P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos uoste – svečiai iš Kazachstano ir Uzbekistano

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-28


Klaipėdos uoste antradienį lankosi Kazachstano ir Uzbekistano verslo delegacijos. Joms pristatytos Klaipėdos uoste kraunamų krovinių rūšys, metiniai rezultatai, vykdomos veiklos ir teikiamos paslaugos. Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas svečius supažindino su uosto vystymo kryptimis, vykdomais projektais.

Vizito metu svečiams surengta ekskursija hidrografiniu laivu „Lotas“, jie taip pat lankosi uoste veikiančiose įmonėse, susipažįsta su grūdų, trąšų, generalinių krovinių terminalais, šaldytų produktų sandėliais.

„Klaipėdos uostui prekybiniai ryšiai yra svarbūs su kiekviena šalimi. Nuolat dirbame, kad išplėstume prekybos partnerių ratą ir stiprintume bendradarbiavimą su jau esamais partneriais. Su Kazachstanu bendradarbiavimas jūrinio transporto srityje vyksta, tačiau mūsų tikslas yra didinti esamus krovinių srautus iš ar į Kazachstaną. Su Uzbekistanu bendradarbiavimo šiuo metu nevykdome, tačiau galbūt šis vizitas bus to pradžia ir Lietuva taps jų vartais į Vakarus. Lietuva turi užtektinai pajėgumo, kad galėtų užtikrinti sklandų Uzbekistano ir Kazachstano krovinių tranzitą per Lietuvą“, – pranešime cituojamas A. Latakas.

Uosto vidus kompas

Lietuviškos kilmės krovinių vidurkis Klaipėdos uoste sudaro apie 60 procentų, o tranzitinių krovinių vidurkis – 40 proc. Kazachstano krovinių srautai per Lietuvą geležinkeliais ir per Klaipėdos uostą pastaruosius du dešimtmečius buvo minimalūs, 2020-aisias Kazachstano krovinių krova per Klaipėdos uostą sudarė 0,042 mln. tonų.

Palyginus aštuonis šių metų mėnesius su tuo pačiu laikotarpiu pernai, Kazachstano krovinių krova per Klaipėdos uostą išaugo. 2020 m. sausio–rugpjūčio mėnesiais krauta 20,6 tūkst. t, o šiemet per tą patį laikotarpį 60 tūkst. t (39 tūkst. tonų daugiau). Daugiausiai tai maisto pramonės produktai, gėrimai, tabakas, mašinos ir mechaniniai įrenginiai, elektros įrenginiai, gyvūninės kilmės produktai.


  2021-09-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt