjera. Intriguojančio pavadinimo opera pritraukė smalsiai nusiteikusius šiuolaikinės akademinės muzikos mylėtojus. Šiuo renginiu iškilmingai pradėtas 17-as šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ bei 18-as  Klaipėdos koncertų salės koncertinis sezonas.

„Labai smagu, kad turėjome galimybę kurti kitame mieste. Dvi savaites gyvenome Klaipėdoje, visas dienas ir naktis skyrėme tik šiam darbui. Jautėmės prisipildę energijos, kurią šiandien išleidome iš savęs ir tikimės, kad ji pasiekė kiekvieną klausytoją. Labai noriu pasidžiaugti nuostabiais solistais, kuriems esu be galo dėkingas už tai, kad įgyvendino daug skirtingų ir sudėtingų užduočių. Galutiniu rezultatu esu labai patenkintas“, – pranešime spaudai cituojamas Ž. Vingelis.

„Galvoje netelpa tiek emocijų, kiek jų dabar jaučiu. Kaip ir operos siužete pasakojama, taip ir mano smegenyse vis dar skamba muzika. Ji mus gelbsti ir tai yra svarbiausias dalykas. Labai džiaugiuosi visu kolektyvu, kuris labai darniai ir tikslingai, iki paskutinio akordo ėjo šios premjeros link“, – įspūdžiais dalijosi programai dirigavęs maestro Martynas Staškus.

Opera ,,Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle“ („The Man Who Mistook His Wife for a Hat“) pasakoja pagrindinio herojaus-paciento, sergančio vizualine agnozija („mentaliniu aklumu“) ligos tyrimo istoriją. Žinomas muzikas ima nebepažinti aplink save regimo pasaulio ir vis labiau pasikliauti savo klausa. Tolstančios matomų daiktų prasmės artina jį prie garsinio pasaulio patyrimo ir atveria netikėtus ligos aspektus – virš viso regimo ir mus nuolat klaidinančio pasaulio tvyro ne visiems pažįstama, bet kerinti ir įkvepianti muzikinė realybė.

Pirmą kartą Lietuvoje statoma neurologinė opera – tai bendras Klaipėdos koncertų salės, vizualinių eksperimentų teatro ,,Kosmos Theatre“, teatro ,,Utopia“ projektas. Kvapą atimančios operos pastatyme susijungė klasikinės muzikos profesionalai su vizualinio teatro, šiuolaikinių medijų bei lėlių teatro kūrėjais.

Klaipėdos koncertų salės rengiamo festivalio „Permainų muzika“ koncertai vyks rugsėjo 15– spalio 7 d. dienomis. Išsamiau apie festivalį – čia.

INFORMACIJA

Kultūros straipsnių vidus

Michaelas Nymanas – minimalistinės muzikos pradininkas, žinomas britų kompozitorius, sukūręs šešias operas bei muziką daugiau nei dvidešimčiai filmų. Tarp kompozitoriaus garso takelių yra tokie filmai, kaip ,,Fortepijonas“, ,,Virėjas, vagis, jo žmona ir jos meilužis“ bei daugelis kitų.


  2021-09-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt