Seimo komitetas nutarė: Klaipėdoje atsiras naujas sveikatos centras

Svarbu, Sveikata

Klaipėdoje išvažiuojamąjį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį penktadienį surengę parlamentarai nutarė, jog uostamiestyje turi būti steigiamas trečias Lietuvoje universiteto lygmens sveikatos priežiūros paslaugų centras, analogiškas Santaros ir Kauno klinikoms.

Klinikoms prilygintas naujasis sveikatos priežiūros centras turėtų būti įkurtas dabartiniame ligoninių miestelyje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Komiteto nariai nusprendė, kad toks centras būtų steigiamas Klaipėdos universitetinės ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės pagrindu, o Vyriausybei, Sveikatos apsaugos ministerijai ir Klaipėdos miesto tarybai pasiūlyta svarstyti galimybę prie naujo juridinio asmens prijungti Klaipėdos vaikų ligoninę ir Palangos reabilitacinę ligoninę.

Teigiama, kad tokio naujo sveikatos priežiūros paslaugų centro steigėjai galėtų būti Sveikatos apsaugos ministerija ir Klaipėdos universitetas. Esą kitą savaitę Seime turėtų būti priimti ir atitinkami teisės aktai.

Už tokį sprendimą balsavo šeši komiteto nariai, o Rimantė Šalaševičiūtė ir Aurelijus Veryga susilaikė.

„Klaipėda nusipelno turėti tokį centrą, bet nesuprantu noro. Visi sutiksite, kad svarbu ne vardas, o turinys. Ligoninę galite pavadinti ir kosmologijos centru, bet nuo to turinys nepasikeičia. Tad dabar norima universiteto ligoninės, bet steigėjui kartelė nuleidžiama. Jei tokį centrą leisite steigti universitetui, kuris nerengia gydytojų, tai jis jūsų nepatems į viršų. Jei norite realios universiteto ligoninės, tai kvieskite į steigėjus tuos universitetus, kurie rengia gydytojus. Tegul steigėjai būna trys universitetai ir tada jie tems naują centrą į viršų. Nepritariu tam projektui, kurį esate registravę, nes nesutinku, kad turi žemėti lygis keičiant steigėjus“, – savo nuomonę reiškė buvęs sveikatos ministras, dabar Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Aurelijus Veryga.  

Tačiau Kliaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas teigė, jog universitete jau 20 metų veikia Sveikatos mokslų fakultetas, kuriame mokosi apie 1000 studentų. „Vilnius ir Kaunas pakankamai paruošia medikų ir Klaipėdos universitetas neturi nei iliuzijų, nei ambicijų, kad čia turėtų prasidėti medikų rengimas Tačiau mes esame vidurinės grandies medikų rengimo kalvė, o mūsų absolventai dirba ir tose pačiose klinikose Vilniuje ar Kaune“, – teigė A. Razbadauskas.

A. Matulas pabrėžė, jog komiteto nutarimas yra rekomendacinio pobūdžio, o toliau visus niuansus – kurias įstaigas sujungti, kas taps steigėjais turi sudėlioti ministerija.

Tokia sveikatos apsaugos reforma visoje Lietuvoje esą reikalinga ir todėl, kad jai įgyvendinti Europos Komisija yra numačiusi skirti apie 800 mln. eurų.

Sveikatos ministras Arūnas Dulkys įvardijo, jog preliminariai Klaipėdai atitektų 36 mln. eurų.

Siekiamybę Klaipėdoje įsteigti universiteto lygio ligoninę gynė ir sveikatos ministras A. Dulkys, ir Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas A. Matulas.

„Esame labai svarbiame etape ir mes susirinkome svarstyti klausimų apie pokyčių baimės virusą. Ta baimė, kuri apsėdusi 30 metų. Jei delta atmaina yra pusmetį, bet pokyčių baimės virusas mus aplankęs jau 30 metų, o o gal ir daugiau. Svarbus etapas todėl, kad Lietuva turi istorinę galimybę per 5-7 metus į sveikatos apsaugos sistemą investuoti apie 800 mln. eurų. Todėl ir vyksta diskusijos, tariamasi dėl planų, vyksta regioniniai posėdžiai, o šitas susitikimas skirtas išdiskutuoti Klaipėdos miesto klausimus ir poreikius. Po komiteto posėdžio norėčiau matyti punktą, kad mums pavyks tai, kas čia niekada nepavyko 30 metų“, – kalbėjo A. Dulkys.

A. Matulas priminė, jog išvažiuojamasis Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdis Klaipėdoje surengtas todėl, jog šio komiteto nariai gavo trijų Seimo narių ir 20 Klaipėdos miesto tarybos narių pasirašytą raštą – prašymą organizuoti tokį posėdį ir aptarti sveikatos apsaugos sistemos reformą Klaipėdoje.

„Tikrai buvome netoli tos akimirkos, kai galėjome prarasti galimybę net diskutuoti apie galimybę Klaipėdoje turėti tretinio lygio sveikatos centrą. Šiandien tą galimybę turime. Esame istorinėje kryžkelėje ir nuo šiandienos posėdžio pakankamai daug dalykų priklauso. Pirmuosius žingsnius nacionalinė valdžia atliko, suteikė mums istorinį šansą. Lygiai taip pat Seime registravome teisės akto projektą, kad Klaipėdos universitetas galėtų būti sveikatos priežiūros įstaigos steigėjas. Dabar daug kas priklauso ir nuo miesto valdžios. Ir tikiuosi, kad miesto vairą vairuosime taip, kad tą šansą nuskintume, o ne džiazuojančiu ritmu tą šansą prarastume“, – prieš posėdį kalbėjo vienas iš raštą pasirašiusių parlamentarų Audrius Petrošius.

„Klaipėda tikrai nėra prieš reformą, bet prieš jai pritariant, linkiu visiems įvertinti visas pasekmes“, – linkėjo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

10 Comments

 1. Lietuvoje

  Labai idomuai cia skyre 800 milijonu , bet klaipeda pasieke tik 36 milijonai visa kita atskaite algoms , priedams , premijoms ir siaip kisenpinigiams …. labai cia jau idomiai ….

  Reply
  • Klp

   Ką meras tuo „bet” iš tiesų turi omeny, gal kas gali paaiškinti?

 2. Pacientas

  O kokia situacija su Respublikine ligonine ar ji neliaciama?

  Reply
 3. Antanas

  Posėdyje meras V. Grubliauskas vis akcentavo- jis ne prieš reformas, tik už, bet… Taip toks bet kartojosi daug kartų. Susidaro įspūdis- Grubliauskas už reformas, tik reikia dar ” sunešioti metalines kurpaites”.
  Kaip visada, mero kalbėta daug su gražbilystėmis, ilgiausiai iš visų, bet nieko konkretaus.

  Reply
 4. Egle

  O koks statusas bus Resspubkikines Klaipėdos ligoninės??? Kodel apie ja niekas nekalba??

  Reply
  • Anonimas

   Ji jau seniai ministerijos pavaldume.

 5. politinis piaras

  neišgirdau nieko kas įtikintų, o už 36 mln Eur jokių klinikų neįsteigsi…kol kas tik politinės kalbos.

  Reply
 6. Vilija

  Janušonis , kaip Putinas . Nesusitvarko su savo „daržu”, tai reikia užgrobti ir Jūrininkų ligoninę. O meras, jam kaip kilimėlis kojoms nusivalyti.

  Reply
  • Dalia

   Nebūkit naivi, naujam sveikatos centrui paskirs ir naują vadą. Janušoniui, Sąlygai, Žalimui atia. Ir naujasis tikrai bus iš Vilniaus, nes Klaipėda jau seniai tapo viena iš Vilniaus seniūnijų.

  • Simas

   Jonas Sąlyga tyli, nes Jam pažadėta naujo darinio vadu būti, o Janušoniui tektų palikti postą , Respublikine ligonine liktu tik su psihiatrija ir tuberk. , slauga , amb paslaugos

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Dabartiniai vicemerai uždirba ženkliai daugiau

Trijų Klaipėdos vicemerų mėnesiniai atlyginimai šių metų pirmą ketvirtį vidutiniškai buvo 5679 eurai neatskaičius mokesčių. O pernai metais šie pareigūnai ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Spyglys

Eksmeras užsigeidė atsivesdinti Sporto skyriaus vedėją*

„Tikiuosi, neateisime iki tokios stadijos, kad reikės prašyti administracijos direktoriaus, kad atvesdintų jus į virtualią komiteto posėdžio erdvę”, – taip ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Teises pragėręs kapelionas prašo teismo malonės 

Vieną šių metų vasario sekmadienį lengvai išgėręs prie vairo sėdęs ir policijai pakliuvęs Jūrininkų ligoninės kapelionas ir Palangos Švč. Mergelės ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This