„Lidl“ statytojams – gyventojų prašymas nekurti spūsčių (11)

Miestas, Svarbu
Virginija Spurytė
2021-09-24

Statybininkų prospekte „Lidl“ prekybos centrą planuojantiems statytojams prašymų pateikė ir gyventojai, ir greta esančio vaikų darželio administracija. Tačiau projektuotojai patikino, kad visi šie prašymai jau yra pavėluoti.

Projektuotojų vizualizacija

Ketvirtadienio pavakare visuomenei viešai pristatyti Statybininkų pr. 18 esančio prekybos paskirties pastato rekonstravimo projektiniai pasiūlymai, kuriuos parengė bendrovė „Progresyvūs projektai“ (projekto vadovė Danutė Zubavičienė).

Nurodoma, kad projekto užsakovas (statytojas) yra IĮ V. Vilko komercinė firma, tačiau jau dabar aišku, kad šioje vietoje, kur dabar veikia maisto prekių parduotuvė „Grūstė“ ir restoranas „Juodasis vilkas“, atsiras prekybos centras „Lidl“. Jo atstovai jau anksčiau Eismo saugumo komisijoje derino susisiekimo sprendinius.

„Atsiras vienas prekybos paskirties pastatas – ne prekybos centras, o maisto prekių parduotuvė“, – viešame svarstyme būsimo prekybos centro pavadinimo vis dar neįvardijo projekto architektė Viktorija Baltrušaitienė.

Pastato architektūra, anot jos, labai lakoniška – tai bus vieno aukšto nedidelė maisto prekių parduotuvė. Įėjimas projektuojamas iš pietvakarinės pusės.

Pastato aukštis planuojamas iki 7 metrų, o fasadui parenkamos Klaipėdos miestui būdingos spalvos – numatomas raudonų plytų spalvos fasadas su tamsiai pilkos spalvos plokštėmis viršuje.

Pastatas, kurio prekybos plotas sieks beveik 1500 kv. m, projektuojamas sklypo šiaurinėje dalyje, o pietinėje numatoma apie 130 automobilių stovėjimo aikštelė.

Projektuotojų vizualizacija

„Pastato vieta, želdiniai ir parkavimas atitinka detaliojo plano sprendinius“, – pabrėžė architektė.

Ji taip pat akcentavo, jog sklype bus stengiamasi išsaugoti medžius, tačiau projektiniuose pasiūlymuose numatyta, jog teks pašalinti 28 lapuočius, iš kurių 10 yra saugotini, tačiau bus pasodinta naujų želdinių.

„Papildomu projektu sutvarkomos Statybininkų prospekto prieigos, kur gyventojų poreikiams bus įrengiama 47 vietos statyti automobilius. Juos čia galės palikti aplinkinių daugiabučių gyventojai. Tokios aikštelės įrengimą finansuos statytojas“, – aiškino V. Baltrušaitienė.

Į sklypą, kuriame atsiras naujas prekybos centras, suprojektuoti du įvažiavimo keliai iš Statybininkų prospekto.

„Visa eismo schema analizuota ir nagrinėta Eismo saugumo komisijoje ir pasirinkti optimaliausi sprendimai“, – teigė V. Baltrušaitienė.

Projektuotojų vizualizacijos

Tačiau būtent įvažiavimo keliai klaipėdiečiams ir kelia daugiausia nuogąstavimų. Viešame svarstyme dalyvavęs klaipėdietis Raimondas Butkus aiškino, kad pietvakariniu įvažiavimu jau dabar naudojasi septynių daugiabučių namų gyventojai ir dar darželio „Žemuogelė“ auklėtinių tėvai, administracija bei tiekėjai.

„Pagal tai, kaip dabar yra suplanuota, šis įvažiavimas tampa ir įvažiavimu į prekybos centro aikštelę, jau aišku, kad bus nesaugu, kad ypač piko valandomis susidarys didžiulės spūstys“, – aiškino klaipėdietis.

Jis siūlė esamą įvažiavimą iš Statybininkų prospekto palikti tik gyventojams, o į prekybos centrą planuoti naują – ties sklypo viduriu.

„Bet juk ir dabar šiame sklype veikia ir parduotuvė, ir „Juodasis vilkas“, tad įvažiavimu naudojasi ne tik gyventojai. Be to, į naują parduotuvę planuojami du įvažiavimai, tad manykime, jog ir eismo srautas dalinsis per pusę“, – tikino V. Baltrušaitienė.

R. Butkus atrėmė, jog „Grūstės“ ir „Lidl“ pirkėjų srautai yra net nelyginami, kad į pastarąjį prekybos centrą atvyks žymiai daugiau pirkėjų, tad išaugs ir transporto srautai.

V. Baltrušaitienė aiškino, kad kitaip planuoti įvažiavimų neįmanoma, nes Statybininkų prospektas yra B kategorijos gatvė, o jai keliami reikalavimai, kad minimalus atstumas tarp įvažiavimų ir išvažiavimų būtų 150 metrų.

„Tai bus pakankamai didelis prekybos centras. Tai turbūt yra pirmas toks projektas mieste, kai prekybos centras statomas daugiabučių namų kiemuose. Todėl natūralu, kad žmonės nenori papildomų sunkumų. Mes nesame nusiteikę prieš prekybos centrą, tik norime, kad į mūsų pastabas taip pat būtų atsižvelgta“, – tvirtino R. Butkus.

Teritorija, kurioje planuojama prekybos paskirties pastato rekonstrukcija.

Tačiau tiek V. Baltrušaitienė, tiek D. Zubavičienė teigė, kad į šio klaipėdiečio pastabas atsižvelgti negali, nes jos nėra susijusios su pristatomais projektiniais pasiūlymais. Jų teigimu, įvažiavimai, Statybininkų prospekte numatyta nauja reguliuojama pėsčiųjų perėja, „patraukiamas“ apsisukimas yra kito projekto dalis, kuriam jau pritarė Eismo saugumo komisija.  

Klaipėdos darželio „Žemuogėlė“ vadovė dar prieš viešą svarstymą raštu pateikė prašymą įvertinti, kad privažiavimas prie darželio yra siauras.

„Mes rengėme sprendinius sklypo viduje, o darželio raštas yra apie problemas už sklypo ribų. Techniškai mes net neturime galimybių ne mūsų sklype, o laisvoje valstybinėje žemėje projektuoti pravažiavimus. Tačiau tikimės, kad atsiradusi nauja automobilių aikštelė „nukraus“ kiemus, tad pro juos bus lengviau atvažiuoti ir į darželį“, – vylėsi V. Baltrušaitienė.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (11):

Atsakymų į “„Lidl“ statytojams – gyventojų prašymas nekurti spūsčių”: 11

 1. Klaipėdėtė parašė:

  Kada atidarys tą parduotuvę? Ar iki Kalėdų atidarys?

 2. L. parašė:

  Prekybos centrų miestas.Baisu.

 3. transporto problema parašė:

  Kaip visada bus išspresta vel kokiais 2 šviesoforais kas 50 metru,ir taip visas miestas šviesaforu sostine.

 4. vaska parašė:

  kas gali pirkti lenkiska suda tame lidle, nebent visiski ubagai…

 5. Liulis parašė:

  Teko pabendrauti net raštu su Lidl administracija. Protu nepasižymi 100%, arba valgo kažka ne tai, arba rūko kažka ne to.

 6. sosedas parašė:

  Lidlas sudas su savo smirdancia kiauliena ir vistena ir kita tripiriena

 7. Ruta parašė:

  kas į šį Lidlą ažiuos mašinomis?Tik mažuma.Didelis rajonas ateis dauguma pėsčionis

 8. Puciu parašė:

  Nuo kada i Lidla buna srautas nebejuokinkit zmones.

 9. Anonimas parašė:

  1 gyventojas yra lygu visi klaipėdiečiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Švietimas

Dėl grėsmės vaikų gyvybėms mokyklos siekia atsitverti nuo automobilių

Nors mokyklų kiemuose pavojingai manevruojantys automobiliai nuolat kelia grėsmę vaikų sveikatai ir gyvybėms, Klaipėdos miesto valdžia neskuba pritarti prašymams leisti ugdymo ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Rimkų geležinkelio pervažą visiškai uždarys dviem savaitėms

Per patį vidurvasarį vairuotojų laukia kantrybės išbandymas dėl planų suremontuoti geležinkelio pervažą ties Rimkais. „Problemų turėsim visi, linkiu visiems kantrybės”, ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Miestas

Paryžiaus komunos gatvę suremontuos iki Kalėdų?

„Yra nusiteikimas dar šiais metais pabaigti”, – taip optimistiškai apie Paryžiaus komunos gatvės kapitalinį remontą, kuris dar nėra pradėtas, trečiadienį ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This