P0

Politika

Vyriausybė kol kas karantino nepaskelbė ir kaukių dėvėjimo tvarkos nepakeitė (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-09-22


Nors viešojoje erdvėje buvo skelbiama, jog jau šį trečiadienį Vyriausybė praneš apie pokyčius dėl koronavirusinės pandemijos suvaldymo, to kol kas padaryta nebuvo.

Po gerokai vėlavusio posėdžio Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pranešė, jog šis klausimas bus nagrinėjamas kitą savaitę, pavedusi jį parengti arba Sveikatos apsaugos, arba Vidaus reikalų ministerijoms.

Premjerės teigimu, pirmiausia kalba eitų apie kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse ir nuotolinio darbo.

„Reikia sau aiškiai atsakyti į klausimą, koks turi būt statusas: ar turi būti statusas ekstremaliosios padėties, tą, ką turime dabar, ar vis dėlto karantino, nes, mano nuomone, atsakomybė konkretaus žmogaus už taisyklių pažeidimą yra labai svarbus faktoriaus”, – posėdžio pabaigoje kalbėjo ministrė pirmininkė.

Jos teigimu, tos ekonominės veiklos, kurioms šiuo metu yra taikomas galimybių pasas, esą veikia neblogai, tik būtina griežtesnė kontrolė.

„Dėl mokyklų savo sprendimus operacijų vadovas priims, kas susiję su vaikų testavimu ir atitinkamai izoliavimu”, – sakė ji.

Kalbėdamas apie darbo kolektyvus, I. Šimonytė rekomendavo „pasiėmus didžiųjų darbdavių duomenis, kur yra dar nemažai nevakcinuotų žmonių, apsukti logistinius ratus ir pasiūlyti visą mūsų pagalbą, kad darbuotojai būtų paskiepyti”.

Kartu ji neatmetė galimybės, jog po kelių savaičių bus svarstomas klausimas ir dėl darbuotojų testavimo finansavimo. I. Šimonytės teigimu, „kiek dar biudžetas, t.y. mokesčių mokėtojai turėtų mokėti, o kiek atsakomybės turėtų prisiimti ir darbdavys”.

Tačiau, pasak premjerės, visgi „pagrindinis prioritetas yra visos priemonės, kurios leistų kiek įmanoma daugiau paskiepyti 75 plius bendruomenę”.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-09-22

  Vienas komentaras apie “Vyriausybė kol kas karantino nepaskelbė ir kaukių dėvėjimo tvarkos nepakeitė”

  1. AvatarMūsų TV žiūrėkite! (IP: 78.61.179.125)

   Šokiruojantis buvusio „Pfizer“ viceprezidento interviu.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt